Plaukimas

Smiltė Plytnykaitė: „Kol neišsipildys mano svajonė, tol aš nenustosiu plaukti“

smilte plytnykaite d macijauskas

Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

„O mano svajonė – OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS!“,– tokius tikslus sau kelia keturiolikmetė plaukikė iš Nemenčinės – Smiltė Plytnykaitė. Ji yra septintokė ir mokosi Nemenčinės Gedimino gimnazijoje.

– Nuo kelių metų užsiimi plaukimu?

– Plaukimą pradėjau lankyti, nes buvau labai vikri ir energinga mergaitė, ir tą energiją reikėjo kažkur nukreipti, todėl seneliai pasiūlė plaukimą. Jiems buvo svarbu, kad išmokčiau saugiai elgtis prie vandens. Po ilgų diskusijų, tėvai sutiko. Man buvo vos penkeri, kai senelis mane atvedė į baseiną.

– Jau tiek metų esi skyrusi plaukimui. Kokiais laimėjimais galėtum pasidžiaugti?

– Iš pradžių, pasak mano trenerio, daugiau žaidžiau vandenyje, tačiau ilgainiui rezultatai ėmė augti. Per tiek metų plaukimo esu patyrusi ir nusivylimų, bet ir pasiekusi daugybę pergalių. Ne kartą esu laimėjusi pirmąją vietą, namie turiu sukaupusi jau visą kolekciją medalių. Pavyzdžiui, šio mėnesio pradžioje vykusiame Baltijos šalių plaukimo čempionate laimėjau 5 aukso medalius jaunučių grupėje, 4 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos suaugusiųjų grupėje. Pasiekiau antrą Europos jaunimo čempionato normatyvą kompleksiniu plaukimu ir tuo pačiu metu, pasiekiau Lietuvos rekordus U14 amžiaus grupėje bei tapau geriausia plaukike jaunučiu amžiaus grupėje.

– Koks yra didžiausias ir brangiausias tavo pasiekimas?

– Tikriausiai, pats svarbiausias mano pasiekimas yra šių metų žiemą pasiektas plaukimo sporto meistro laipsnis, kadangi jo siekiau per visus plaukimo metus. Pasiekusi šį laipsnį užsitikrinau sau stipendiją. Tiesa, turiu dar kelis svarbius pasiekimus. Prieš dvejus metus, kai man buvo dvylika, plaukdama krūtine ir kompleksiniu plaukimu pagerinau sekundės dalimis Rūtos Meilutytės rekordą. Skirtumas nėra labai didelis, tačiau niekas jo nebuvo įveikęs jau devynerius metus. Prisipažinsiu, visada buvo minčių pagerinti rekordą, bet tikrai negalvojau, kad pavyks. Tai buvo sunki distancija, bet bandžiau išspausti geriausią rezultatą. Labai džiaugiuosi dėl to, nes tokiu būdu įrodau sau, kad einu teisingu keliu. Viskas pavyko puikiai.

– Ar klasės draugai ir mokytojai palaiko tave varžybų metų?

– Nežinau, ar galėčiau rasti geresnę mokyklą, kur mane taip palaikytų ir kartu džiaugtųsi mano laimėjimais. Visi mokytojai, kas kartą kai grįžtų po varžybų, pasveikina su pasiekimais, atleidžia nuo kažkurių dalykų atsiskaitymų, atlaidžiau žiūri į praleistas pamokas. O pernai, savo mokykloje net buvau apdovanota kaip geriausia mokyklos sportininkė. Man buvo be galo malonu. Taip pat labai palaiko klasės draugai, per televiziją stebi plaukimo varžybas, kuriuose dalyvauju. Nepaprastai džiaugiuosi, kad mane supa tokie suprantantys, palaikantys žmonės. Ypatingai mane palaiko šeima, visada dalinasi mano pasiekimais ir laimėjimais savo socialiniuose tinkluose.

– Kaip atrodo tavo įprasta diena per karantiną?

– Mano diena prasideda 5 valandą ryto, nes keliuosi į rytinę plaukimo treniruotę. Man, kaip sportininkei, yra žymiai patogiau mokytis nuotoliniu būdu, nes galiu ramiai nueiti į rytinę treniruotę ir nepavėluoti į pirmą pamoką, kaip tai būdavo anksčiau. Dabar galiu ramiai, po treniruotės prisijungti prie pamokos, o per ilgąją pertrauką, kadangi mūsų mokykloje ji trunka net 45 minutes, galiu ramiai numigti. Tokiu būdu mažiau pavargstu, spėju padaryti daugiau darbų, kadangi po pietų kelis kartus per savaitę vėl važiuoju į treniruotę. Todėl man nuotolinis mokymasis labai tinka. (juokiasi)

smilte plytnykaite d macijauskas

Dano Macijausko nuotr.

