#SWC2022 Indianapolis: Danas Rapšys ir Rūta Meilutytė pateko į savo rungčių finalus

Danas Rapšys 2022 m. Europos čempionate Romoje | LPF / Dariaus Kibirkščio nuotr.

Lapkričio 3-5 Indianapolis (JAV) 25 m baseinas Rezultatai Tiesiogiai Reitingai

Indianapolyje (JAV) tęsiasi trečiasis FINA pasaulio plaukimo taurės etapas. Vakar vyrų 400 m l. stiliumi finale sidabro medalį iškovojo Danas Rapšys, o penktadienio rytinėse varžybose prie startų bokštelio stos ir dar keturi lietuviai.

Pasibaigus pirmajai etapo Indianapolyje dienai bendroje sezono moterų įskaitoje Rūta Meilutytė užima septintą vietą (112.3 tšk.). Vyrų grupėje D. Rapšys rikiuojasi devintas (102.9 tšk.), o Andrius Šidlauskas kol kas yra 16-as (66.7 tšk.) tarp 135-ių reitinguotų sportininkų.

Sportininkai taškus renka už pasiektas vietas plaukimo finaluose (1 vieta – 10 tšk., 2 vieta – 8 tšk., 3 vieta – 6 tšk., 4–8 vietos – 5–1 tšk.) ir užfiksuotus rezultatus, kurie konvertuojami į FINA taškus (kuo laikas artimesnis pasaulio rekordui, tuo daugiau FINA taškų). Į bendrą balą įskaičiuojami tik trijų geriausių rezultatų taškai. Išsamiau apie tai – čia.

Primename, kad daugiausiai taškų per tris varžybų etapus surinkę plaukikai taps 2022 m. Pasaulio taurės nugalėtojais.

Arčiausiai šių titulų šiuo metu yra amerikiečiai Beata Nelson (134.9 tšk.) ir Shaine Casas (145.6 tšk.).

Penktadienio lietuvių startai

Kvalifikaciniai plaukimai prasideda 15.30 val. Lietuvos laiku, o finalai – po vidurnakčio.

• 16.30 val. Danas Rapšys (200 m kompl. būdu)
  • 16.49 val. Andrius Šidlauskas (50 m krūtine)
  • 17.17 val. Jokūbas Keblys (100 m l. stiliumi)
  • 17.21 val. Tomas Navikonis (100 m l. stiliumi)
  • 17.32 val. Rūta Meilutytė (100 m krūtine)
Tiesioginė transliacija

200 m kompl. būdu, vyrai
Pasaulio rekordas 1 min. 49,63 sek. Ryan Lochte (JAV) – 2012
Pasaulio taurės rekordas 1 min. 50,37 sek. Shaine Casas (JAV) – 2022
Lietuvos rekordas 1 min. 52,22 sek. Vytautas Janušaitis – 2009

Antroji varžybų diena puikiai prasidėjo Danui Rapšiui. 27-erių panevėžietis pirmu numeriu pateko į vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finalą.

Lietuvis rytinėje atrankoje finišavo per 1 min. 54,19 sek. ir buvo visai netoli asmeninio rekordo (1:53.74).

Septintajame plaukime startavęs D. Rapšys užtikrintai aplenkė PAR sportininką Matthew Sates (1:55.45), kuris į finalą pateko penktu rezultatu.

Antrą geriausią laiką kvalifikacijoje parodė amerikietis Kieran Smith (1:54.83), trečias ryte buvo kanadietis Finlay Knox (1:55.20).

Finalinis plaukimas numatytas šiąnakt apie 0.48 val.

50 m krūtine, vyrai
Pasaulio rekordas 24,95 sek. Hüseyin Sakçı (Turkija) – 2021
Pasaulio taurės rekordas 25,25 sek. Cameron van der Burgh (PAR) – 2009
Lietuvos rekordas 26,22 sek. Andrius Šidlauskas – 2021

Andrius Šidlauskas vyrų 50 m krūtine atrankoje užėmė 13 vietą ir į finalą nepateko.

Savo plaukime lietuvis finišavo šeštas (27.22). Jo asmeninis karjeros ir kartu Lietuvos rekordas šioje rungtyje yra sekunde geresnis.

Vietą finaliniame aštuntuke garantavo 26,83 sek. rezultatas. Atrankoje greičiausias buvo amerikietis Nic Fink (26.39).

100 m l. stiliumi, vyrai
Pasaulio rekordas 44,84 sek. Kyle Chalmers (Australija) – 2021
Pasaulio taurės rekordas 44,95 sek. Vladimir Morozov (Rusija) – 2018
Lietuvos rekordas 46,11 sek. Simonas Bilis – 2018

Vyrų 100 m plaukimo l. stiliumi atrankoje dalyvavo du lietuviai.

Asmeninį rekordą pagerinęs Tomas Navikonis užėmė 16 vietą (47.87), o Jokūbas Keblys pasidalino 36-37 vietas su Chao Man Hou (49.38).

Ryte greičiausiai plaukė pasaulio rekordininkas Kyle Chalmers (46.61) iš Australijos.

100 m krūtine, moterys
Pasaulio rekordas 1 min. 2,36 sek.
Rūta Meilutytė (Lietuva) – 2013
=Alia Atkinson (Jamaika) – 2014, 2016
Pasaulio taurės rekordas 1 min. 2,36 sek.
=Alia Atkinson (Jamaika) – 2016
Lietuvos rekordas 1 min. 2,36 sek. Rūta Meilutytė – 2013

Rūta Meilutytė įplaukė į dar vieną finalą Indianapolyje.

Moterų 100 m krūtine atrankoje lietuvė savo plaukime finišavo antra (1:06.51), po amerikietės Lilly King (1:05.80), o bendroje įskaitoje užėmė šeštą vietą.

Su geriausiu rezultatu į finalą pateko Izraelio atstovė Anastasia Gorbenko (1:05.69).

Finalo pradžia – apie 1.20 val. (naktį iš penktadienio į šeštadienį).

Šių varžybų atrankas galima tiesiogiai stebėti FINA YouTube kanale arba fina.org. Visi finaliniai plaukimai – per All Aquatics.

Daugiau apie FINA pasaulio plaukimo taurės varžybų etapą Indianapolyje skaitykite čia.