Plaukimas

Lietuviai baigė pasirodymą „Swim Open Stockholm“ varžybose Švedijoje

swim sweden 2019

Giedrius Titenis | Justinos Butkutės / Dano Macijausko nuotr.

swim sweden 2019 Ketvirtadienis, balandžio 8 d. – sekmadienis, balandžio 11 d.
Stokholmas, Švedija
50 m baseinas
Atranka į OŽ, EjmČ, PjmČ
Varžybų informacija Rezultatai | Video: Atrankos | C/B Finalai
 

Sekmadienį Stokholme baigėsi keturias dienas trukusios tradicinės Švedijos plaukimo federacijos organizuojamos „Swim Open Stockholm“ varžybos, kuriose šiemet dalyvavo ir penki Lietuvos plaukikai – Giedrius Titenis, Simonas Bilis, Deividas Margevičius, Arnas Čereška ir Džiugas Miškinis.

Sekmadienio lietuvių startai:

  • 50 m l. stiliumi – Simonas Bilis, Arnas Čereška
  • 50 m krūtine – Giedrius Titenis
  • 800 m l. stiliumi – Džiugas Miškinis

Paskutinę varžybų dieną į stipriausius A finalus pateko du lietuviai.

Vakar dvigubai ilgesnėje distancijoje bronzą iškovojęs Simonas Bilis sekmadienį vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale užėmė 4-ą vietą. Lietuvis finišavo per 22,50 sek. Auksą iškovojo Kristian Gkolomeev (21,96) iš Graikijos, sidabras atiteko suomiui Ari-Pekka Liukkonen (22,12), o bronzos apdovanojimą pelnė Izraelio atstovas Meiron Cheruti (22,37). S. Bilis atrankoje šįryt buvo šeštas (22,69). Geriausią rezultatą ryte užfiksavo graikas Kristian Gkolomeev (22,17).

Vyrų 50 m plaukimo krūtine A finale Giedrius Titenis atplaukė ketvirtas. Lietuvos sportininkas užfiksavo 27,96 sek. rezultatą. Nugalėjo Danijos atstovas Tobias B. Bjerg (27,29), pranokęs švedą Johannes Skagius (27,58) bei Christopher Rothbauer (27,88) iš Austrijos. G. Titenis ryte buvo trečias (28,01) ir nusileido tik danui Tobias B. Bjerg (27,60) ir Švedijos plaukikui Johannes Skagius (27,50).

Rytinėse varžybose Arnas Čereška vyrų 50 m l. stiliumi kvalifikacijoje pagerino savo asmeninį rezultatą ir finišavęs per 24,22 sek. tarp 49 dalyvių užėmė 29 vietą.

Daugiau nei 5 sek. savo karjeros rekordą vyrų 800 m plaukimo l. stiliumi rungtyje pagerino Džiugas Miškinis. Antrajame iš trijų finalinių plaukimų startavusiam lietuviui čia iššūkį metė Švedijos plaukikas Mikael Söderberg.

Įveikus pusę distancijos, lietuvis nuo jo atsiliko vos 0,10 sek., tačiau antroje nuotolio dalyje švedas įtvirtino nežymų savo pranašumą ir finišavo pirmas (8.34,40). Dž. Miškinio laikas – 8 min. 34,88 sek. Tarp 20 dalyvių lietuvis parodė 10-ą rezultatą. Šios rungties nugalėtoju tapo austras Felix Auboeck (7.46,72).

Deividas Margevičius sekmadienio varžybose startų neturėjo.

LR – Lietuvos rekordas | PB – geriausias asmeninis rezultatas | SB’21 – geriausias asmeninis 2021 m. sezono rezultatas | NT – nėra rezultato
Prelims – atrankiniai plaukimai | QA – pateko į A finalą | QB – pateko į B finalą QC – pateko į C finalą
 

Atrankos plaukimai prasideda nuo 9.30 val. (10.30 val. Lietuvos laiku), C/B finalai – 16.30 val. (17.30 val.), o stipriausi A finalai – 18 val. (19 val.).

Parengiamuosius plaukimus ir C/B finalus galima stebėti tiesiogiai, nemokamai prisijungus prie Simidrotts-TV, o A finalus transliuoja švedų Eurosport ir Simidrotts-TV (už 4,99€).


Pirmosios „Swim Open Stockholm“ varžybos buvo surengtos 2016 metais. Pilną olimpinę plaukimo programą turintis renginys ir nemažas prizinis fondas kiekvieną kartą pritraukia ne tik greičiausius švedų plaukikus, bet ir būrį elitinių pasaulio plaukikų.

Šiemet Stokholme varžosi tokios tarptautinės žvaigždės kaip buvęs pasaulio rekordininkas vokietis Marco Koch, olimpinė čempionė danė Pernille Blume ir vengrų Geležinė ledi Katinka Hosszu.

Švedų garbę gina Michelle Coleman, Sophie Hansson, Louise Hansson, Victor Johansson, Robin Hansson ir daugybė kitų plaukikų.

Skaičiuojama, kad šiųmetinėse varžybose dalyvauja per pusšimtį sportininkų, kurie savo karjeroje yra pelnę Europos, pasaulio plaukimo čempionatų ar olimpinių žaidynių medalius.

„Swim Open Stockholm 2021“ yra Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) olimpinių kvalifikacinių varžybų kalendoriuje. Plaukikams šios varžybos yra gera repeticija prieš gegužę Vengrijos sostinėje Budapešte vyksiantį Europos čempionatą.

Per keturias varžybų dienas iš viso sportininkai išsidalins 38 tūkst. eurų prizinį fondą.

{loadposition rssocial}

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai