EČ Berlin 2014

Pusfinalyje sužibėjęs G. Titenis – Europos plaukimo čempionato finale. T.Duškinas 11-as (LR), 4×100 lst estafetė 7-ta

Berlin 1

Vokietijos sostinėje Berlyne vykstančiame Europos plaukimo čempionate pirmadienį vakare puikiai vyrų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje pasirodė 25-erių metų Giedrius Titenis. Lietuvis finišavo per 59,35 sek. ir distanciją įveikė visa sekunde greičiau nei atrankos varžybose (1:00,48 min.). Jis pagerino savo asmeninį sezono rezultatą ir laimėjo pirmą plaukimą. Antrame pusfinalio plaukime greitesni už G. Titenį buvo tik du britai – Adamas Peaty (58,68 sek.) ir Rossas Murdochas (59,33 sek.). Ketvirtą geriausią laiką užfiksavo vengras Danielis Gyurta (59,58 sek.).  Vyrų 100 m plaukimo krūtine finalas vyks antradienį 19 val. 34 min.

Berlin 1Tadui Duškinui nepakako Lietuvos rekordo

Tadas Duškinas  antrą  kartą per dieną gerino Lietuvos rekordą vyrų 50 m rungtyje peteliške nuotolyje – 23,72 sek. Antrajame pusfinalio plaukime Tadas finišavo penktas, tačiau tarp aštuonių šios rungties finalo dalyvių nepateko. Vienuoliktoje pozicijoje bendroje įskaitoje likęs Lietuvos plaukikas, aplenkęs penkis varžovus.

Lietuviai estafetėje finišavo septinti

Europos plaukimo pirmenybėse Vokietijos sostinėje pirmadienį Lietuvos vyrų rinktinė, estafetės 4 po 100 m laisvuoju stiliumi tarp aštuonių finalo dalyvių loko septinta. Danas Rapšys, Simonas Bilis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas distanciją įveikė per 3 minutes 19,46 sekundės.  Finale aukso medalius iškovojo Prancūzijos (3:11,64) plaukikų kvartetas, aplenkęs Rusijos (3:12,37) bei Italijos (3 minutės 12,78 sekundės) plaukikus