Plaukimas

Rado išeitį – FINA pasaulio čempionatas įvyks šiais metais

FINA nuotr.

Antroji vasario savaitė prasidėjo džiugia naujiena – Tarptautinė plaukimo federacija (FINA) pirmadienį pranešė, kad sportininkų laukiamas pasaulio čempionatas bus surengtas dar šiemet.

Birželio 18 – liepos 3 dienomis vandens sporto atstovai rinksis Vengrijoje – teisė surengti šias varžybas patikėta Budapeštui. Apie šį susitarimą pranešė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbánas ir FINA prezidentas Husainas Al-Musallamas.

„Mes, kaip plaukimo bendruomenė, pandemijos metu ieškome išeičių, todėl šiandienos pranešimas yra svarbus šio proceso žingsnis, sako FINA prezidentas. – FINA pripažįsta, kad pandemija skirtingose vietose vystosi nevienodu tempu. Mums labai pasisekė, kad turime tokius organizatorius, kurie kaip ir mes su didele aistra vandens sportui turi noro, sugebėjimų ir lankstumo surengti prestižiškiausią FINA renginį. Esame labai dėkingi visiems varžybų šeimininkams, žinodami, kad ir mūsų sportininkai jaučiasi taip pat“.

Pasaulio čempionatas Budapešte paskutinį kartą vyko 2017 metais. Tąkart buvo pagerinta net 12 pasaulio rekordų.

FINA pasaulio čempionate vyks ne tik plaukimo, bet ir šuolių į vandenį, vandensvydžio, artistinio (dailiojo) plaukimo ir atvirų vandenų plaukimo varžybos.

Pranešama, kad FINA ir toliau tęsia konsultacijas su sportininkais ir kitomis suinteresuotomis grupėmis dėl Dohoje, Katare, vyksiančio pasaulio čempionato tvarkaraščio. Daugiau informacijos dėl šių varžybų turėtų paaiškėti vėliau.

Primename, kad praėjusią savaitę dėl šiuo metu Japonijoje taikomų pandemijos ribojimo priemonių buvo priimtas sprendimas perkelti FINA pasaulio čempionatą iš šių metų gegužės į 2023 metus. Pasaulio vandens sporto šakų čempionatas turėjo vykti dar 2021-aisiais, tačiau dėl metams atidėtų vasaros olimpinių žaidynių, jo data buvo pakoreguota.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai