Šalies pirmenybėse Klaipėdoje – jaunučių plaukimo rekordai

Lino Krisiukėno nuotr.

Balandžio 29–30 d.
Klaipėda (50 m baseinas)
Nuostatai | Rezultatai | Nuotraukų albumas (1 diena)

Ketvirtadienį Klaipėdoje prasidėjo dvi dienas truksiančios Lietuvos jaunučių plaukimo pirmenybės.

Pirmąją varžybų dieną buvo išdalinti devyni medalių komplektai. Jaunieji pirmenybių dalyviai varžėsi 100 m l. stiliumi, 200 m krūtine, 200 m nugara, 200 m kompl. plaukimo rungtyse bei mišrioje estafetėje 4 x 100 m kompl. b.

100 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje nugalėjo Stela Švenčionytė (Vilniaus MSC). Distanciją ji įveikė per 1 min. 1,75 sek. ir pagerino savo asmeninį rezultatą (1.02,40). Antroji vieta atiteko Emai Purvainytei (1 min. 2,72 sek.). Kauno sporto mokyklas „Startas“ auklėtinė nuo gruodį vykusio šalies jaunučių čempionato pagreitėjo daugiau nei trimis sekundėmis. Ūla Kulvinskaitė (Vilniaus MSC) tarp 79 dalyvių užfiksavo trečią rezultatą. Jos laikas – 1 min. 3,10 sek. – taip pat naujas asmeninis rekordas.

Berniukų grupėje pats greičiausias buvo Šiaulių „Delfino“ atstovas Artas Apinys (57,10 sek. PB). Puikiai pasirodė ir antrą vietą užėmęs Žygimantas Tautvydas. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis finišavo per 57,43 sek. ir pagerino Lietuvos berniukų iki 13 metų rekordą. Pastarasis anksčiau priklausė Daniil Pancerevui (57,62 sek.). Trečioji vieta atiteko Artur Boikov (Vilniaus MSC) – 58,88 sek. (ankstesnis jo geriausias rezultatas – 1 min. 1,36 sek.).

200 m plaukimo krūtine rungtyje tarp mergaičių geriausiai pasirodė Vilniaus miesto sporto centro plaukikė Evita Boboriko. Ji distanciją įveikė per 2 min. 46,96 sek. Antrąją vietą iškovojo Karilė Ališauskaitė (KSM „Startas“), finišavusi per 2 min. 47,71 sek. O trečia buvo Guoda Tručinskaitė (Šiaulių „Delfinas“). Jos laikas – 2 min. 50,12 sek.

Tarp berniukų geriausią rezultatą parodė Kajus Rimkus. Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis finišavo per 2 min. 32,98 sek. ir pranoko dar šiemet užfiksuotą savo asmeninį rekordą (2.39,28). Puikiai plaukė ir antrą vietą užėmęs Haroldas Aleksinas (Marijampolės SM). Jis distanciją įveikė per 2 min. 41,47 sek. ir buvo daug greitesnis nei praėjusį gruodį (2 min. 58,02 sek.). Trečioji vieta atiteko Viliui Navickui iš Šiaulių „Delfino“. Jo užfiksuotas laikas – 2 min. 43,25 sek. – taip pat asmeninis rekordas.

Naują šalies mergaičių iki 13 metų rekordą 200 m plaukimo nugara rungtyje pasiekė Augustė Jakštaitė. Panevėžio „Žemynos“ auklėtinė šioje rungtyje buvo nepralenkiama – ji finišavo per 2 min. 27,56 sek. Ankstesnis rekordas priklausė Stelai Švenčionytei (2 min. 29,18 sek.). Asmeninį rezultatą gerinusi Emilija Pociūtė (Šiaulių „Delfinas“) buvo antra – 2 min. 36,38 sek., nuo jos tik 0,10 sek. atsiliko metais jaunesnė Ieva Jurkūnaitė iš Varėnos sporto centro.

Auguste Jakstaite 2021 04 29

Analogišką berniukų rungtį laimėjo vilnietis Artur Boikov (2 min. 19,39 sek. PB), pranokęs Matą Šurną (2 min. 22,24 sek. PB) iš Ignalinos bei Eriką Dagį (2 min. 25,29 sek.) iš Šiaulių.

Mergaičių 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungtyje dar vieną aukso medalį pelnė Stela Švenčionytė (2 min. 31,59 sek. PB). Sidabras atiteko Guodai Tručinskaitei (2 min. 32,02 sek. PB), o bronza – Evitai Boboriko (2 min. 37,94 sek. PB).

Tarp berniukų greičiausias vėl buvo Kajus Rimkus (Kauno PM) – 2 min. 20,81 sek. Nuo jo visai nedaug atsiliko Artas Apinys (Šiaulių „Delfinas“) – 2 min. 20,94 sek., aplenkęs Matą Šurną (Ignalinos RŠSC) – 2 min. 27,85 sek.

Ketvirtadienio varžybas užbaigė mišri estafetė 4 x 100 m kompleksiniu būdu. Čia greičiausia buvo Vilniaus miesto sporto centro pirmoji komanda (4 min. 35,31 sek.), įveikusi Šiaulių „Delfiną“ (4 min. 39,31 sek.) ir pirmąją Kauno plaukimo mokyklos komandą (4 min. 40,78 sek.).

Penktadienį plaukikų lauks 50 m ir 200 m l. stiliumi, 100 m krūtine, 100 m peteliške, 100 m nugara rungtys.

Dėl varžybų dalyvių saugumo pirmenybės rengiamos be žiūrovų, vadovaujantis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu dėl aukšto meistriškumo sporto varžybų ir pratybų organizavimo būtinų sąlygų.