S.Statkevičius pagerino Lietuvos rekordą iki 17 m., šalies vaikinų komanda – penkta finale

Sylvia Statkevičius / LPF nuotr.

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 4 Lima (Peru) 50 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai

Penktadienį Peru sostinėje Limoje tęsėsi 8-asis FINA pasaulio jaunimo plaukimo čempionatas.

Ryte Rokas Jazdauskas pateko į dar vieną varžybų pusfinalį.

Vaikinų 50 m plaukimo peteliške atrankoje lietuvis užfiksavo asmeniniam rekordui (24.81) artimą rezultatą ir finišavęs per 24,93 sek. bendroje įskaitoje tarp 77 dalyvių užėmė 14 vietą.

Šios rungties kvalifikacijoje taip pat varžėsi ir Daniil Pancerevas (25.64). Jis ryte buvo 28-as.

Su geriausiu rezultatu ir nauju čempionatų rekordu į kitą etapą pateko portugalas Diogo Matos Ribeiro (23.12).

Pusfinalio rezultatai

Visi Lietuvos plaukikų startai / rezultatai

Vakare vykusiame šios rungties pusfinalyje R. Jazdauskas užfiksavo naują karjeros rekordą ir užėmė 15 vietą.

Lietuvis distanciją įveikė per 24,78 sek., o vietą finale garantavo 24,49 sek. rezultatas.

Su geriausiu laiku į finalą pateko čekas Daniel Gracik (23.53).

400 m plaukimo l. stiliumi atrankoje puikiai pasirodė 15-metė Silvija Statkevičius. Ji 0,02 sek. pagerino sau priklausiusį Lietuvos merginų iki 17 metų rekordą ir tarp 36 startavusių plaukikių užėmė aukštą 9 vietą.

Ketvirtajame kvalifikaciniame plaukime lietuvė nuotolį įveikė per 4 min. 20,55 sek. ir finišo sienelę palietė šešta.

Į finalą pateko 8 greičiausios dalyvės, o geriausią rezultatą atrankoje parodė Turkijos atstovė 17-metė Merve Tuncel (4:14.06), kuri vakarinėje varžybų dalyje iškovojo ir čempionės titulą, finišavusi per 4 min. 10,29 sek.

Primename, kad šios rungties Lietuvos moterų rekordas vis dar priklauso Jūratei Ščerbinskaitei (4:19.05).

Rytinį pasirodymą lietuviai užbaigė vaikinų estafete.

4 x 200 m l. stiliumi rungtyje šiandien plaukę D. Pancerevas, Tomas Lukminas, R. Jazdauskas ir Danielis Kvederis užtikrintai laimėjo antrąjį atrankos plaukimą (7:26.18) ir antru numeriu pateko į finalą.

Atrankoje mūsiškiai tik 0,36 sek. nusileido kvalifikacijos lyderiais tapusiems italams (7:25.82). Iš viso kvalifikacijoje dalyvavo 14 pasaulio komandų.

Finalo rezultatai

Finale lietuviai plaukė greičiau nei rytinėse varžybose, tačiau ir varžovai buvo greitesni. D. Pancerevas, T. Lukminas, R. Jazdauskas ir D. Kvederis estafetę įveikė per 7 min. 23,42 sek. ir finišavo penkti.

Po pirmojo etapo, kurį įveikė D. Pancerevas, lietuviai buvo ketvirti, vėliau smuktelėjo į septintąją vietą, o antroje distancijos dalyje prisivijo varžovus, tačiau patekti tarp prizininkų mūsiškiams šį kartą nepavyko.

Čempionų titulas atiteko Italijos ketvertui (7:17.08).

Primename, kad Lietuva čempionato medalių įskaitoje jau turi vieną bronzos apdovanojimą, kurį mūsų šaliai antradienį iškovojo Daniil Pancerevas, Kiril Stepanov, Tomas Lukminas ir R. Jazdauskas. Vaikinų estafetėje 4 x 100 m l. stiliumi jie užėmė trečią vietą.

Pasaulio jaunimo čempionatas yra svarbiausios FINA rengiamos jaunųjų plaukikų varžybos, vykstančios kas dvejus metus nuo 2006-ųjų.