Varžybos

EJOF: Rūta Meilutytė 100 m krūtine (1.07,96 sek.) Lietuvos moterų rekordas + Olimpinis „A“ normatyvas

Ruta_Meilutyte_100_lst_EYOF

Pagaliau auksas! Paskutinę varžybų dieną Rūta Meilutytė 100 m krūtine nuotolyje iškovojo pirmąją vietą- 1.07,96 sek. Tai ne tik EJOF auksas, bet ir Olimpinis „A“ normatyvas bei naujas Lietuvos moterų rekordas.

Trečiąją varžybų dieną Rūta Meilutytė 50 m laisvu stiliumi nuotolyje (25,67 sek.) iškovojo sidabro medalį. Tai jau antras Rūtos medalis. 25,67 sek. – naujas Lietuvos moterų, Lietuvos merginų iki 17 ir iki 15 m. rekordas.

Ruta_Meilutyte_100_lst_EYOFAntrąją varžybų dieną Rūta Meilutytė 100 m laisvu stiliumi nuotolyje (56,41 sek.) iškovojo antrąjį medalį Lietuvos plaukikams. Rūta dar kartą gerino Lietuvos moterų, Lietuvos merginų iki 17 ir iki 15 m. rekordus bei iškovojo bronzos medalį.

Sveikiname Rūtą bei jos trenerius !

lrytas_logo   15min_logo   delfi   15min_logo   respublika   Alfa.lt_logo1

Danas_Rapys_EYOF

Pirmadienį,  liepos 25 d., Trabzone (Turkija) vykstančiame Europos Jaunimo Olimpiniame Festivalyje pirmąjį medalį plaukikams iškovojo panevėžietis, trenerių Inos Paipelienės ir Židrūnės Budrienės auklėtinis Danas Rapšys. Jis 200 m nugara įveikė per 2.04,01 min. (naujas Lietuvos vaikinų iki 17 m. rekordas) ir iškovojo sidabro medalį !

Sveikiname Daną  bei jo treneres Iną ir Židrūnę !

Varžybų rezultatai

delfi   lrytas_logo   15min_logo   respublika

Pirmąją varžybų dieną taip pat startavo:

Aistė Kubiliūte 400 m lst „B“ finale (4.41,34 min.) iškovojo 16-tą vietą tarp 24.  (4.37,47 min. – rytiniuose plaukimuose)

Viktė Labanauskaitė 200 m krūtine – DSQ

4 x 100 m laisvu stiliumi merginos (E.Gliožerytė, A.Kubiliūtė, V.Labanauskaitė, R.Meilutytė) 4.06,50 min. (Lietuvos mergaičių iki 15 m. rekordas) 10 vieta tarp 19 komandų.

Jevgenij Rogožin 100 m lst (54,19 sek.) 22 vieta tarp 32.

4 x 100 m laisvu stiliumi vaikinai (P.Strazdas, J.Rogožin, D.Margevičius ir D.Rapšys) 3.37,27 min. 14 vieta tarp 21 komandos.
Lietuvos_EYOF_11
Nuotraukoje: Lietuvos plaukimo EJOF rinktinė

Antroji varžybų diena:

Parengiamieji plaukimai:

Povilas Strazdas 400 m lst (4.03,96 min.) 6-tu numeriu papuolė į rungties finalą.

Rūta Meilutytė plaukdama 100 m lst (56,57 sek.) pasiekė naują Lietuvos moterų rekordą + Lietuvos merginų iki 17 ir 15 m. rekordus bei antru numeriu papuolė į rungties finalą.  Rūta pagerino Ditai Želvienei priklausiusį Lietuvos rekordą (56,79 sek.) pasiektą 1996 metais.

Deividas Margevičius 100 m peteliške (56,78 sek). taip pat 6-tu numeriu papuolė į rungties finalą.

Ugnė Mažutaitytė 200 m nugara (2.20,10 min.) pasiekė naują Lietuvos moterų rekordą + Lietuvos merginų iki 17 ir 15 m. rekordus bei ketvirtu numeriu papuolė į rungties finalą.

Mantas Auruškevičius 200 m krūtine (2.30,57 min.) 21 vieta.

Viktė Labanauskaitė 200 m kompleksinis plaukimas (2.32,08 min.) 22 vieta.

Mišri 4 x 200 m lst estafetė (R.Dobrovolskis, A.Kubiliūtė, J.Rogožin, E.Gliožerytė) 8.39,33 min – 21 vieta.

Finalai:

Povilas Strazdas 400 m laisvu stiliumi (4.04,43 min) 7 vieta.

Rūta Meilutytė 100 m laisvu stiliumi (56,41 sek.) dar kartą gerino Lietuvos moterų, Lietuvos merginų iki 17 ir 15 m. rekordus bei iškovojo bronzos medalį!

Deividas Margevičius 100 m peteliške (56,40 sek.) 6 vieta.

Ugnė Mažutaitytė 200 m nugara finale vėl gerino Lietuvos moterų, merginų iki 17 ir iki 15 m. rekordus (2.19,51 min.) bei iškovojo 4-tą vietą.

Trečioji varžybų diena:

Rūta Meilutytė plaukdama 50 m lst (25,97 sek.) pasiekė naują Lietuvos moterų rekordą + Lietuvos merginų iki 17 ir 15 m. rekordus bei su geriausiu rezultatu papuolė į rungties finalą.  Rūta pagerino L.Petrutytei ir R.Mileišytei priklausiusį Lietuvos rekordą (26,13 sek.), pasiektą 1994 metais (L.Petrutytė) ir pakartotą 2011 metais (R.Mileišytė).

Povilas Strazdas 1500 m lst (16.31,61) – Lietuvos vaikinų iki 17 m. rekordas. Galutinė vieta paaiškės po vakarinių plaukimų.

Viktė Labanauskaitė 400 m kpl (5.22,95 min.) 21 vieta iš 23.

Deividas Margevičius 200 m peteliške (2.10,69 min.) 19 vieta tarp 26.

Ugnė Mažutaitytė 100 m nugara (1.06,12 min.) 8 numeriu papuolė į rungties finalą.

Mantas Auruškevičius 100 m krūtine (1.06,99 min.) 14 vieta iš 25. Plauks „B” finale.

Eva Gliožerytė 200 m lst (2.08,85 min.) – Lietuvos mergaičių iki 15 m. rekordas. 8 numeriu papuolė į rungties finalą.

Danas Rapšys 50 m lst (24,43 sek.) 15 vieta iš 32. Plauks „B” finale.

Finalai:

Rūta Meilutytė 50 m laisvu stiliumi (25,67 sek.) dar kartą gerino Lietuvos moterų, Lietuvos merginų iki 17 ir 15 m. rekordus bei iškovojo sidabro medalį!

Ugnė Mažutaitytė 100 m nugara (1.06,66 min.) – 7 vieta.

Eva Gliožerytė 200 m lst (2.10,05 min.) – 8 vieta.

Mantas Auruškevičius 100 m krūtine (1.07,27 min.) – 14 vieta.

Danas Rapšys 50 m lst „B” finalo atsisakė.

Ketvirtoji varžybų diena:

Rūta Meilutytė plaukdama 100 m krūtine (1.08,68 sek.) pasiekė naują Lietuvos moterų rekordą + Lietuvos merginų iki 17 ir 15 m. rekordus bei su geriausiu rezultatu papuolė į rungties finalą. Rūtai Meilutytei labai nedaug trūko iki Olimpinio „A“ lygio normatyvo (1.08,49 min.) Priminsime, kad Rūta šiose varžybose įvykdė 3 Olimpinių pakvietimų normatyvus (buvęs Olimpinis „B“ normatyvas) – 50 m lst, 100 m lst ir 100 m krūtine nuotoliuose.

Aistė Kubiliūtė 800 m lst (9.29,99 min.) Galutinė vieta paaiškės po vakarinių plaukimų.

Danas Rapšys 100 m nugara (59,24 sek.) 9 vieta tarp 30. „B“ finalas.

Povilas Strazdas 200 m lst (1.54,72 min.) 8 numeriu papuolė į rungties finalą.

4 x 100 m kombinuotoje estafetėje merginos (U.Mažutaitytė, V.Labanauskaitė, A.Kubiliūtė, E.Gliožerytė) 4.39,71 min. 20 vieta tarp 22 komandų.

4 x 100 m kombinuotoje estafetėje vaikinai (J.Rogožin, M.Auruškevičius, D.Margevičius, R.Dobrovolskis) 4.05,16 min. 17 vieta tarp 20 komandų.