Vaikai žiemą palydėjo atvirose Alytaus miesto pirmenybėse

Alytuje kalendorinio pavasario pradžią atviromis miesto žiemos pirmenybėmis pažymėjo vaikai. Dvejose amžiaus grupėse, 2008-2009 m. ir 2006-2007 m. gimimo, dėl apdovanojimų rungėsi kone 700 dalyvių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Panevėžio Alytaus bei Daugpilio (Latvija).

Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi kauniečiui Aidui Matekoniui ir klaipėdiečiui Motiejui Zubei, iškovojusiems aukso medalius abejose dalyvautose rungtyse.

Vyresnių plaukikų amžiaus grupėje startavęs Kauno plaukimo mokyklos atstovas buvo greičiausias 100 m laisvo stiliaus (1 min. 05,98 sek.) ir 50 m peteliške (32,28 sek.). Tuo tarpu jaunesniųjų grupėje plaukęs Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro auklėtinis pirmasis palietė finišo sienelę 50 m laisvo stiliaus (33,55 sek.) ir 50 m nugara (38,05 sek.) distancijose.

Mergaičių gretose geriausiai sekėsi vyresniųjų grupėje plaukusioms Gabijai Gailiušytei (Kauno PM), Giedrei Gudelytei-Gudelevičiūtei (Vilniaus miesto sporto centras) ir Smiltei Plytnikaitei („Impuls“ plaukimo akademija). Visos jos iškovojo po du medalius – o vieną pirmosios ir antrosios vietų.

G.Gailiušytė laimėjo 100 m krūtine plaukimą – 1 min. 16,28 sek., G.Gudelytė-Gudelevičiūtė užtikrintai nugalėjo 50 m peteliškės rungtį – 33,59 sek., o S.Plytnikaitei niekas neprilygo 100 m laisvės stiliaus distancijoje – 1 min. 05,28 sek.

Jaunesnių plaukikių tarpe tokius pat du medalius iškovojo tik viešnia iš Latvijos. Daugpilio SK Spars-MK atstovė Valentina Kudelkina, pirmoji įveikusi 50 m peteliške – 38,54 sek.

Komandų tarpe daugiausiai medalių iškovojo Daugpilio BJSS. Latvijos komandos sąskaitą papildė 9 apdovanojimai, iš kurių 2 – pirmosios vietos. Po porą auksinių medalių taip pat iškovojo Kauno PM „Dainavos“ ir „Šilainių“ baseinų komandos, taip pat Klaipėdos „Gintaro“ SC.