Plaukimas

Už Lietuvą plaukti norinti J. Murdock – apie lietuviškas šaknis ir olimpinę svajonę

Justine Murdock / Asmeninio albumo nuotr.

Justine Elizabeth Murdock – naujas vardas Lietuvos plaukimo pasaulyje. Lietuvišką pasą neseniai gavusi 20-metė plaukikė iš Mičigano (JAV) interviu su „LTU Aquatics“ pasidalijo savo sportine kelione, šeimos istorija ir plačiais tarptautiniais siekiais.

Jungtinėse Amerikos Valstijose gimusią ir užaugusią Justine su Lietuva sieja artimas ryšys per jos senelius iš motinos Audros pusės, kurie emigravo iš Kauno. Nuo mažens ji didžiavosi savo lietuviškomis šaknimis, kurias puoselėjo močiutė, atlikusi svarbų vaidmenį jos auklėjime. „Mano močiutė buvo labai svarbi mano vaikystės dalis, – sako Justine, – per jos pasakojimus ir mūsų puoselėjamas tradicijas išsiugdžiau stipresnį pasididžiavimo ir bendruomeniškumo jausmą Lietuvai.“

Močiutės mirtis 2022-iais paskatino Justine vėl susimąstyti apie savo kilmę. Būtent tuo metu ir pradėjo formuotis mintis atkurti Lietuvos pilietybę ir galbūt atstovauti Lietuvai plaukimo varžybose. „Supratau, kad turiu tai įgyvendinti jos (močiutės, – ltuaquatics.com) garbei“, – tvirtina Justine.

Justine plaukti pradėjo nuo penkerių. Kaip pasakoja sportininkė, į priekį ją vedė ne tik džiaugsmas būti vandenyje, bet ir varžybų azartas. Atsidavimas siekti užsibrėžtų tikslų, nepaisant sunkumų ir iššūkių, paskatino sėkmingą jaunosios sportininkės karjerą gimtojoje Mičigano valstijoje. Tai vėliau jai atvėrė kelią tęsti plaukimo treniruotes „Northwestern University“, esančiame netoli Čikagos, Ilinojaus valstijoje.

Justine Murdock / Asmeninio albumo nuotr.

Apmąstydama laiką, praleistą universitete, Justine pripažįsta, kad jis atlieka svarbų vaidmenį puoselėjant plaukikės ambicijas toliau siekti karjeros aukštumų. Sportininkė yra užsibrėžusi tikslą dalyvauti Europos plaukimo čempionate Belgrade ir patekti į Paryžiaus vasaros olimpines žaidynes.

Artimiausi startai jos laukia jau šią savaitę San Antonijuje, Teksase, vyksiančiose „2024 TYR Pro Swim Series“ plaukimo varžybose. Ten ji varžysis moterų 100 m ir 200 m plaukimo nugara rungtyse.

Kaip teigia Justine, galimybė atstovauti Lietuvai jai yra itin svarbi. „Turėti tokią galimybę yra tikrai kažkas ypatingo“, – sako ji. „Man didelė garbė, tai labai daug reiškia man ir mano šeimai, tikiuosi, kad visi galėsite manimi didžiuotis.“

Karjeros rekordai (50 m baseine):

  • 50 m nugara – 28.81 sek. (2022)
  • 100 m nugara – 1:01.46 (2022)
  • 200 m nugara – 2:11.73 (2022)

2024 m. sezono rezultatai (50 m baseine):

  • 100 m nugara – 1:01.68 min.
  • 200 m nugara – 2:12.96 min.

Lietuvos rekordai (50 m baseine):

  • 50 m nugara – 28.76 sek. – Ugnė Mažutaitytė, 2021
  • 100 m nugara – 1:01.60 min. – Ugnė Mažutaitytė, 2021
  • 200 m nugara – 2:11.56 min. – Ugnė Mažutaitytė, 2019

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai