Plaukimas

Prasidėjo LPF Ilgų ir vidutinių nuotolių taurė

Kaunas, Lietuva

25 m baseinas

Sausio 18–19 d.

Varžybų rezultatai: 1 diena | 2 diena

Savaitgalį Kaune vyko Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) organizuojamos Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės varžybų I etapas. Penktadienį į baseino vandenį šoko vaikinai, o šeštadienį savo eilės sulaukė ir merginos.

„Norėčiau, kad būtent Ilgų ir vidutinių nuotolių varžybose bent keli plaukikai pabandytų išeiti iš savo komfortiško plaukimo greičio. Norėčiau pamatyti, kad bent keli Lietuvos plaukikai nebijo ilgo nuotolio ir gali kęsti deginantį skausmą taip, kaip gali K. Ledecky, M. Romanchuk, G. Paltrinieri, tas pats Danas Rapšys. Norėčiau pamatyti, kad Lietuvoje yra tokių plaukikų, kurie tuo deginančiu skausmu gali mėgautis“, – prieš varžybas kalbėjo Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Neeilinės ištvermės, alinančių treniruočių ir pasitikėjimo savo jėgomis reikalaujantį 1500 m nuotolį pasiryžo įveikti beveik 150  jaunųjų sportininkų iš skirtingų šalies plaukimo klubų.

1500 m l. stiliumi plaukimo nugalėtoju vaikinų amžiaus grupėje iki 16 m. tapo Nojus Skirutis. Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis atplaukė per 17 min. 26,16 sek. ir 26,39 sek. pagerino savo asmeninį rezultatą. Antrąją vietą užėmė Vilniaus miesto sporto centrui atstovaujantis Jokūbas Tijūnonis (17 min. 29,88 sek.). Trečias finišavo kaunietis Mykolas Rindokas (17 min. 41,33 sek.).

Vyresniųjų grupėje (nuo 16 m.) 1500 m l. stiliumi galingai pradėjęs Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinis Mantas Lisauskas savo persvaros neišbarstė viso nuotolio metu ir finišavo per 16 min. 02,89 sek. Antrą rezultatą užfiksavo Vilniaus miesto sporto centro plaukikas Povilas Strazdas (17 min. 09,82 sek.), paskutiniuosius 100 m įveikęs per 58,60 sek. – greičiausiai iš visų šio plaukimo dalyvių. Mažiau nei sekundę (0,79 sek.) jam pralaimėjo kitas Kauno sporto mokyklos „Startas“ plaukikas Gedvydas Masiulis (17 min. 10.61 sek.), lygiai taip pat kaip ir Povilas padidinęs savo greitį paskutinėje 100 m atkarpoje.

„Pasibaigęs pasaulio plaukimo čempionatas Kinijoje dar kartą parodė, kad iš esmės keičiasi laiminti plaukimo koncepcija. Laimi tie plaukikai, kurie greitai plaukia nuo pirmų metrų, nuo pat pirmo išėjimo. Senoji (sovietinė) plaukimo taktika, kurioje dominuoja greitesnis antros nuotolio pusės plaukimas, finišas, lygus išsidėstymas, pirmos plaukimo pusės „patogus“ plaukimas (ilgas grybšnis, grybšnių sk.), yra pergalinga tik tose varžybose, kur plaukimo greitis yra sąlyginai mažesnis – moterų nuotoliai, jaunių ir jaunimo sportas.

Norėdamas laimėti medalius aukščiausio rango varžybose, sportininkas privalo beveik maksimaliai plaukti nuo pat pirmų nuotolių metrų ir tą greitį išlaikyti viso nuotolio eigoje iki pat finišo. Tam, kad tai būtų įgyvendinta, visų pirma, reikia drąsos ir pasitikėjimo, paremto treniruotėmis, stipriai pradėti savo plaukimą nuo pat pirmo metro“, – sako Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis. 

1500 m l. stiliumi plaukimą merginų amžiaus grupėje iki 16 m. laimėjo Panevėžio „Žemynos“ auklėtinė Ieva Vilimaitė (19 min. 25,06 sek.). Antroji finišavo Impuls plaukimo akademijai atstovaujanti Smiltė Plytnykaitė (19 min. 27,74 sek.), o greičiausią finišo spurtą paskutiniuosiuose 100 m pademonstravusi dar viena Impuls plaukimo akademijos auklėtinė Patricija Kondraškaitė (19 min. 29,39 sek.) užsitikrino 3-ią vietą, artimiausią varžovę aplenkusi 21,35 sek.

Amžiaus grupėje – 16 m. ir vyresnės – geriausią laiką pademonstravo Kauno plaukimo mokyklos garbę ginanti Agnė Šeleikaitė, 1500 m l. stiliumi įveikusi per 18 min. 32,03 sek. Tiesa, pernai vykusioje Ilgų ir vidutinių nuotolių taurėje Agnė plaukė 11,63 sek. greičiau. Kiek daugiau nei 7 sekundes (7,20 sek.) nuo jos atsiliko Panevėžio „Žemynos“ auklėtinė Kamilė Kučaitė (18 min. 39,23 sek.). Trečia atplaukė Šiaulių „Delfinui“ atstovaujanti Meda Pocevičiūtė, užfiksavusi 20 min. 04,92 sek. laiką.

Kol kas tituluočiausia yra Panevėžio „Žemyna“ (1 aukso, 1 sidabro apdovanojimas). Kauno plaukimo mokykla ir Kauno sporto mokykla „Startas“ savo įskaitoje turi po 1 aukso ir 1 bronzos medalį, Klaipėdos „Gintaro“ sporto centras – 1 aukso medalį. Konkurenciją šioms plaukimo mokykloms sėkmingai palaiko ir Impuls plaukimo akademija – 1 sidabro ir 1 bronzos apdovanojimas, o Šiaulių plaukimo centras „Delfinas“ džiaugiasi 1 bronzos medaliu.

Antrasis LPF Ilgų ir vidutinių nuotolių taurės etapas vyks vasario 1 d. Panevėžio „Žemynos“ progimnazijos baseine ir vasario 2 d. Šiaulių plaukimo centro „Delfinas“ baseine. Kviečiame atvykti ir palaikyti plaukikus!

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai