Varžybos

Tarptautinis plaukimo sprinto festivalis „Anykščiai-2011“

maistassportui_

469 plaukikai iš 4 šalių, atstovaujantys 35 komandoms, varžėsi dėl tarptautinio plaukimo sprinto festivalio „Anykščiai – 2011“ apdovanojimų. Pirmąją dieną nugalėtojams ir prizininkams išdalinti 35 medalių komplektai. Geriau sekėsi užsieniečiams, kurie laimėjo 21-ą finalinį plaukimą, lietuviams atiteko 14 aukso medalių. Sportininkai 10 kartų gerino festivalio rekordus. Vilniaus plaukimo klubo atstovas Povilas Strazdas pagerino net 2 festivalio rekordus (100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu). Įspūdingą pergalę pasiekė Vilniaus Lugninės klubo plaukikė Giedrė Grigonytė, laimėjusi 100 peteliške rungtį – pagerino ne tik festivalio rekordą 1:00,77, bet Lietuvos merginų iki 17 m. ir moterų rekordus.

Nenuvylė ir šalies plaukimo lyderiai – kaunietis Vytautas Janušaitis ir anykštėnas Giedrius Titenis. V. Janušaitis laimėjo 2 rungtis 100 m laisvu stiliumi ir 100 m kompleksiniu būdu. G. Titenis užtikrintai nugalėjo 50 m krūtine rungtyje. Varžybose dalyvavo ir šalies plaukimo legenda panevėžietis Darius Grigalionis. 50 m nugara rungtyje D. Grigalionis nepaliko vilčių savo varžovams.

Antrąją varžybų dieną plaukikai varžėsi dėl likusių 28 medalių komplektų, pasiekė 7 rekordus.

Lietuviai laimėjo 13 aukso medalių, tarp jų anykštėnai 1 aukso medalį (Giedrius Titenis – 100 m krūtine), 3 bronzos medalius (Dominykas Spudvilas 2 medalius – 50 m laisvu stiliumi ir 50 m peteliške; Irmantas Vernickas – 1 medalį 50 m peteliške). Užsieniečiai išsivežė iš Anykščių 15 aukso medalių. Absoliučiai geriausia festivalio plaukike tapo Giedrė Grigonytė, antrąją dieną pasiekusi 2 rekordus (Lietuvos merginų iki 17 m.), absoliučiai geriausias festivalio plaukikas – Giedrius Titenis.

Festivalio metu pagerinta 17 festivalio rekordų, 4 Lietuvos rekordai.

Organizatoriai su rėmėjų pagalba įsteigė įvairius prizus: aktyviausiems kiekvienos amžiaus grupės plaukikams, seniausią festivalių rekordą pagerinusiam sportininkui, geriausiai pasirodžiusiam anykštėnui ir kt.

Estafetinį plaukimą 7×50 m laisvu stiliumi laimėjo Panevėžio Žemynos komanda ir buvo apdovanota festivalio taure.

Geriausius plaukikus apdovanojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas.

Vienas iš varžybų rėmėjų maistassportui_ įsteigė prizus aktyviausiems sprinto festivalio dalyviams lietuviams. Aktyviausiam Lietuvos plaukikui ir plaukikei kiekvienoje amžiaus grupėje įteikti po 100 Lt dovanų čekiai. Aktyviausiais tapo:

13 metų ir jaunesni berniukai
13 metų ir jaunesnės mergaitės
Martynas Lauruška Panevėžio „Žemyna“ (22 tšk.)
Agnė Sorakaitė Utenos KKSC (32 tšk.)
14-15 metų berniukai
14-15 metų mergaitės
Jevgenij Rogožin Vilniaus plaukimo klubas (22 tšk.)
Raminta Juodkaitė Utenos KKSC (20 tšk.)
16-17 metų berniukai
16 metų ir vyresnės mergaitės
Deividas Margevičius Kauno Centro SM (20 tšk.)
Giedrė Grigonytė Vilniaus Lugninė (23 tšk.)
18 metų ir vyresni vyrai
Vytautas Janušaitis Kauno PM-Vilija (17 tšk.)

Plaukikų aktyvumas buvo skaičiuojamas sumuojant finaliniuose plaukimuose iškovotas vietas:1 vieta – 6 tšk, 2 vieta -5 tšk, 3 vieta – 4 tšk, 4 vieta – 3 tšk, 5 vieta – 2 tšk, 6 vieta – 1 tšk.

Lietuvos plaukimo federacijos vykdomojo komiteto garbės narys Vladas Kupstys suskaičiavo daugiausiai medalių laimėjusią šalį: