EČ Berlin 2014

G. Titenis ir T. Duškinas pateko į Europos plaukimo čempionato pusfinalius, estafetės komanda – į finalą

Berlin 1

Vokietijos sostinėje Berlyne pirmadienį prasidėjo Europos plaukimo čempionatas. Pirmą varžybų dieną į startą stoja septyni Lietuvos plaukikai ir vyrų estafetės 4 po 100 metrų laisvu stiliumi komanda. Pirmi baseine varžėsi Gytis Stankevičius ir Danas Rapšys. Abiem lietuviams 100 metrų plaukimo nugara atranka susiklostė nesėkmingai.

D. Rapšys nuotolį įveikė per 55,84 sek., savo penktame plaukime užėmė devintą vietą, o bendroje įskaitoje liko 22-as ir į pusfinalį nepateko. G. Stankevičius antrame plaukime finišavo antras (57,02), bet jo pasiektas laikas neleido kovoti dėl vietos pajėgiausiųjų 16-uke. Bendroje atrankos įskaitoje G. Stankevičius užėmė 33-ią vietą tarp 42-ų sportininkų.
Greičiausiai atrankoje distanciją įveikė britas Christophas Walkeris-Hebbornas (53,88 sek.).

Berlin 1G. Titenis plauks pusfinalyje

Giedrius Titenis pirmadienį pateko į 100 m plaukimo krūtine pusfinalį. Mūsiškis nuotolį įveikė 1 minutę ir 00,48 sek., savo šeštame plaukime užėmė trečią vietą ir ketvirtu rezultatu pateko į pusfinalį. Už lietuvį atrankoje greitesni buvo tik du britai Adamas Peaty (59,97 sek.) ir Rossas Murdochas (1:00,16), ir vengras Danielis Gyurta (1:00,13). Finalas vyks pirmadienio vakarą 19.44 val. Lietuvos laiku.
Kitas plaukikas iš Lietuvos Igoris Kozlovskis distancijoje sugaišo 1 min. 02,93 sek., savo antrame plaukime buvo paskutinis – dešimtas, bendroje atrankos įskaitoje liko 42-as tarp 54-ių plaukikų ir į pusfinalį nepateko.

T. Duškinas pasiekė Lietuvos rekordą ir pateko į pusfinalį

Tadas Duškinas 50 m plaukimo peteliške atrankoje distanciją įveikė per 23,98 sek., pasiekė Lietuvos rekordą ir pateko į pusfinalį. T. Duškinas šeštame plaukime buvo ketvirtas, o bendroje įskaitoje jo rezultatas buvo 13-as. Pusfinalyje lietuvis plauks 20.02 val.
Kitiems dviem Lietuvos plaukikams nepasisekė. Mindaugas Sadauskas (24,30 sek., 24 vieta) nors savo antrame plaukime finišavo pirmas į pusfinalį nepateko. Deividas Margevičius (24,44, 31 vieta) taip pat liko už pusfinalio barjero. Iš viso šioje rungtyje kovojo 58 plaukikai.

Lietuvos estafetės komanda – čempionato finale

Lietuvos estafetės 4×100 m laisvu stiliumi komanda – D. Rapšys, Simonas Bilis, T. Duškinas ir M. Sadauskas atrankoje nuotolį įveikė per 3 min. 19,91 sek., užėmė bendrą aštuntą vietą ir pateko į finalą. Jis vyks pirmadienį 20.22 val. Lietuvos laiku.