Plaukimas

Rūta Meilutytė – penkiskart Lietuvos metų sportininkė

Rūta Meilutytė / Giorgio Scala / Deepbluemedia / Insidefoto nuotr.

Vakar parodų ir kongresų centre „Litexpo“ Vilniuje įvyko prestižiniai Lietuvos sporto apdovanojimai, kuriuose pagerbti labiausiai nusipelnę olimpinio ir paralimpinio sporto atletai, jų treneriai.

Olimpinio sporto laureatus išrinko Lietuvos sporto apdovanojimų Taryba (80 proc.) ir visuomenė (20 proc.), o paralimpinio sporto – Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas.

METŲ SPORTININKĖ

Metų sportininke jau penktąjį kartą tapo plaukikė Rūta Meilutytė. 25-erių kaunietė šią vasarą iškovojo bronzą 100 m plaukimo krūtine rungtyje tiek pasaulio, tiek ir Europos čempionatuose, o dvigubai trumpesnėje distancijoje tapo pasaulio ir Europos čempione.

Planetos rekordą 50 m krūtine rungtyje neseniai pagerinusi plaukikė tik antradienį su dar vienu aukso medaliu sugrįžo iš Australijos, kur vyko pasaulio plaukimo čempionatas trumpame 25 m baseine, tad statulėlę atsiėmė trenerė Rasa Duškinienė.

Geriausia šalies sportininke R. Meilutytė yra tapusi 2012, 2013, 2014 ir 2018 metais.

Metų sportininke olimpinėje kategorijoje pretendavo tapti boksininkė Ana Starovoitova, buriuotoja Viktorija Andrulytė ir plaukikė Kotryna Teterevkova, Europos čempionate laimėjusi 3 vietą 200 m krūtine rungtyje.

Geriausios metų paralimpietės apdovanojimas atiteko šaulei Raimedai Bučinskytei.

METŲ SPORTININKAS

Pernai „Metų sportininku“ tapęs plaukikas Edgaras Matakas išsaugojo geriausio paralimpiečio vardą ir šiais metais. 2022-aisiais pasaulio žmonių su negalia plaukimo čempionate Portugalijoje jis iškovojo du medalius. Ramūno Leono treniruojamas paralimpinis prizininkas pelnė sidabrą plaukdamas 50 metrų laisvu stiliumi ir bronzą 100 metrų krūtine distancijoje.

Olimpinio sporto kategorijoje geriausiu metų sportininku tapo lengvaatletis, disko metikas Mykolas Alekna.

METŲ PROVERŽIS

Lietuvos paralimpinis komitetas ryškiausiu „Metų proveržiu“ išrinko plaukikę Gabrielę Čepavičiūtę. Trenerės Rasos Mažutaitienės auklėtinė 2022 metais debiutavo pasaulio žmonių su negalia čempionate Portugalijoje ir užėmė aukštą septintą vietą plaukdama 100 metrų nugara. Šioje distancijoje kaunietė nuskynė bronzos medalį Europos jaunimo paralimpinėse žaidynėse Suomijoje.

Olimpiniu „Metų proveržiu“ šiemet tapo boksininkė Gabrielė Stonkutė.

Lietuvos sporto apdovanojimų ceremoniją transliuos TV3 televizija, ją žiūrėkite gruodžio 25 d. nuo 16:30 val.

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto organizuojamas renginys vyksta nuo 1994-ųjų ir jau antrus metus iš eilės – drauge su Lietuvos paralimpiniu komitetu bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Daugiau apie apdovanojimus skaitykite čia.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai