Plaukimas

Po Velykų – Lietuvos plaukimo čempionatas Klaipėdoje

 

Iškart po Velykų, balandžio 19-22 dienomis, šalies uostamiestyje Klaipėdoje bus surengtas Lietuvos plaukimo čempionatas. Svarbiausios nacionalinės plaukikų varžybos šįkart vyks net keturias dienas – perpus trumpiau negu įprasta olimpinių žaidynių plaukimo programa. Tiesa, 2024 m. Paryžiuje plaukikams bus skirta dar daugiau dėmesio – pranešama, kad varžybos tęsis net devynias dienas.

Lietuvos plaukimo čempionatas yra įtrauktas į oficialius Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) varžybų kalendorius, tad visi Klaipėdoje startuosiantys plaukikai galės vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas, tarp jų ir pasaulio bei Europos plaukimo čempionatus.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad pasaulio čempionato „A“ normatyvus sėkmingai yra įvykdę Danas Rapšys (200 ir 400 m l. stiliumi), Andrius Šidlauskas (100 ir 200 m krūtine), Rūta Meilutytė (50 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (50, 100 ir 200 m krūtine). Sportininkai normatyvus FINA patvirtintose varžybose dar gali vykdyti iki gegužės 15 dienos.

Kartu su Lietuvos čempionatu užsibaigs mūsų plaukikų atrankos į LEN Europos jaunimo čempionatą, Europos jaunimo olimpinį festivalį, LEN Europos plaukimo čempionatą ir FINA pasaulio jaunimo čempionatą.

Varžybas žiūrovams bus galima stebėti gyvai iš organizatorių numatytų vietų Klaipėdos baseino tribūnose (laikantis saugaus atstumo; kaukių arba respiratorių dėvėjimas rekomenduojamas). Negalintys atvykti į čempionatą, jį galės sekti tiesiogiai.

ČEMPIONATO PROGRAMA

Balandžio 19 Balandžio 20 Balandžio 21 Balandžio 22
Antradienis Trečiadienis Ketvirtadienis Penktadienis
11:00 Atrankos 10:00 Atrankos 10:00 Atrankos 10:00 Atrankos
TRANSLIACIJA TRANSLIACIJA TRANSLIACIJA TRANSLIACIJA
18:00 B/A finalai 17:00 B/A finalai 17:00 B/A finalai 15:30 B/A finalai
TRANSLIACIJA TRANSLIACIJA TRANSLIACIJA TRANSLIACIJA

fb 1 programa

Visi plaukikai savo rankšluosčius galės palikti namuose, nes čempionato metu varžybų dalyvių rankšluosčiais ir mineraliniu vandeniu pasirūpins Lietuvos plaukimo federacijos rėmėjai „Vichy“. Specialius prizus – maisto papildų rinkinius VitirON – varžybų prizininkams įsteigė „Teva Baltics“. DĖKOJAME!

[Čempionato metu prašome dalyvių naudotis rėmėjų suteiktomis dovanomis: mineraliniu vandeniu ir rėmėjų skirtais rankšluosčiais (jie dovanojami visiems čempionato dalyviams)].

Gausiausias komandas į čempionatą delegavo Kauno plaukimo mokykla, Sostinės sporto centras ir Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras.

Klaipėdoje turėtume išvysti startuojančius nacionalinės plaukimo rinktinės lyderius, perspektyvų ir sparčiai progresuojantį jaunimą bei kitus šalies plaukikus.

Iš viso varžybose dalyvaus apie 280 sportininkų. Konkurenciją mūsiškiams palaikys plaukikai iš Latvijos, Izraelio ir mūsų šalyje besitreniruojantys ir svarbiausiems startams besiruošiantys ukrainiečiai. Varžybose taip pat dalyvaus lietuviai, atstovaujantys Norvegijos, Didžiosios Britanijos ir Švedijos plaukimo klubams.

Čempionato startas – jau antradienį. Atrankos plaukimai pirmąją varžybų dieną prasidės nuo 11 val., o B ir A finalų pradžia nuo 18 val.

*Lietuvos plaukimo čempionato nuostatų 12.8 ir 12.9 punktus laikyti negaliojančiais


1.2proc reklama

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai