Rygoje baigėsi Baltijos šalių plaukimo čempionatas, pagerintas prieš 13 m. pasiektas Lietuvos moterų estafetės rekordas

Kotryna Teterevkova (archyvas) / Dariaus Kibirkščio (LPF) nuotr.

Kovo 3-4 d. Ryga (LAT) 50 m Tiesiogiai Nuostatai Rezultatai

Beveik 70-ies Lietuvos sportininkų rinktinė sėkmingai užbaigė pasirodymą Baltijos šalių plaukimo čempionate. Susumavus abiejų čempionato dienų rezultatus, jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse nugalėjo lietuviai, o pagrindinėje varžybų įskaitoje mūsiškiai nusileido tik gausiausią delegaciją atsiuntusiai Estijai.

Lietuviai vakarinėse varžybų dalyse iš viso iškovojo 17 aukso, 12 sidabro ir 9 bronzos apdovanojimus. Jaunių amžiaus grupėje mūsų sportininkai pelnė 17 aukso, 15 sidabro ir 10 bronzos medalių, o tarp vyresnių (jaunimo gr.) besivaržę plaukikai namo sugrįš su 14 aukso, 11 sidabro ir 14 bronzos apdovanojimų.

Latvija 164.00 67.50 231.50

Sužinokite, kaip lietuviams sekėsi rytinėje čempionato dalyje čia.

Šeštadienio varžybose moterų 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje Baltijos šalių čempione tapo Smiltė Plytnykaitė. 16-metė Lietuvos plaukikė finišavo per 55,49 sek. ir užtikrintai įveikė visas „A“ finalo dalyves. Bronzos medalį iškovojo trečia finišavusi Amelija Murėnaitė (58,02 sek.).

200 m plaukimo laisvuoju stiliumi vyrų finalas baigėsi tvirta Dano Rapšio pergale. 27-erių panevėžietis nuotolį įveikė per 1 min. 47,03 sek. ir aplenkė antrą finišavusį klaipėdietį Daniil Pancerevą, kuris užfiksavo naują karjeros rekordą (1.48,93 min.).

Iki olimpinio (OQT) 200 m l. stiliumi normatyvo D. Rapšiui pritrūko 0,77 sek. Vasarį Alytuje vykusiose Lietuvos žiemos pirmenybėse jis šią distanciją įveikė greičiau – per 1 min. 46,73 sek.

Moterų 200 m plaukimo krūtine rungtyje niekas neprilygo Kotrynai Teterevkovai. 21-erių vilnietė finišavo per 2 min. 25 sek. ir užtikrintai pelnė aukso medalį.

Šis lietuvės pasirodymas pagal FINA taškų lentelę buvo pats geriausias iš viso čempionato dalyvių (879 FINA taškai). Visgi, to kol kas dar nepakanka olimpiniam normatyvui, kuris šioje rungtyje siekia 2 min. 23,91 sek.

Vyrų 100 m plaukimo krūtine „A“ finale trečią vietą užėmė Adomas Gatulis (1.05,00 min.).

Moterų 100 m plaukimo nugara rungtyje dar vieną aukso medalį Lietuvai iškovojo Patricija Geriksonaitė (1.03,58 min.). Bronzą čia pridėjo Emilija Pociūtė (1.06,25 min.).

Baltijos šalių čempionu vyrų 200 m plaukimo nugara rungtyje tapo Erikas Grigaitis (2.03,74 min.). Jis aplenkė sidabrą iškovojusį Kajų Stankevičių (2.04,65 min.).

Moterų 200 m plaukimo peteliške finale trečia finišavo ir bronzą Lietuvos komandai pelnė Radvilė Kerševičiūtė (2.25,90 min.).

Vyrų 100 m plaukimo peteliške „A“ finale arčiausiai prizininkų trejeto buvo ketvirtas finišavęs Nedas Giedraitis (55,82 sek.). Šeštą vietą čia užėmė 14-metis Tajus Juška (57,14 sek.), kuris rytinėje varžybų dalyje užfiksavo naują šalies berniukų iki 15 metų rekordą (56,69 sek.) ir iškovojo Baltijos šalių jaunių čempiono titulą. Ankstesnis šalies bendraamžių rekordas priklausė taip pat T. Juškai (57,02 sek).

Moterų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje pati greičiausia buvo Stela Švenčionytė (4.29,84 min.).

Stipriausiame vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale Daniil Pancerevas finišavo antras (23,11 sek.), tik 0,04 sek. nusileidęs Estijos atstovui Daniel Zaitsev. D. Pancerevas sėkmingai pasigerino asmeninį rekordą, kuris iki šių varžybų buvo (23,36 sek.).

Bronzos apdovanojimą Lietuvai pridėjo Agnė Šeleikaitė (32,63 sek.), trečia finišavusi moterų 50 m plaukimo krūtine „A“ finale.

Kompleksinio 200 m plaukimo moterų finale trečią vietą užėmė Ieva Nainytė (2.26,99 min.).

Taip pat trečias, tik 400 m plaukimo kompleksiniu būdu finale, buvo ir Daniil Žučkov (4,48,02 min.). Ryte jis užfiksavo naują asmeninį rekordą (4.46,79 min.).

Baltijos šalių vicečempionu vyrų 50 m plaukimo nugara rungtyje tapo Edvinas Česnakas (26,27 sek.).

Rekordinį plaukimą moterų 4 x 100 m kompleksiniu būdu estafetėje pademonstravo Patricija Geriksonaitė, Kotryna Teterevkova, Radvilė Kerševičiūtė ir Smiltė Plytnykaitė. Lietuvės finišavo pirmos (per 4.12,27 min.) ir 0,03 sek. pagerino nuo pat 2009 metų išsilaikiusį šalies rekordą (ankstesnio pasiekimo autorės – Rugilė Mileišytė, Raminta Dvariškytė, Aistė Dobrovolskaitė ir Gritė Apanavičiūtė).

Antrą vietą šioje estafetėje užėmė estės (4.14,40 min.), o trečios liko latvės (4.31,39 min.).

Vyrų estafetėje 4 x 100 m laisvuoju stiliumi lietuviai Danas Rapšys, Tajus Juška, Adomas Gatulis ir Edvinas Česnakas užėmė antrą vietą. Mūsiškiai finišavo per 3.24,84 min. ir nusileido Estijos komandai (3.24,08 min.). Treti atplaukė latviai (3.28,82 min.).

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad šis Baltijos šalių čempionatas – pirmos oficialios varžybos Europoje, kur plaukikai jau galėjo vykdyti kvalifikacinius normatyvus į Paryžiaus olimpines žaidynes.