Plaukimas

Rumunijoje dominavę Lietuvos plaukikai visų rezervų dar neparodė

Lietuvai atstovavę Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Deividas Margevičius dominavo Rumunijos atvirajame čempionate, kuriame dalyvavo kone 370 sportininkų iš 9 šalių. Lietuvaičiai iškovojo net 10 aukso medalių, taip pat pagerino du Lietuvos rekordus.

Geriausiu čempionato plaukiku pripažintas D.Rapšys savo medalių kolekciją papildė trimis aukso medaliais. Jis laimėjo 50 m, 100 m ir 200 m plaukimus nugara, vidutinio ilgio distancijoje pagerindamas sau priklausiusį Lietuvos rekordą – 53,76 sek. Šis rezultatas buvo įvertintas 895 FINA taškais bei pripažintas geriausiu čempionate pasirodymu.

Pasak plaukiko, išskirtinių tikslų šiose varžybose nebuvo, juolab, kad po pasiruošimo stovyklos Turkijoje visa komanda jautė nuovargį, bet joms įsibėgėjus, pasiekti rezultatai nudžiugino.

„Nuotaikos tikrai geros, paskutinę dieną pasisekė ne tik įvykdyti planą, bet ir pasiekti Lietuvos rekordą. To išties nesitikėjome, nes varžybų pradžioje buvo sunku plaukti, tai matėsi ir iš rezultatų. Atvažiavome tiesiog išbandyti jėgas, bet paskutinėmis dienomis viskas labai neblogai išėjo, surinkome reitingo tašku, gavome prizą, todėl galima sakyti, kad varžybos buvo tikrai geros“, – džiaugėsi pasirodymu Bukarešte D.Rapšys.

Plaukikas pats stebisi, kad po sunkių stovyklų jo rezultatai paprastai būna labai geri, į ateitį žiūri optimistiškai bei tikisi ir laukia dar geresnių pasiekimų svarbiausiuose sezono startuose.

Komandos draugui pritarė geriausių pasirodymų trejetuke antrąją vietą užėmęs dar vienas Lietuvos atstovas – A.Šidlauskas. Jis išsiskyrė 200 m plaukimo krūtine nuotolyje, kurį įveikė per 2 min. 12,60 sek. bei surinko 878 FINA taškus. Panevėžietis Rumunijos čempionu tapo keturis sykius, dar laimėjęs 50 m ir 200 m plaukimų krūtine ir 200 m kompleksinio plaukimo rungtis.

„Pirmas dvi dienas po stovyklos irgi nesisekė plaukti. Bet vėliau pavyko pasigerinti tiek 100 m, tiek 200 m rezultatus. Tik atvykus į varžybas to nelaukiau, visiškai nejaučiau vandens, tačiau vėliau pojūtis atsirado, ėmiau tikėti savo jėgomis ir kad galiu pasiekti gerus rezultatus“, – šypsojosi A.Šidlauskas.

Jo nuomone, rezultatai galėjo būti ir dar geresni, bet varžybose trūko konkurencijos, todėl labiau teko varžytis su savimi, o ne su iššūkio mesti negalėjusiems vietos plaukikais.

Naują Lietuvos rekordą užfiksavo 200 m peteliške per 2 min. 01,17 sek. nuplaukęs D.Margevičius. Jis taip pat buvo nepralenkiamas ir to paties plaukimo stiliaus 50 m ir 100 m distancijose. Tuo tarpu 50 m laisvu stiliumi rungtyje teko pripažinti varžovo iš Turkijos pranašumą ir užlipti ant antrojo nugalėtojų pakylos laiptelio.

Sportininkas buvo kiek nusivylęs 100 m peteliške plaukimu, tačiau nuotaiką pagerino puikus startas dvigubai ilgesniame nuotolyje.

„Tikėjausi pasigerinti savo rezultatą plaukiant 100 m peteliške, bet nepavyko, tačiau atsigriebiau ilgesniame nuotolyje, kuriame sugebėjau tinkamai išsidėstyti. Gal per greit pradėjau pirmąjį 100 metrų, bet viskas baigėsi sėkmingai. To nesitikėjau pats. Suprantama, po stovyklos tai nebuvo patys geriausi startai, bet kai kurie rezultatai pagerėjo, be to, jie turėtų dar augti, nes tam ir dirbame stovyklose“, – sakė D.Margevičius.

Plaukikams vadovavusi trenerė Ina Paipelienė pripažino, kad labiausiai nerimo kėlė D.Rapšio būklė, nes stovykloje Turkijoje jos auklėtinis patyrė traumą, be to, jis vienintelis rinktinėje iki šiol dirbo be krūvių mažinimo ir poilsio, todėl jautė didžiulį nuovargį.

„Dėl šių priežasčių svarstėme, ar verta išvis Danui dalyvauti šiose varžybose, bijojau, kad galiu jį „nužudyti“ visai. Turkijoje filmavome plaukimus po vandeniu ir jų metu pamatėme, kad jam plaukti yra labai sunku, todėl į Rumuniją važiame nežinodami, ką ten veiksime“, – kalbėjo I.Paipelienė.

Vis tik, plaukikų pasiektus rezultatus plaukimo specialistė įvertino aukštu balu. Žiūrėdama į ateitį, į artėjantį Lietuvos plaukimo čempionatą, kuris bus paskutiniu testu prieš pasaulio čempionatą Budapešte, ji tikisi, kad visus savo sugebėjimus 100 m distancijoje pademonstruos D.Margevičius.

„Jis tikrai gali plaukti greičiau nei 53 sek., tačiau kažkodėl Deividui to padaryti vis nesiseka. Kai labai norisi, dažnai ir nepasiseka. Psichologines kliūtis turime išmokti nugalėti“, – vylėsi trenerė.

Rumunijos čempionato rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai