Roma 2022: komandinėje vyrų estafetėje lietuviai – vienuolikti

Lietuvos plaukikai / © LPF | Darius Kibirkštis

Rugpjūčio 11-17 Roma (ITA) Varžybų svetainė Rezultatai Tiesiogiai

Trečiadienis – paskutinė plaukimo varžybų diena Europos čempionate Romoje. „Foro Italico“ baseine šiandien rytinėse atrankose dalyvavo keturi Lietuvos sportininkai – Erikas Grigaitis, Andrius Šidlauskas, Danas Rapšys ir Tomas Navikonis. Jie visi varžėsi vyrų estafetėje 4 po 100 m kombinuotu būdu.

Pirmajame atrankos plaukime startavę lietuviai užfiksavo 3 min. 40,20 sek. rezultatą ir užėmė šeštą vietą.

E. Grigaitis plaukė nugara (56.05), A. Šidlauskas – krūtine (1:00.20), D. Rapšys – peteliške (53.94), o T. Navikonis finišavo laisvuoju stiliumi (50.01).

Lietuvių rezultatai

Screenshot 2022 08 17 112231

Bendroje 14 komandų įskaitoje mūsiškių laikas buvo 11-as. Į finalą pateko aštuonios stipriausios komandos.

Vietą finale užtikrino 3 min. 37,09 sek. rezultatas. Atrankoje geriausiai pasirodė italai (3:34.35).

Lietuvos rekordas (3:33.70) šioje rungtyje nuo 2018 metų priklauso D. Rapšiui, A. Šidlauskui, Deividui Margevičiui ir Simonui Biliui.

D. Rapšys šįryt turėjo startuoti ir vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi kvalifikacijoje, bet nusprendė patausoti jėgas komandinei estafetei.

Primename, kad vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje 27-erių panevėžietis užėmė penktą vietą.

Trečiadienio vakarinėje sesijoje dalyvaus vakar moterų 50 m krūtine rungties pusfinalyje Lietuvos rekordą pagerinusi Rūta Meilutytė. Finalinis plaukimas prasidės 19:05 val. Lietuvos laiku. Transliaciją bus galima stebėti per LRT.lt ir LRT Plius.

Finalo dalyvės

Screenshot 2022 08 17 102418

Šiame Europos čempionate bronzos medalius jau iškovojo trys mūsų šalies plaukikai – A. Šidlauskas (100 m krūtine), R. Meilutytė (100 m krūtine) ir Kotryna Teterevkova (200 m krūtine).