– Kokiu būdu vyksta tavo treniruotės pandemijos laikotarpiu?

– Treniruotės vyksta kitaip, nei įprastai. Pandemijos laikotarpiu, sportininkų, galinčių treniruotis, žymiai sumažėjo, kadangi leidžiama sportuoti tik aukšto meistriškumo plaukikams. Bet ir mes turime laikytis tam tikrų taisyklių, apribojimų: laikytis 2 metrų atstumo, dėvėti kaukes.

– Kaip pavyksta suderinti mokslus ir sportą nuotolinio mokymosi metu?

– O, puikiai, (šypsosi), man kaip sportininkei, nuotolinis mokymasis labai patinka! Galiu bet kada išvažiuoti į sporto stovyklas, kuriose galiu laisvai mokytis. Pavyzdžiui, vasario mėnesį važiavau į plaukimo stovyklą į Klaipėdą, ir net važiuodama autobusu galėjau dalyvauti visose pamokose.

– Ar plaukime teko patirti neišmoktų pamokų?

– Tikrai taip, paskutinėse varžybose buvau du kartus diskvalifikuota dėl neteisingos plaukimo technikos panaudojimo. Buvau nuliūdusi, bet supratau, kad tik iš klaidų ir mokomės. Todėl susitaikiau su šiuo pralaimėjimu, ištaisiau savo klaidas ir kitose varžybose padariau viską gerai.

– Ką darytum, jei nelankytum plaukimo?

– (Susimąstė) Jeigu atvirai, savo gyvenimo neįsivaizduoju be plaukimo, nes plaukimas tai ir yra mano gyvenimas. Tai yra visi mano draugai, geriausi prisiminimai ir daugybė nuostabių emocijų. Geriausia, kas gali būti, tai tik plaukimas!

– Gal gali papasakoti kokį linksmą įvykį iš varžybų ar treniruočių?

– Patys smagiausi dalykai prasideda po varžybų, kai duše kartu su draugėmis, prisipilame muilo ant grindų, ir čiuožiame ant kelių, linksmiausios varžybos yra ne baseine, o duše. (juokiasi)

– Kokia tu esi treniruočių, varžybų metu ir kaip save matai kasdienybėje?

– Apie save galiu pasakyti, kad esu draugiška, atvira, lengvai bendraujanti ir energinga. Nežinau kodėl, bet visi sako, kad esu užsispyrusi, darbšti ir kovinga, dėl to man ir sekasi plaukime. Aš su tuo tikrai sutinku, nes per kiekvieną treniruotę ir varžybas aš atiduodu visą save. Kol neišsipildys mano svajonė, tol aš nenustosiu plaukti. O jeigu ir nepavyktų, tai žinosiu, kad padariau viską. O mano svajonė – OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS!

smilte plytnykaite 2t juknevicius

Tautvydo Juknevičiaus nuotr.

– Tu kaip ir tavo bendraamžiai šiuo metu išgyveni paauglystės laikotarpį, ar nekyla Tau noras pamaištauti, neiti į treniruotę, ilgiau pamiegoti ir t.t.?

– Būna visko, bet labai retai turiu minčių neiti į treniruotę. Rytais net už tėtį anksčiau atsikeliu ir liepiu jam keltis, kad nuvežtų į rytinę treniruotę. (juokiasi) Esu užsispyrusi ir atkakli, turinti savo tikslą.

– Kaip tavo pasirinkta sporto šaka padeda gyvenime?

– Plaukimas ugdo manyje ištvermę, atsakomybę. Skatina labiau pasitikėti savimi ir savo jėgomis, siekti užsibrėžtų tikslų. Ir aš žinau, kad gyvenime viskas yra įmanoma, jeigu labai to nori.

– Ką tau reiškia plaukimas?

– Plaukimas tai ir yra mano gyvenimas.

– Kokie tavo planai?

– Šiais metais, liepos mėnesį, dalyvausiu Europos jaunimo plaukimo čempionate, kuris vyks Romoje, kovosiu su geriausiais Europos plaukikais. Vasaros pabaigoje važiuosiu į Rusiją, į Kazanę, ten dalyvausiu Pasaulio jaunimo čempionate.

– Ko palinkėtum šiuolaikiniam jaunimui?

– Šiuolaikiniam jaunimui norėčiau palinkėti, kad jie iškeltų sau tikslą ir visais įmanomais būdais jo siektų. Kol gali, privalai džiaugtis gyvenimu, draugais ir mėgautis kiekviena duota diena.

Teksto autorė: Kamilė Petrauskaitė

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai