Plaukimo vystymas

Varėnoje dėl D.Rapšio įsteigtos taurės varžysis šeimos

Pirmą kartą Varėnoje įvyksiančių respublikinių šeimų plaukimo estafečių varžybų „Dano Rapšio taurė 2017″ nugalėtojai namo parsiveš gražuolį trofėjų, kurį įsteigė Lietuvos plaukimo žvaigždė Danas Rapšys. Nepaisant įtempto grafiko, ruošiantis Pasaulio čempionatui Vengrijoje, nacionalinės plaukimo rinktinės narys mielai sutiko tapti šio gegužės 6 d. įvyksiančio renginio veidu.

Lietuvos plaukimo federacijos generalinis sekretorius Tomas Pakštys, sveikindamas kasmetinių šeimų plaukimo estafečių varžybų idėją, neabejoja, kad sėkmingo Lietuvos plaukiko veidas šiam turnyrui suteiks svarų pagrindą ir pritrauks daugiau dalyvių. Jo nuomone, po pasaulio plaukimo čempionato D.Rapšio vertė dar labiau ūgtelės, o tai turės papildomo populiarumo ir būsimiems plaukimo turnyrams Varėnoje.

„Manau, kad jis pasiteisins ir bus sėkmingas. Jis labai naudingas ir gyventojų užimtumo bei sveikatinimo prasme, tai kartu – ir socialinis projektas, kuris pritrauks naujų veidų iš aplinkinių rajonų. Šios plaukimo varžybos Varėnoje taps puikus plaukimo populiarinimo įrankiu, drauge ir gero laiko praleidimas, bendraujant su su žinomu veidu”, – sakė T. Pakštys.

Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas, vienas iš varžybų organizatorių, sieja viltis, kad šis renginys padės didinti vietos plaukimo bendruomenę.

„Danas Rapšys – vienas didžiausių jaunimo favoritų. Jis ne tik dalyvaus šiose varžybose, bet ir bendraus su jaunimu, papasakos apie kasdienines treniruotes ir savo pasiekimus. Kiekvienas panorėjęs galės pasimatuoti įvairaus lygio plaukimo varžybose iškovotus medalius, apžiūrėti ir kitus apdovanojimus. Tikimės, kad šis vardas pritrauks nemažai dalyvių, Varėnos krašto vaikai ir jaunimas norės lygiuotis į garsų plaukiką, ateityje aktyviau lankysis baseine, o mums tai padės Varėnoje suburti plaukimo bendruomenę“, – sakė R.Markinas.

„Dano Rapšio taurės 2017″ varžybų dalyvių komandas sudarys po keturis šeimos narius, iš kurių bent vienas turi būti vaikas iki 16 metų, o kitų amžius neribojamas. Šeimos komandai bet koks giminystės ryšiais susijęs derinys. Plaukimo estafetėje pirmąjį plaukimą komandos nariai privalės plaukti nugara, o kitus tris plaukimo būdus galės pasirinkti savo nuožiūra.

Respublikines šeimų plaukimo estafečių varžybas Varėnos sporto centras organizuoja drauge su Lietuvos plaukimo federacija. Organizatoriai viliasi, kad Varėnoje vyksiantis turnyras sudomins plaukti mėgstančią Lietuvos bendruomenę, nes iki šiol yra vykdomos tik vienos tokio tipo šeimų plaukimo estafečių varžybos – nuo 2013 m. vis kitame mieste vykstančios varžybos „Rūtos Meilutytės taurė”.

Išsami informacija apie varžybas, jų nuostatai ir registracijos forma

Parengta pagal Varėnos raj. savivaldybės informaciją.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai