Varžybos

Ant prizininkų pakylos Romoje – vėl du Lietuvos plaukikai

©gianmattiadalberto/lapresse

Šeštadienį tarptautinėse “Septynių kalvų” (“Sette Colli”) plaukimo varžybose Romoje du Lietuvos atstovai iš keturių, plaukusių finaluose, lipo ant pakylos. Rūta Meilutytė laimėjo 50 m plaukimą krūtine, Danas Rapšys – 200 m laisvu stiliumi.

“Manau, mes abu tikėjomės, kad Rūta plauks šiek tiek greičiau. Tačiau po trijų sunkių savaičių, kurias Rūta kovojo su virusu, mes turime būti laimingi, kad ji rodo pasaulinio lygio rezultatus, nepaisydama ligos. Dabar mūsų dėmesys – pasaulio čempionatui Kazanėje”, – po šeštadienio plaukimų sakė R.Meilutytės treneris Jonas Ruddas.

R.Meilutytė 50 m krūtine finale nuplaukė per 30,07 sek. Tai tik 0,19 sekundės lėčiau, nei geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje, kurį 18-metė olimpinė čempionė pasiekė prieš savaitę Prancūzijoje.

Danas Rapšys, kurio pagrindinė rungtis yra plaukimas nugara, pastaruoju metu demonstruoja vis gerėjančius rezultatus plaukdamas laisvuoju stiliumi. Šeštadienį Romoje jis iškovojo bronzos medalį, 200 m laisvuoju stiliumi nuplaukęs per 1.48,51 min. (asmeninis rekordas – 1.47,39 min.).

Plaukdamas nugara 100 m D.Rapšys užėmė ketvirtąją vietą, nuotolį įveikęs per 54,90 sek. (asmeninis rekordas 54,42 min.).

D.Rapšys Romoje neplaukė savo pagrindinės rungties – 200 m nugara, nes varžybos vyksta atvirame baseine ir reikia šiek tiek laiko priprasti jame plaukti nugara.

Šeštadienis D.Rapšiui buvo ypač sunkus, nes reikėjo plaukti net 4 kartus. 100 m nugara ir 200 m laisvuoju stiliumi – ir ryte, ir vakare. Tai buvo daroma specialiai, rengiantis pasaulio čempionatui Kazanėje, kur D.Rapšiui taip pat gali tekti plaukti kelis kartus iš eilės.

Giedrius Titenis šeštadienį krūtine plaukė 50 m finale ir užėmė šeštąją vietą (27,65 sek.).

Andrius Šidlauskas 50 m krūtine plaukė B finale. Nuotolį nuplaukęs per 28,10 sek., jis bendroje įskaitoje užėmė 12-13 vietą. Ryte per kvalifikacinį plaukimą jis buvo pasiekęs asmeninį rekordą 28,03 sek.