Plaukimas

R.Meilutytė: „Rezultatai vidutiniški, bet tikslo jų siekti nebuvo“

Į Lietuvą po Bratislavoje įvykusių „Slovakia Grand Prix“ varžybų grįžusi tituluočiausia šalies plaukikė Rūta Meilutytė dėk ne pačių geriausių rezultatų nesijaudina ir visą dėmesį šiuo metu skiria pasiruošimui pasaulio čempionatui, kuriame turėtų pasiekti formos piką.

Kalbėdama apie pasirodymą Slovakijoje, lietuvaitė pripažino, kad rezultatai nežibėjo, tačiau jų ir nebuvo tikėtasi.

„Rezultatus kaip man vertinu vidutiniškai, bet tikslai, važiuojant į varžybas, ir nebuvo jų siekti, o tiesiog pažiūrėti, kaip aš jaučiuosi. Tai buvo kontrolinės varžybos, kurioms specialiai nesiruošėme“, – savo paskutinius startus įvertino R.Meilutytė.

Sportininkės teigimu, plaukti Bratislavoje buvo kur kas lengviau, nei Švedijoje, kurioje varžytasi po sunkių treniruočių ciklo aukštikalnėse. Svarbiausia buvo kaupti varžybų patirtį, o geriausią formą norima pasiekti prieš svarbiausią sezone startą Budapešte.

„Jaučiausi geriau nei po aukštikalnių – taip, kaip ir turėčiau jaustis šiuo metu po visų treniruočių šioje pasiruošimo stadijoje. Likus porai mėnesių iki pasaulio čempionato nenorėčiau jaustis geriausioje formoje. Tai būtų kvaila. Tikrai nepergyvenu ir jaučiuosi gerai Šiuo metu ne užimtos vietos ir rezultatai yra svarbiausi, o varžybų patirtis. Treniruočių ir varžybų, kuriose atsiranda įtampa, plaukimai skiriasi“, – aiškino plaukikė.

R.Meilutytės treneris Paulius Andrijauskas taip pat pripažino, kad rezultatai nebuvo aukščiausi, tačiau pabrėžė, kad progresas yra, o šiuo metu svarbiausia įvertinti varžybų metu daromas klaidas.

„Plaukėme vieną papildomą nuotolį, kokio Rūta nebuvo plaukusi. Tikėjomės, kad bus problemų dėl technikos ir jos išdėstymu, tačiau 200 m krūtine nuplaukta labai gerai, tuo tarpu 100 m rezultatas Rūtos formos neatspindi. Tiesiog buvo netinkamas išsidėstymas nuotolyje, padaryta per daug grybšnių, dėl kurių Rūta šiek tiek „užsimalė“. Tam šios varžybos ir buvo skirtos, kad pamatytume, kaip ji jaučiasi ir kaip tvarkosi su stresu, kaip išlaiko techniką, nes per treniruotę atrodo viskas vienaip, tuo tarpu varžybų metu dėl įtampos išsimušama iš vėžių“, – sakė P.Andrijauskas.

Anot specialisto, nors rezultatai ir vidutiniški, vis tik jie nėra blogi: 200 m rungtyje pasiektas geriausias laikas per paskutinius trejus metus, 50 m plaukta netoli geriausio šio sezono rezultato, tik 100 m pavyko ne taip, kaip tikėtasi dėl technikos klaidų.

Kalbėdamas apie pasirengimo stovyklas, P.Andrijauskas atskleidė, kad jose dėmesys kreiptas į fizinį pasirengimą, daugiau dirbama salėje. Dabar bazinis ir monotoniškas darbas yra baigtas, planuojama mažinti krūvius bei kilometrų skaičių ir dėmesį skirti greičiui, kurio pastaruosiuose startuose labiausiai ir trūko.

„Padarėme gerą sezono darbą, dabar jau ruošėmės pasaulio čempionatui“, – konstatavo treneris P.Andrijauskas.

Bratislavoje R.Meilutytė iškovojo 3 medalius. Geriausiai plaukikei sekėsi 50 m nuotolis, kuriame užimta pirmoji vieta. Dusyk, 100 m ir 200 m distancijose, pelnyti sidabro medaliai.

„Slovakia Grand Prix“ rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai