EČ Berlin 2014

G. Titenis pateko į 200 m plaukimo krūtine Europos čempionato pusfinalį

Berlin 1

Vokietijos sostinėje Berlyne toliau vyksta Europos plaukimo pirmenybės. Trečiadienį startuoja keturi Lietuvos plaukikai ir dvi šuolininkės į vandenį.

25-erių metų Giedrius Titenis ryto varžybose dalyvavo 200 metrų plaukimo krūtine atrankoje. Anykštėnas antroje atrankos grupėje nuotolį įveikė per 2 minutes 11,83 sekundės, užėmė antrą vietą ir penktu rezultatu pateko į pusfinalį.

Pusfinalis trečiadienį prasidės 19.25 val. Lietuvos laiku. 2009 metais pasaulio čempionate Romoje (Italija) 200 m krūtine rungtyje G. Titenis iškovojo bronzos medalį.

Greičiau nei G. Titenis kvalifikacinėse varžybose plaukė vokietis Marco Kochas (2:09,11), britas Andrew Willis (2:09,91), rusas Ilja Chomenka (2:10,78) ir dar vienas Didžiosios Britanijos plaukikas Rossas Murdochas (2:11,15).

Antradienį 100 m krūtine rungties finale G. Titenis įveikė per 59,61 sekundės iškovojo bronzos medalį.

37. Maksim Šemberyjev (Ukraina) – 2:19,40

Kitas Lietuvos plaukikas Igoris Kozlovskis irgi plaukė šios rungties atrankoje. Ketvirtoje atrankos grupėje I. Kozlovskis distancijoje užtruko 2 min. 14,36 sek., užėmė septintą vietą ir į pusfinalį nepateko. Bendroje įskaitoje mūsiškio rezultatas 20-as. Iš viso atrankoje plaukė 37 sportininkai (vienas – buvo diskvalifikuotas). I. Kozlovskis yra pirmas atsarginis pusfinalyje, jei kuris dalyvių dėl vienų ar kitų priežasčių jame neplauktų.

Trečiadienio atrankos varžybose dar dalyvavo Eva Gliožerytė (100 m nugara). Lietuvei nepasisekė. Ji finišavo po 1 min. 06,57 sek., savo plaukime buvo aštunta, o galutinėje atrankos įskaitoje liko 36-a tarp 39-ių plaukikių.

Ketvirtas Lietuvos atstovas Gytis Stankevičius 50 m nugara nuplaukė per 26,47 sek., savo plaukime buvo priešpaskutinis – devintas, o bendroje atrankos įskaitoje buvo 28-as tarp 40-ies varžovų.

Šuoliai į vandenį

Šiuoliuose į vandenį nuo 1 m tramplino startavo dvi Lietuvos atstovės. Indrė Marija Girdauskaitė užėmė 24 vt. (179,90 tšk.), o Modesta Kaminskytė paskutinę 25 vietą (134,65 tšk.)