Prasidėjo Baltijos šalių čempionatas, lietuviai po pirmos dienos – antri

Kovo 26-27 Tartu (Estija) 50 m Nuostatai Rezultatai Tiesioginė transliacija

Šeštadienį Estijos mieste Tartu prasidėjo dvi dienas truksiantis Baltijos šalių plaukimo čempionatas. Gausiausią komandą į varžybas delegavo šeimininkai estai – 125 sportininkus, latviai atsiuntė 38 plaukikus, o Lietuvai atstovauja 51 sportininkas. Visi čempionato dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: jaunių, jaunimo ir vyresnių (open).

Rytinėje varžybų dalyje paaiškėjo amžiaus grupių prizininkai. Prieš vakaro finalus bendroje komandinėje įskaitoje pirmavo lietuviai, antri buvo estai, o treti rikiavosi latviai.

Vakarinę čempionato dalį lietuviai pradėjo iškovodami du aukso medalius.

Baltijos šalių čempionu vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi rungtyje tapo Daniil Pancerevas (50,82 sek.). Ryte jis plaukė kiek greičiau – per 50,49 sek.

Moterų 200 m plaukimo l. stiliumi rungtyje čempione tapo Vytė Gelažytė (2 min. 9,42 sek.). Bronzą šiame plaukime pelnė Patricija Kondraškaitė (2 min. 9,86 sek.).

100 m plaukimo krūtine moterų finale sidabro medalį iškovojo viena iš jauniausių plaukimo dalyvių Karilė Ališauskaitė (1 min. 12,07 sek.). Ryte jai pavyko pasiekti naują karjeros rekordą (1 min. 11,71 sek.). Trečia finišavo ir bronzos medalį pelnė Agnė Šeleikaitė (1 min. 12,92 sek.).

Vyrų 100 m plaukimo nugara rungties A finale sidabrą iškovojo Erikas Grigaitis (57,28 sek.), o trečią vietą užėmė Edvinas Česnakas (57,57 sek.).

Moterų 200 m plaukimo nugara finale bronzine prizininke tapo Beata Jakštaitė (2 min. 26,29 sek.).

Vyrų 200 m plaukimo peteliške finale trečią vietą iškovojo Nedas Giedraitis (2 min. 13,88 sek.)

Moterų 100 m plaukimo peteliške rungtyje Baltijos šalių vicečempione tapo Radvilė Kerševičiūtė (1 min. 3,14 sek.). Jai pavyko pagerinti asmeninį rekordą (1 min. 3,50 sek.).

Kostas Vaičiūnas iškovojo aukso medalį vyrų 400 m plaukimo l. stiliumi finale. Lietuvis finišavo per 4 min. 10,29 sek. ir užfiksavo naują karjeros rekordą. Ankstesnis geriausias jo pasiekimas buvo 4 min. 11,21 sek.

Moterų 50 m plaukimo l. stiliumi A finale sidabrą iškovojo Smiltė Plytnykaitė (26,28 sek.). Su nauju karjeros rekordu finišavusi lietuvė tik 0,02 sek. nusileido čempione tapusiai latvei Gabrielai Nikitinai (26,26 sek.). Bronzą iškovojo Barbora Mileišytė (26,74 sek.).

Vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finale Baltijos šalių vicečempionu tapo Eimantas Milius (2 min. 8,04 sek.).

Dar vieną sidabro medalį pridėjo Vytė Gelažytė (5 min. 10,46 sek.), finišavusi antra moterų 400 m plaukimo kompleksiniu būdu finale.

Pirmąją varžybų dieną užbaigė komandinės estafetės.

Vyrų estafetėje 4 po 100 m kombinuotu būdu Lietuvos komanda (Erikas Grigaitis, Eimantas Milius, Daniil Pancerevas ir Julius Bačkulis) finišavo trečia (3 min. 52,36 sek.).

Moterų estafetėje 4 po 100 m l. stiliumi antrosios (3 min. 57,85 sek.) finišavo Smiltė Plytnykaitė, Patricija Kondraškaitė, Agnė Šeleikaitė ir Amelija Murėnaitė. Už lietuves tik 0,02 sek. greitesnės buvo latvės.

O ryte tokią pačią estafetę plaukusios Stela Švenčionytė, Rusnė Vasiliauskaitė, Ieva Visockaitė ir Ieva Nainytė užfiksavo naują šalies mergaičių iki 15 metų rekordą. Nuo šiol jis yra 4 min. 5,34 sek. Ankstesnis bendraamžių rekordas buvo 4 min. 6,50 sek.

Pirmąją varžybų dieną estai užbaigė su 535 komandiniais taškais, antroje vietoje – lietuviai su 451 tašku, o treti rikiavosi latviai, kol kas pelnę 270 taškų.

AMŽIAUS GRUPIŲ PRIZININKAI

Youth

(Merginos, g. 2007 m. ir jaunesnės | Vaikinai, g. 2006 m. ir jaunesni)

Auksas

• 100 m l. stiliumi – Kristupas Trepočka – 52,95 sek. PB
  • 200 m l. stiliumi – Vytė Gelažytė – 2 min. 11,34 sek
  • 100 m krūtine – Karilė Ališauskaitė – 1 min. 11,71 sek. PB
  • 50 m l. stiliumi – Smiltė Plytnykaitė – 26,37 sek.
  • 50 m krūtine – Arnas Augustinavičius – 30,52 sek.
  • 400 m kompl. b. – Vytė Gelažytė – 5 min. 13,11 sek.
  • 50 m peteliške – Tajus Juška – 26,26 sek.
  • 4 x 100 m komb. b. – Lietuva (M.Kaušpėdas, A.Augustinavičius, K.Trepočka, A.Apinys) – 4 min. 1,74 sek.

Sidabras

• 200 m l. stiliumi – Ieva Nainytė – 2 min. 13,85 sek.
  • 200 m krūtine – Povilas Šližius – 2 min. 28,15 sek. PB
  • 100 m krūtine – Guoda Stančikaitė – 1 min. 13,43 sek.
  • 100 m nugara – Mantas Kaušpėdas – 1 min. 00,01 sek. PB
  • 100 m peteliške – Smiltė Plytnykaitė –1 min. 4,36 sek.
  • 400 m l. stiliumi – Kostas Vaičiūnas – 4 min. 12,58 sek.
  • 400 m kompl. b. – Guoda Tručinskaitė – 5 min. 16,85 sek.
  • 50 m nugara – Rusnė Vasiliauskaitė – 32,07 sek.
  • 4 x 100 m l. stiliumi – Lietuva (S.Švenčionytė, R.Vasiliauskaitė, I.Visockaitė, I.Nainytė) – 4 min. 5,34 sek. LR U-15

Bronza

• 100 m l. stiliumi – Artas Apinys – 54,94 sek.
  • 200 m l. stiliumi – Ieva Visockaitė – 2 min. 13,88 sek. PB
  • 200 m krūtine – Karolis Varanavičius – 2 min. 32,64 sek.
  • 100 m nugara – Kristupas Trepočka – 1 min. 0,06 sek.
  • 400 m l. stiliumi – Titas Vaitukaitis – 4 min. 20,13 sek. PB
  • 50 m l. stiliumi – Elzė Morta Daunoravičiūtė – 27,62 sek. PB
  • 400 m kompl. b. – Ieva Nainytė – 5 min. 19,25 sek.

Junior

(Merginos, g. 2005-2006 m. | Vaikinai, g. 2004-2005 m)

Auksas

• 100 m l. stiliumi – Daniil Pancerevas – 50,49 sek.
  • 200 m l. stiliumi – Patricija Kondraškaitė – 2 min. 10,27 sek.
  • 100 m krūtine – Aistė Slatkevičiūtė – 1 min. 15,76 sek.
  • 100 m nugara – Kajus Stankevičius – 58,30 sek.
  • 100 m peteliške – Radvilė Kerševičiūtė – 1 min. 3,78 sek.
  • 50 m l. stiliumi – Barbora Mileišytė – 27,11 sek.

Sidabras

• 200 m peteliške – Nedas Giedraitis – 2 min. 15,98 sek.
  • 200 m kompl. b. – Daniil Pancerevas – 2 min. 6,06 sek.
  • 50 m nugara – Beata Jakštaitė – 31,36 sek.
  • 4 x 100 m komb. b. – Lietuva (K.Stankevičius, D.Aleksinas, N.Giedraitis, D.Pancerevas) – 3 min. 53,32 sek.
  • 4 x 100 m l. stiliumi – Lietuva (P.Kondraškaitė, A.Backevičiūtė, B.Mileišytė, R.Kerševičiūtė) – 4 min. 6,77 sek.

Bronza

• 100 m krūtine – Aušrinė Bakutytė – 1 min. 17,37 sek.
  • 100 m peteliške – Patricija Kondraškaitė – 1 min. 8,48 sek.
  • 400 m kompl. b. – Radvilė Kerševičiūtė – 5 min. 28,33 sek.
  • 50 m peteliške – Nedas Giedraitis – 26,06 sek.

Sekmadienio varžybų startas – 10 val., finalų pradžia – 16 val.

Čempionatas įtrauktas į Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) ir Europos plaukimo lygos (LEN) oficialių varžybų kalendorius, tad čia dalyvausiantys plaukikai galės vykdyti normatyvus į svarbiausias sezono varžybas.

Primename, kad praėjusiais metais Baltijos šalių čempionatas vyko Klaipėdoje. Tąkart mūsų šalies plaukikai užtikrintai nugalėjo visose amžiaus grupėse.