2011 m. Atviros Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės

Jurate_Scerbinskaite

Pradmės protokolas

Rezultatai

Kovo 3 dieną Alytuje prasidėjo Atviros Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybės. Tris dienas plaukimo baseine varžysis per 200 plaukikų iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos.

I-oji varžybų diena: J. Ščerbinskaitės Lietuvos rekordas 200 m laisvu stiliumi nuotolyje

Jurate_ScerbinskaiteJau pirmajame varžybų finaliniame plaukime Kauno centro mokyklos trenerės J. Statkevičienės auklėtinė Jūratė Ščerbinskaitė, plaukdama 200 m laisvu stiliumi, pagerino D. Žilvienei priklausiusį Lietuvos rekordą. Nuo šiol jis lygus 2.04,88 min. Tai taip pat Lietuvos merginų iki 17 m. rekordas.
200 m laisvu stiliumi tarp vyrų laimėjo svečias iš Latvijos Uvis Kalnins (1.53,99 min.)

50 m nugara laimėjo Inga Šukytė (30,83 sek.) iš Klaipėdos ir Kauno plaukimo mokyklos auklėtinis Matas Andriekus (26,50 sek.)

200 m krūtine pirmoji atplaukė Urtė Kazakevičiūtė. Deja, dėl starto taisyklės pažeidimo ji buvo diskvalifikuota ir Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių nugalėtojos vardas atiteko Jekaterinai Kiseliovai iš Vilniaus (2.40,95 min.)
Tarp vyrų užtikrintai laimėjo L. Panasiuk auklėtinis Igor Kozlovskij (2.18,94 min.) iš Klaipėdos.

100 m peteliške pirmoji atplaukė kaunietė Vaiva Gimbutytė (1.02,44 min.) tik paskutiniuose metruose pergalę išplėšusi iš visą nuotolį pirmavusios vilnietės Giedrės Grigonytės (1.02,56 min.)

Dar atkaklesnė kova užvirė vyrų 100 m peteliške nuotolyje. Paskutinius 15 m beveik kartu plaukė keturi plaukikai: E. Štura, T. Duškinas, P. Viktoravičius ir latvis P. Kondrahins. Pirmasis sienelę palietė vilnietis Edgaras Štura (55,71 sek.)

400 m kompleksiniu būdu nugalėjo Erika Bespalko (5.19,93 min.) ir Mindaugas Kučinskas (4.52,39 min.).

Estafetėje 4×200 m laisvu stiliumi tarp moterų nugalėjo Panevėžio Žemynos auklėtinės (J. Ulytė, K. Kučaitė, V. Labanauskaitė ir G. Jonelytė) – 9.18,40 min.
Tarp vyrų nugalėjo Kauno plaukimo mokyklos I-oji komanda (T. Duškinas, Š. Jankauskas, T. Cinelis ir M. Andriekus) – 8.05,95 min.

Daugiau :

delfi   lrytas_logo   15min_logo

II-oji varžybų diena: J. Ščerbinskaitės Lietuvos moterų rekordas bei trys P. Strazdo amžiaus grupių rekordai

Antrosios varžybų dienos finaliniai plaukimai prasidėjo kaip įprasta – nauju Lietuvos moterų rekordu. Ta pati Jūratė Ščerbinskaitė tik dvigubai ilgesnis nuotolis nei vakar: 400 m laisvu stiliumi (4.25,24 min.)Tai taip pat Lietuvos merginų iki 17 m. rekordas.

IMG_3420400 m laisvu stiliumi vyrų plaukimas taip pat rekordinis. Vilniaus vandens sporto mokyklos auklėtinis Povilas Strazdas nuotolį įveikė per 4.08,52 min. ir pasiekė naujus Lietuvos vaikinų iki 15 ir 17 metų rekordus. Reikia pažymėti, kad ankstesnis Lietuvos vaikinų iki 17 m. rekordas priklausė V. Petkevičiui iš Šiaulių ir buvo pasiektas 1975 m. Tai buvo seniausias Lietuvos rekordas visoje rekordų lentelėje.

Antroji rungtis – 50 m krūtine. Tarp moterų gan užtikrintai laimėjo vilnietė Jekaterina Kiseliova (33,11 sek.), o tarp vyrų pirmasis atplaukė Jevgenij Gamper (30,03 sek.) taip pat iš Vilniaus.

100 m plaukiant nugara netikėtumų nebuvo: tarp moterų laimėjo Inga Šukytė (1.06,67 min.), tarp vyrų – Matas Andriekus (57,02 sek.).

200 m peteliške Lietuvos žiemos pirmenybių nugalėtoja tapo Vaiva Gimbutytė iš Kauno (2.22,81 min.) Trečiąją vietą iškovojusi šiaulietė Alina Taran (2.36,40 min.) pagerino Lietuvos mergaičių iki 13 m. rekordą. 200 m peteliške vyrų nuotolį laimėjo vėl vilnietis: Edgaras Štura (2.04,71 min.).

50 m laisvu stiliumi tarp moterų daugiau nei užtikrintai laimėjo vilnietė: Giedrė Grigonytė (26,47 sek.). Tarp vyrų nugalėtojo vardas iškeliavo į Rygą: Uvis Kalnins (23,50 sek.).

200 m kompleksiniu būdu laimėjo Erika Bespalko (2.31,72 min.) ir panevėžietis Danas Rapšys (2.11,36 min.). Trečiąją vietą iškovojęs Povilas Strazdas (2.12,76 min.) pagerino Lietuvos vaikinų iki 15 m. rekordą, kurį pasiekė ryte vykusiuose plaukimuose (2.14,31 min.).

Estafetinius 4×100 m laisvu stiliumi plaukimus laimėjo Kauno plaukimo mokyklos I-osios komandos. Moterys (M. Apčinikovaitė, A. Drevinskaitė, N. Šalčiūtė ir V. Gimbutytė – 4.07,74 min) tik paskutinėje 50 m atkarpoje pergalę atėmė iš Vilniaus vandens sporto mokyklos I-osios komandos. Vilnietė G. Grigonytė pirmuoju etapu 100 m laisvu stiliumi nuotolį įveikė per 58,22 sek. Vyrai (E. Apčinikovas, M. Andriekus, Š. Jankauskas ir T. Duškinas – 3.31,79 min.) paskutiniuose metruose atsilaikė prieš svečius iš Rygos.

Daugiau:

delfi   lrytas_logo

III-oji diena

Pirmoji paskutinės varžybų dienos rungtis – 100 m laisvu stiliumi. Tarp moterų nugalėjo Vaiva Gimbutytė, pasiekdama naują Lietuvos merginų iki 17 metų rekordą – 57,85 sek. Tarp vyrų greičiausias buvo latvis Uvis Kalnins (51,52 sek.).

200 m nugara laimėjo kaunietė Asta Drevinskaitė (2.23,88 min.) ir panevėžietis Danas Rapšys (2.10,11 min.).

100 m krūtine Lietuvos plaukimo žiemos pirmenybių vardą iškovojo Urtė Kazakevičiūtė (1.11,81 min.). Tarp vyrų nugalėjo Giedrius Titenis (1.01,33 min.), solidžiai aplenkęs visus savo priešininkus. Giedrius tik prieš 2 dienas grįžo iš treniruočių stovyklos JAV aukštikalnėse.

50 m peteliške be konkurencijos laimėjo Giedrė Grigonytė, pasiekusi naują Lietuvos merginų iki 17 metų rekordą – 28,06 sek. Tarp vyrų nugalėjo svečias iš Rygos Pavels Kondrahins (25,30 sek.).

Jūratė Ščerbinskaitė nugalėjo 800 m laisvu stiliumi nuotolyje (9.28,55 min.).

Povilas Strazdas, plaukdamas 1500 m laisvu stiliumi, pagerino du Lietuvos vaikinų iki 15 metų rekordus: 800 m laisvu stiliumi – 8.56,41 min. ir 1500 m laisvu stiliumi – 16.49,13 min.

Moterų estafetę 4×100 m kombinuotai laimėjo Kauno plaukimo mokyklos I-oji komanda (A. Drevinskaitė, U. Kazakevičiūtė, V. Gimbutytė ir M. Apčinikovaitė) – 4.35,00 min.

Vyrų estafetę laimėjo plaukikai iš Rygos (K. Blohins, U. Tazans, P. Kondrahins ir U. Kalnins) – 3.52,35 min.