Plaukimas

Tomas Navikonis prisijungs prie Floridos universiteto komandos

Tomas Navikonis. Manto Daškevičiaus nuotr.

Lietuvos nacionalinės plaukimo rinktinės narys Tomas Navikonis atstovaus Floridos universiteto komandai.

Ateinantį rudenį jis prisijungs prie 16-os jau anksčiau paskelbtų plaukikų ir šuolininkų į vandenį, kurie papildys universiteto komandą 2022-2023 metų sezone. Tarp jų taip pat bus ir Europos jaunimo plaukimo čempionas Aleksas Savickas.

Floridos universiteto komanda šiemet puikiai pasirodė NCAA I diviziono vyrų čempionate, kur užėmė trečią vietą ir nusileido tik Teksaso ir Kalifornijos universitetų komandoms.

„Floridos universitetą pasirinkau dėl jo siūlomos puikios plaukimo ir studijų programos. Žavėjausi ir sirgau už šio universiteto tarptautinio lygio sportininkus, todėl labai džiaugiuosi galėdamas tapti šios bendruomenės dalimi“, – sakė T. Navikonis.

18-metis panevėžietis praėjusiais metais padarė nemažą pažangą. Europos jaunimo čempionate T.Navikonis užkopė iki pat finalo, kuriame plaukdamas 100 m laisvuoju stiliumi užėmė garbingą 8 vietą. Su komandos draugais jis taip pat buvo aštuntas ir mišrioje estafetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi bei pasiekė šalies rekordą.

Prieš balandį vyksiantį Lietuvos plaukimo čempionatą, T. Navikonis kartu su kitais rinktinės nariais balandžio 9-12 dienomis ketina startuoti tarptautinėse „Malmsten Swim Open Stockholm“ varžybose Švedijoje.

Geriausi T.Navikonio asmeniniai rezultatai (50 m baseine):

50 m l. stiliumi – 23.35 sek.

100 m l. stiliumi – 50,03 sek.

200 m l. stiliumi – 1 min. 51,36 sek.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai