Regionų plaukimo klubai varžėsi Anykščiuose, varžybų taurė atiteko rokiškėnams

Varžybų akimirka. Organizatorių nuotr.

Gegužės 13-14 d. Anykščiai 25 m Nuostatai Komandos Rezultatai

Daugiau nei 300 jaunųjų sportininkų iš 15 šalies plaukimo klubų šį savaitgalį dalyvavo varžybose Anykščiuose „Regionų taurei 2022” laimėti. Dvi dienas trukusiame renginyje plaukikai varžėsi penkiose amžiaus grupėse ir konkuravo tiek asmeninėse, tiek ir komandinėse įskaitose.

Gausiausias komandas į šias varžybas atsiuntė Prienai, Elektrėnai ir Anykščiai. Susumavus bendrus visų „Regionų taurėje 2022” dalyvavusių plaukimo klubų taškus paaiškėjo, kad nugalėtoja tapo Rokiškio r. kūno kultūros ir sporto centro komanda, kurios auklėtiniai surinko 265 taškus.

Nors Rokiškio mieste plaukimo baseinas atidarytas tik prieš kelerius metus – 2018-siais, tačiau būtent šio miesto plaukikams pavyko pralenkti visas „Regionų taurės 2022” komandas.

received 723041649139499

Rokiškio KKSC komanda. Organizatorių nuotr.

Tris aukso medalius rokiškėnams pelnė 11-metis Adomas Staskonis (50 m l. stiliumi – 32,46 sek., 50 m nugara – 37,65 sek. ir 50 m krūtine – 44,41 sek.). Vieną aukso ir vieną sidabro medalį pridėjo 12-metis Kajus Baltrukėnas (50 m krūtine – 43,20 sek., 50 m l. stiliumi – 32,79 sek.), o jo bendraamžė Viltė Janočkinaitė laimėjo 50 m plaukimą krūtine (49,65 sek.) ir užėmė trečią vietą plaukdama 50 m nugara (47,24 sek.).

Antroji vieta komandinėje įskaitoje atiteko Ignalinos r. švietimo ir sporto paslaugų centro komandai, surinkusiai 245 taškus.

20220514 174953 min

Ignalinos ŠSPC komanda. Organizatorių nuotr.

Ignalinos komandą į priekį vedė Matas Šurna, iškovojęs du aukso medalius 100 m plaukimo nugara (1:01.74) ir 50 m plaukimo peteliške (27.35) rungtyse. Antras jis buvo 200 m plaukime kompleksiniu būdu (2 min. 18,82 sek.) ir nusileido tik Ditui Šidlauskui (2 min. 18,69 sek.), taip pat nugalėjusiam ir 100 m plaukime krūtine (1 min. 9,87 sek.). Augustė Rakitinaitė buvo greičiausia 100 m plaukimo nugara rungtyje (1 min. 13,35 sek.), o 50 m peteliške (31,42 sek.) ir 100 m kompleksinio plaukimo (1 min. 13,60 sek.) rungtyse iškovojo po sidabro medalį.

Utenos daugiafunkcio sporto centro plaukikai šiose varžybose buvo treti (220 taškų). Jie minimalia persvara aplenkė Elektrėnų sav. sporto centro komandą (219 taškų).

20220514 163034 min

Utenos DSC komanda. Organizatorių nuotr.

Uteniškiams į prizininkų trejetą pakliūti padėjo Rasa Bartasiūnaitė, 14 m. ir vyresnių plaukikių amžiaus grupėje laimėjusi 100 m nugara (1 min. 15,73 sek.) ir 50 m peteliške (32,05 sek.) plaukimus. Bronzą ji iškovojo 100 m l. stiliumi rungtyje (1 min. 7,13 sek.). 11-metė Salomėja Laurinavičiūtė auksą pelnė 50 m plaukimo krūtine rungtyje (45,03 sek.), o 50 m l. stiliumi (34,24 sek.) ir 100 m kompleksinio plaukimo (1 min. 29,57 sek.) rungtyse pelnė po sidabrą. Dar vieną auksą komandai pridėjo Meda Mikučionytė (100 m l. stiliumi – 1 min. 0,67 sek.). Antroji vieta jai atiteko 50 m plaukime peteliške (32,35 sek.).

Lyderių penketuką užbaigė Varėnos sporto centras, surinkęs 217 taškų.

Anykščių baseine „Bangenis“ tris aukso medalius asmeninėse rungtyse taip pat iškovojo Gabrielė Ambraškaitė (Anykščių KKSC), Ieva Jurkūnaitė (Varėnos SC), Kamilė Černiauskaitė ir Titas Janavičius (Elektrėnų SSC).

Varžybose jaunieji sportininkai gerino asmeninius pasiekimus, o „Regionų taurės 2022” atidaryme surengtoje estafetėje 4 x 50 m l. stiliumi plaukusios Ieva Jurkūnaitė, Ugnė Kaftanikaitė, Austėja Adomaitytė ir Aristėja Kriovaitė pradžiugino nauju šalies mergaičių iki 13 metų rekordu. Nuo šiol jis – 1 min. 54,02 sek.

regionu taure rekordas u 13

Varžybų rekordininkės. Organizatorių nuotr.