Prasidėjo Baltijos šalių plaukimo čempionatas 2019

Tartu, Estija
Kovo 22–23 d.
50 m baseinas
Rezultatai

Kovo 22 dieną, penktadienį Estijos mieste Tartu prasidėjo Baltijos šalių plaukimo čempionatas, kuriame savo jėgas su latviais ir estais pasitikrina ir 61 mūsų šalies atstovas. Plaukikai varžosi trijose amžiaus grupėse ­– suaugusiųjų (open), jaunimo (youth) ir jaunių (junior).

Jaunimo grupėje po pirmosios dienos rytinių varžybų šiuo metu pirmauja Estijos komanda, turinti 499 taškus. Antroje vietoje Lietuva su 366 taškais, trečia rikiuojasi kaimyninės Latvijos komanda – 212 taškų. Jaunių tarpe kol kas taip pat lyderiauja šeimininkai estai, surinkę 511 taškus. Antri lietuviai, turintys 382, o treti latviai – jų sąskaitoje 277 taškai.

Rytinių varžybų nugalėtojai

100 m laisvu stiliumi jaunių grupėje greičiausias buvo ir aukso medalį iškovojo Aleksas Savickas (53,27), 0,33 sek. pranokęs antroje vietoje likusį Estijos atstovą Demid Solodov. Jaunimo grupėje ant prizininkų pakylos lipo du lietuviai – antrą rezultatą pademonstravęs Erikas Grigaitis (53,32) ir trečią vietą užėmęs Jokūbas Keblys (53,34). Vakare Alekso, Eriko ir Jokūbo lauks „B“ finalas. Suaugusiųjų grupėje greičiausias iš lietuvių buvo Povilas Strazdas, užfiksavęs antrą laiką atrankoje – 51,44 sek. ir nusileidęs tik estui Daniel Zaitsev (50,95).

200 m laisvu stiliumi atranka lietuvėms nesusiklostė sėkmingai. Iki finalo nedaug pritrūko dviems merginoms – 9-ą laiką užfiksavusiai Ainei Povilaikaitei (2.15,00) ir 10-oje vietoje atrankoje likusiai Emai Guzaitei (2.15,79).

200 m krūtine trečią laiką tarp jaunių parodė Aleksas Savickas (2.31,79). Jaunimo grupėje greičiausias iš lietuvių buvo Pijus Klimas, užfiksavęs 2.27,02 laiką, kurio užteko patekti į vakare vyksiantį finalą. Finale taip pat plauks ir 4-ą laiką atrankoje pademonstravęs Mantas Lisauskas (2.21,86).

100 m krūtine atrankoje jaunių grupėje startavusiai Mijai Motiejaitytei pavyko patekti į „A“ finalą. Jos laikas – 1 min. 14,30 sek. Trečią rezultatą parodė kita lietuvė – Austėja Naujokaitė (1.18,24), kuri dar plauks „B“ finale. Antrą laiką tarp visų plaukikių parodžiusi Agnė Šeleikaitė (1.12,34) vakare galės bandyti pranokti atrankos nugalėtoją Maria Romanjuk iš Estijos (1.11,96).

100 m nugara tarp jaunių greičiausias buvo Tomas Navikonis – 1 min. 00,56 sek. Jaunimo grupėje nepralenkiamas buvo Erikas Grigaitis (58,59) ir antrą laiką užfiksavęs Benediktas Budrys (1.00,82). Be jų „A“ finale taip pat išvysime trečią greičiausią rezultatą atrankoje parodžiusį Roką Juozelskį (58.84) ir ketvirtą vietą užėmusį Alaną Tautkų (58,91).

Jaunimo grupėje 200 m plaukimo nugara rungtyje bronzą iškovojo Gabija Mankauskaitė (2.33,48). Finale ji susitiks su kita lietuve, 4-ą vietą jaunių grupėje užėmusia Liveta Letukaite (2.30,00).

Jaunių grupėje 200 m peteliške nuotolyje greičiausias buvo ir aukso medalį pelnė Nojus Skirutis (2.15,88). Jaunimo grupėje antrą ir trečią vietas užėmė Lietuvos atstovai Rytis Pranckevičius (2.18,36) ir Redas Tarnauskas (2.24,64). Finale iš lietuvių plauks ne tik Nojus, bet ir ketvirtą laiką atrankoje užfiksavęs Ainis Želionis (2.12,24) bei septintą rezultatą parodęs Gedvydas Masiulis (2.16,38).

100 m peteliške jaunių grupėje sau lygių neturėjo Radvilė Kerševičiūtė (1.06,02). Sidabro apdovanojimą iškovojo Augustė Jociūtė (1.07,48). Abi jos plauks ir „A“ finale.

Tarp jaunių, plaukiančių 400 m laisvu stiliumi, antrą rezultatą užfiksavo ir sidabro apdovanojimą pelnė Tomas Navikonis (4.18,11). Jaunimo grupėje trečias liko ir bronzą iškovojo Roman Pokalo (4.21,07).

50 m laisvu stiliumi rungtyje greičiausia jaunių grupėje buvo Laura Šliburytė (27,56). Bronzos medaliu pasipuošė Gerda Jotautė (28.27). Jaunimo grupėje Emai Guzaitei teko pasidalinti antrąja vieta su este Helena Heinlo. Jos abi užfiksavo identišką 27,48 sek. laiką. Tarp visų šios rungties plaukikių nepralenkiama buvo kita lietuvė Agnė Šeleikaitė – 26,98 sek.

Jaunių grupėje 50 m krūtine nuotolyje bronzą iškovojo Mantas Kedeckas (31,06), galėsiantis dar pagerinti savo laiką šios rungties „B“ finale.

200 m kompleksiniu būdu tarp jaunių greičiausias buvo Daniil Pancerevas (2.12,10) ir pateko į finalą. Trečioji vieta atiteko kitam tautiečiui Nojui Skiručiui (2.17,60). Jaunimo grupėje bronzą iškovojo Paulius Konstantinov (2.15,39). Atrankoje tarp visų plaukikų geriausią laiką parodė Povilas Strazdas (2.07,96). Trečią rezultatą užfiksavo Mantas Lisauskas (2.10,75). Finale taip pat išvysime ir Eimantą Milių (2.11,30).

400 m kompleksiniu būdu jaunių grupėje bronzos medalį iškovojo Augustė Jociūtė (5.29,32) ir pateko į šios rungties finalą. Jaunimo grupėje trečią vietą užėmė Meda Pocevičiūtė (5.46,50). Trečią laiką atrankoje pademonstravo ir kita lietuvė Erika Martišiūtė (5.22,55).

Jaunių grupėje 50 m peteliške rungtyje trečią vietą užėmė Redas Tarnauskas (26,33) ir vakare dalyvaus „B“ finale. Jame išvysime ir kitą Lietuvos atstovą Martin Tretjak, kuris jaunimo grupėje iškovojo bronzą – 26,79 sek. Vyresniųjų grupėje trečią rezultatą parodė Ainis Želionis (25,52). Aštuntu rezultatu į „A“ finalą pateko Alanas Tautkus (26,00), o 0,05 sek. jam pralaimėjęs Julius Bačkulis varžysis „B“ finale.

50 m nugara jaunių grupėje sidabrą iškovojo Gabija Mankauskaitė (31,10), ketvirtu rezultatu patekusi į „A“ finalą. Bronzą jaunimo grupėje pelnė Gerda Jotautė (32,08). Ją taip pat išvysime besivaržančią „A“ finale.

Jaunių estafetėje vaikinai 4 x 100 m kompleksiniu būdu nugalėjo Lietuvos komanda (Tadas Praniauskas, Aleksas Savickas, Daniil Pancerevas ir Danielius Kvederis) – 3 min. 57,72 sek. Jaunimo grupėje mūsiškiai (Erikas Grigaitis, Pijus Klimas, Redas Tarnauskas ir Jokūbas Keblys) turėjo pripažinti Estijos ir Latvijos komandų pranašumą – užimta trečioji vieta (4.00,82).

Merginų jaunių grupėje 4 x 100 m laisvu stiliumi lietuvės (Liveta Letukaitė, Urtė Zigmantaitė, Patricija Kondraškaitė ir Laura Šliburytė) užėmė 2-ą vietą – 4 min. 06,61 sek. – ir į priekį praleido Estijos komandą (4.04,10). O mūsų merginų jaunimo komanda (Ema Guzaitė, Ieva Stackevičiūtė, Kristina Jakovleva ir Kamilė Kučaitė) liko trečia – 4 min. 09,90 sek.

Vakariniai finaliniai plaukimai prasidės nuo 17 val. Transliaciją bus galima stebėti čia.