Plaukimas

Trenerė R. Mažutaitienė – apie mergaičių išlaikymą sporte ir būtinybę mokėti plaukti

Ką treniruoti yra sunkiau – mergaites ar berniukus? Ne vieną plaukimo čempioną išugdžiusi Kauno plaukimo mokyklos trenerė Rasa Mažutaitienė sako, kad treneriams kiek lengviau dirbti su anksčiau subręstančiomis mergaitėmis, tačiau išmokti plaukti privalo visi.

„Ir mergaitės, ir beniukai pirmiausiai turi išmokti plaukti. Ir visai nesvarbu, ar jie paskui bus plaukimo čempionai, ar norės sportuoti dešimt metų. Kiekvienas vaikas privalo išmokti plaukti ir tam neužtenka kelių mėnesių ar vienerių metų“, – pabrėžia trenerė.

Pasak jos, įsisavinti skirtingų plaukimo būdų techniką, išmokti panerti ir įgyti kitų plaukimo įgūdžių kartais prireikia ir trejų-ketverių metų, o iš to, kaip žmogus plaukia baseine ar atviruose vandens telkiniuose, patyrę treneriai gali net nuspėti, kaip ilgai jis lankė plaukimo pamokas.

„Jeigu vaikystėje gerai išmokai plaukti, tu gerai plauksi ir suaugęs. Bet jeigu tik palankei keletą metų ar mėnesių, suaugęs ir plauksi kaip vaikas, vaiko technika“, – sako R. Mažutaitienė.

Naujausiame „Šlapios kėdės“ epizode apie mergaičių plaukimą plačiau pasakojusi trenerė pastebi, kad brendimo laikotarpiu jaunosioms plaukikėms neretai pristinga motyvacijos toliau sportuoti, todėl būtina ieškoti kelių, kaip suderinti sportininkės, trenerio ir tėvų norus.

„Dažniausiai būna, kad mergaitės, palankiusios plaukimą ketverius-penkerius metus, nori mesti treniruotes. Tuomet būna iššūkis visiems – ir šeimai, ir tai mergaitei, ir treneriui, – sako ji.

– Jeigu mergaitė jau išmoko plaukti ir tikrai nebenori daugiau sportuoti – valio. Jeigu ji nori sportuoti, pati trokšta iššūkių – puiku, bet tėvai turi ją palaikyti. Jeigu ji nori važiuoti į varžybas arba į stovyklą, o tėvai su visa šeima nori vykti kitur – čia irgi yra iššūkis. Reikia visiems susiderinti.“

Anot trenerės, didžiausios bėdos kyla tada, kai nėra tarpusavio susikalbėjimo, todėl reikia turėti bendrą tikslą ir stengtis, kad kiekvienas įdėtų pastangų ir norėtų jį pasiekti.

Šlapia kėdė | 2022 E03 | Mergaičių plaukimas

 

Užsiprenumeruokite Lietuvos plaukimo federacijos YouTube kanalą ir nepraleiskite naujausių laidų ciklo „Šlapia kėdė“ epizodų.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai