Puikus plaukikų vakaras Romoje – A.Šidlauskas iškovojo bronzą, R.Meilutytė ir K.Teterevkova plauks finale

Andrius Šidlauskas / © LPF | Darius Kibirkštis

Rugpjūčio 11-17 Roma (ITA) Varžybų svetainė Rezultatai Tiesiogiai

Penktadienio varžybos Romoje lietuviams sužibo bronza. Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine rungtyje finišavo trečias (59,50 sek.) ir pirmą kartą karjeroje iškovojo Europos čempionato medalį.

Ketvirtą-penktą vietas finale pasidalinę austras Valentinas Bayeris ir britas Jamesas Wilby nuo lietuvio atsiliko tik 0,04 sek. Į finalą mūsiškis pateko taip pat trečiuoju rezultatu (59.45).

2021 m. ir 2018 m. Europos čempionatuose panevėžietis vyrų 100 m plaukime krūtine buvo šeštas.

Europos čempiono titulas atiteko italui Nicolo Martinenghi (58,26 sek.), sidabrą pelnė jo tautietis Federico Poggio (58,98 sek.).

Analogiškos rungties pusfinalyje iškart po vyrų finalo varžėsi Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova. Pirmajame plaukime abi startavusios lietuvės finišavo greta, užėmė pirmas dvi vietas ir užtikrintai pateko į rytoj 19:28 val. vyksiantį finalą.

kotryna ruta 08 12

Lietuvės 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje / © LPF | Darius Kibirkštis

R. Meilutytė užfiksavo 1 min. 6,41 sek. rezultatą ir tarp visų pusfinalio dalyvių buvo antra. Greičiau už lietuvę plaukė antrajame pusfinalyje nugalėjusi italė Benedetta Pilato (1 min. 6,16 sek.). K. Teterevkovos laikas (1 min. 6,67 sek.) bendroje pusfinalio rikiuotėje buvo ketvirtas. Trečia greičiausia buvo airė Mona McSharry (1 min. 6,44 sek.).

Primename, kad R. Meilutytei iki šiol priklauso šios rungties Europos rekordas – 1 min. 4,35 sek.

Europos plaukimo čempionatas tęsis iki rugpjūčio 17 dienos.