Plaukimas

Sportininkams ir treneriams – naudingos dr. G.Sokolovo įžvalgos apie plaukimo techniką

Lietuvos plaukimo federacijos (LPF) kvietimu Lietuvoje lankėsi sporto fiziologas, FINA ekspertas dr. Genadijus Sokolovas.

Tris dienas jis viešėjo Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje, kur, pasitelkęs povandeninį filmavimą su plaukimo greičio matavimo sistema, atliko kitą mėnesį vyksiančio Europos jaunimo čempionato ir Europos jaunimo olimpinio festivalio rinktinių narių bei gabiausių LPF mini centrų sportininkų plaukimo technikos analizę.

Pagal gautus testavimų duomenis kiekvienam sportininkui buvo parinkti technikos tobulinimo pratimai ir sudarytos jos gerinimo programos.

Savaitę trukusių konsultacijų metu treneriai ir jų auklėtiniai turėjo galimybę gauti itin naudingų praktinių patarimų, sužinoti apie plaukimo technikos tobulinimo perspektyvas, išsiaiškinti pagrindinius trūkumus ir suprasti, kaip juos pašalinti.

sokolovas testavimas2022

Kaip vieną pagrindinių Lietuvos jaunųjų plaukikų technikos probleminių sričių dr. G. Sokolovas išskyrė povandeninę plaukimo dalį, kuri yra lėtesnė lyginant su geriausiais Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) jaunaisiais sportininkais.

Sportinių rezultatų augimas neatsiejamas nuo nuolatinio tobulėjimo ir įgūdžių stiprinimo, todėl būtina nuolatos gilintis į naujausius mokslinius tyrimus, sekti tendencijas ir dalintis gerąja praktika.

LPF Sporto vadovas Justas Achramavičius tikisi, kad šis bendradarbiavimas nenutrūks ir sėkmingai prisidės padedant jauniesiems Lietuvos plaukikams pasiekti pačių aukščiausių rezultatų.

sokolovas testavimas22

Dr. G. Sokolovas aštuonerius metus vadovavo JAV plaukimo federacijos fiziologijos ir sporto mokslo departamentui Kolorado Springse. Daugiau kaip du dešimtmečius jis aktyviai testuoja elito sportininkus, analizuoja jų technikos ypatumus ir skaito paskaitas visame pasaulyje.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai