EČ Berlin 2014

Rūta Meilutytė – Europos čempionė. Vyrų estafetė – septinta.

ltu team

Vokietijos sostinėje Berlyne besibaigiančiame Europos plaukimo čempionate sekmadienį savo medalių kolekciją papildė Rūta Meilutytė. Moterų 50 m plaukimo krūtine rungties finale lietuvė iškovojo aukso medalį ir savo kolekciją papildė vieninteliu trūkstamu titulu – Europos čempionės ilgame baseine.

Tai taip pat pirmas istorijoje Lietuvos plaukikų laimėtas auksas žemyno pirmenybėse ilgame baseine.

Neabejotina rungties favoritė olimpinė ir pasaulio čempionė R. Meilutytė finale distanciją įveikė per 29,89 sek. ir vėl įtikinamai įveikė artimiausias varžoves.

Sidabras atiteko Švedijos plaukikei Jennie Johansson (30,52), bronza – olandei Moniek Nijhuis (30,64).

Lietuvos komanda 4 x 100 m komb. Estafetėje – septinta

Lietuvos vyrų komanda – Danas Rapšys, Giedrius Titenis, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas – sekmadienį dalyvavo 4×100 m kombinuotos estafetės finale. Kaip ir atrankoje, finale lietuviai užėmė septintą vietą. Mūsiškių laikas 3:36,18 min.

ltu team© E.Kniežausko nuotr

Čempionais šioje rungtyje tapo Didžiosios Britanijos plaukikai (3:31,73 min.). Sidabras atiteko Prancūzijos komandai (3:32,47 min.), o bronza – Vengrijos sportininkams (3:33,11 min.)

Pirmu etapu plaukęs Danas Rapšys pagerino savo asmeninį rezultatą – 54,86 sek. Šis rezultatas plaukikui būtų garantavęs vietą 100 m nugara finale.