Plaukimas

Savaitgalį Rygoje – Baltijos šalių plaukimo čempionatas, prasideda olimpinė atranka

kotryna DSC 0084 min

Kotryna Teterevkova 2022 m. pasaulio plaukimo čempionate Budapešte / Dariaus Kibirkščio (LPF) nuotr.

Kovo 3-4 d. Ryga (LAT) 50 m Tiesiogiai Nuostatai Rezultatai

Kovo 1-oji ne tik žymi kalendorinio pavasario pradžią, bet ir kitą svarbią datą – būtent šią dieną oficialiai startuoja plaukikų atranka į vasaros olimpines žaidynes. Iki pat 2024 metų birželio 23 dienos sportininkai tik „World Aquatics“ patvirtintose varžybose turės galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus ir iškovoti tiesioginį kelialapį į Paryžių.

Tą padaryti mūsų šalies plaukikai galės jau pirmuoju bandymu savaitgalį Rygoje vyksiančiame Baltijos šalių plaukimo čempionate, į kurį Lietuvos plaukimo federacija siunčia beveik 70-ies sportininkų komandą.

Kovo 3–4 dienomis Latvijos sostinėje kartu su latviais ir estais varžysis olimpinės patirties jau turintys Danas Rapšys (Rio de Žaneiras, 2016; Tokijas, 2020+1) ir Kotryna Teterevkova (Tokijas, 2020+1).

D. Rapšys Rygoje startuos 200 m plaukimo l. stiliumi rungtyje, o K. Teterevkova pasirodys 50, 100 ir 200 m plaukimo krūtine rungtyse.

Priminsime, kad D. Rapšys Tokijo olimpinėse žaidynėse plaukė vyrų 200 m l. stiliumi rungties finale, kur užėmė 8-ą vietą, o K. Teterevkova dalyvavo 100 m krūtine pusfinalyje (14 vieta).

Baltijos šalių čempionate taip pat pasirodys Erikas Grigaitis (50, 100 ir 200 m nugara), Daniil Pancerevas (50, 100, 200 m l. stiliumi, 200 m kompl. b.), Smiltė Plytnykaitė (50, 100 ir 400 m l. stiliumi, 50 m peteliške), Agnė Šeleikaitė (50 ir 100 m krūtine) ir kiti mūsų plaukikai.

Lietuvos komanda:

Dvi dienas truksiančiose varžybose jie tarpusavyje konkuruos trijose amžiaus grupėse ir stengsis pelnyti kuo daugiau taškų savo komandoms. Sportininkai šiame čempionate taip pat galės siekti normatyvų ir į šią vasarą Fukuokoje (Japonija) vyksiantį „World Aquatics“ čempionatą.

Su Baltijos šalių čempionato nuostatais galima susipažinti čia.


Lietuvos plaukimo federacija primena, kad plaukikai užsitikrinti dalyvavimą vasaros olimpinėse žaidynėse gali sėkmingai įvykdę nustatytus kvalifikacinius laikus (OQT / „A“ normatyvus). Kiekvienoje asmeninėje rungtyje galės startuoti ne daugiau dviejų tos pačios šalies sportininkų, kurių rezultatai prilygs arba pranoks OQT laikus.

Estafetiniuose plaukimuose varžysis po 16 komandų, iš kurių į žaidynes automatiškai pateks 2023 m. pasaulio čempionato prizininkės (1–3 vietas estafečių finaluose užėmusios komandos). Likusios 13 vietų atiteks tų šalių komandoms, kurios, susumavus 2023 m. ir 2024 m. pasaulio čempionatų rezultatus, pateks tarp 13 greičiausių (atmetus valstybes, jau iškovojusias olimpinius kelialapius 2023 m. pasaulio čempionate).

Pagal „World Aquatics“ taisykles, sportininkams, kurie startuos tik estafetiniuose plaukimuose, olimpinių normatyvų pasiekti nėra privaloma.

Maksimali plaukikų kvota Paryžiaus olimpinėse žaidynėse – 852 dalyviai.

Kvalifikacinių vietų į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes pirmumo tvarka:

  1. Visi OQT laikus įvykdę plaukikai;
  2. Estafetinių plaukimų dalyviai;
  3. Olimpinės atrankos neįveikusių šalių plaukikai (Universality places);
  4. Kviestiniai OCT laikus įvykdę plaukikai.

Į likusias neužpildytas vietas asmeninėse rungtyse galės pretenduoti ir „B“ normatyvus (OCT laikus) pasiekę sportininkai.  Jie dalyvauti olimpinėse žaidynėse bus kviečiami pagal reitingą.

Olimpiniai normatyvai:

OQT – Olympic Qualifying Time / OCT – Olympic Consideration Time

Sportininkai olimpinių normatyvų galės siekti ir Lietuvoje – balandžio mėnesį vyksiančiame šalies plaukimo čempionate bei liepą numatytose Lietuvos vasaros pirmenybėse. Šie abu renginiai yra įtraukti į „World Aquatics“ kvalifikacinių varžybų sąrašą.

Kvalifikacinės varžybos:

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai