Plaukimas

Roma 2022: R.Meilutytė ir K.Teterevkova pateko į 50 m krūtine pusfinalį

Rūta Meilutytė / © LPF | Darius Kibirkštis

Rugpjūčio 11-17 Roma (ITA) Varžybų svetainė Rezultatai Tiesiogiai

Antradienį Romoje prasidėjo jau šeštoji Europos plaukimo čempionato diena. Šįryt prie starto bokštelių stojo dar penki Lietuvos plaukikai.

Rūta Meilutytė ir Kotryna Teterevkova sėkmingai pradėjo savo pasirodymą moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje.

Atrankos varžybose abi lietuvės plaukė užtikrintai – R. Meilutytė laimėjo trečiąjį atrankos plaukimą (30.12), o K. Teterevkova ketvirtajame plaukime finišavo ketvirta (31.04).

Bendroje dalyvių grupėje R. Meilutytės laikas buvo trečias, o K. Teterevkovos – 10-11-as tarp 33 atrankoje startavusių dalyvių.

Abi sportininkes išvysime vakare vyksiančiame pusfinalyje, kuris prasidės 19:31 val. Lietuvos laiku. Varžybas bus galima stebėti per LRT Plius ir portale LRT.lt.

Kvalifikacijoje greičiausiai plaukė dvi Italų sportininkės. Arianna Costiglioni finišavo per 29,91 sek., o pasaulio rekordininkė Benedeta Pilatto – per 29,93 sek.

Šiame sezone R. Meilutytė 50 m krūtine yra įveikusi per 29,70 sek. – tai trečias geriausias jos rezultatas per visą karjerą. Greičiau ji yra plaukusi tik 2013 m. pasaulio čempionate, kur pagerino pasaulio rekordą (29.48).

29,48 sek. 2013 08 03 Barselona (Ispanija)
29,59 sek. 2013 08 04 Barselona (Ispanija)
29,70 sek. 2022 06 25 Budapeštas (Vengrija)

Asmeninis K. Teterevkovos šiemet pasiektas geriausias rezultatas yra 30,82 sek.

Vyrų 100 m plaukimo nugara atrankoje dalyvavo Erikas Grigaitis. Kaunietis savajame plaukime finišavo aštuntas (56.17), o bendroje 43 dalyvių rikiuotėje užėmė 31 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Asmeninis E. Grigaičio karjeros rekordas šioje rungtyje yra 55,22 sek. To būtų pakakę patekimui į pusfinalį.

Atrankos lyderiu tapo pasaulio čempionas italas Thomas Ceccon (53.71).

Lietuvos vyrų 100 m plaukimo nugara rekordas priklauso Danui Rapšiui (53.79).

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacija nesusiklostė Tomui Navikoniui ir Tomui Sungailai. Abu lietuviai neįveikė atrankos barjero ir baigė individualų pasirodymą Europos čempionate.

T. Navikonis nuotolį įveikė per 23,38 sek., o T. Sungaila finišavo per 23,45 sek.

Bendroje 74 dalyvių įskaitoje lietuviai užėmė atitinkamai 59 ir 60 vietas.

Vietą tarp 16 pusfinalininkų užtikrino 22,24 sek. rezultatas.

Su geriausiu laiku į pusfinalių etapą pateko olandas Thomas de Boeris (21.59), atrankoje plaukęs greičiau už šių metų pasaulio čempioną britą Benjaminą Proudą (21.78).

Šios rungties Lietuvos rekordas priklauso Simonui Biliui (21.70).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad lietuviai Andrius Šidlauskas (100 m krūtine), Rūta Meilutytė (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (200 m krūtine) Romoje Lietuvai jau iškovojo tris bronzos medalius.