Rūta Meilutytė – pasaulio čempionė

Rūta Meilutytė / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

Gruodžio 13–18 Melburnas (Australija) 25 m baseinas TIESIOGIAI Rezultatai

Paskutinę varžybų Melburne (Australija) dieną aukso medaliu sužibo Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė buvo neprilygstama moterų 50 m plaukimo krūtine finale, kur distanciją įveikė per 28,50 sek.

Vakar pusfinalių etape naują planetos rekordą (28,37 sek.) užfiksavusi lietuvė finale buvo kiek lėtesnė, tačiau to pakako iškovoti auksui.

Pasaulio čempione trumpajame baseine R. Meilutytė tapo ketvirtą kartą karjeroje, o triskart – būtent šioje plaukimo rungtyje.

Antroji finišavo Pietų Afrikos Respublikos atstovė Lara van Niekerk, pagerinusi Afrikos žemyno rekordą (29,09 sek.), o trečia finišo sienelę palietę JAV plaukikė Lilly King (29,11 sek.). Greta prizininkių liko naują Azijos rekordą užfiksavusi kinė Qianting Tang.

Finalo rezultatai

„Buvo ilgas sezonas, smagu užbaigti jį aukšta nata. Mėgavausi plaukimu, merginos yra puikios, atmosfera nuostabi“, – emocijomis po finišo su organizatoriais pasidalino R. Meilutytė.

Rūta Meilutytė / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto

Primename, kad dvigubai ilgesnės distancijos finale Melburne Lietuvos sportininkė atplaukė antra ir būtų pelniusi sidabro medalį, tačiau teisėjai mūsiškės parodytą rezultatą anuliavo dėl stiliaus taisyklės pažeidimo (atlikto daugiau nei vieno judesio delfinu kojomis po starto).

Čempionato transliaciją nuo 10.30 val. galima stebėti portale LRT.lt ir LRT Plius kanale, o iškart po to programoje numatytas dokumentinis filmas „Rūta“ (rež. Ronaldas Buožis ir Rokas Darulis).

Lietuvos plaukikų komanda į Vilnių sugrįžta gruodžio 20 d. 11.05  val. (skrydis iš Melburno per Singapūrą ir Stambulą).

200 m krūtine 2:00.16 2:05.14 2:05.14 2:08.69 X Nepateko 21 32
WR – pasaulio rekordas / LR – Lietuvos rekordas / PB – karjeros rekordas / Q – pateko į kitą etapą / DSQ – diskvalifikacija

Bendras pasaulio plaukimo čempionato prizinis fondas siekia 2 mln. 160 tūkst. JAV dolerių.

Pasaulio čempionais (25 m baseine) yra tapę trys mūsų šalies plaukikai – R. Meilutytė (2012 ir 2014 m.), D. Rapšys (2018 m.) ir Simonas Bilis (2016 m.).