EČ Copenhagen 2017

Europos čempionato baigiamieji akordai: atrankoje – dar vienas Lietuvos rekordas

Paskutinės Europos čempionato trumpajame baseine dienos Kopenhagoje atranka Lietuvos plaukikų skaičiaus paskutinėje pirmenybių dalyje nepadidino. Vakare startuos vienintelis Simonas Bilis, o trys atrankoje startavę rinktinės plaukikai bei estafetės komanda į pusfinalius ir finalus neprasimušė.

Du Lietuvos sportininkai kovojo 200 m plaukimo peteliške atrankoje. Visiškai šalia trečiojo savo finalo liko Danas Rapšys. Du medalius jau iškovojęs vienas rinktinės lyderių atrankoje pasiekė naują Lietuvos rekordą, nuotolį įveikdamas per 1 min. 54,35 sek. ir užimdamas 11-ą vietą.

Tačiau, dėl tos pačios šalies plaukikų limito du lietuvį aplenkę vengrai liko be teisės kovoti dėl medalių ir bilietų į finalą dalybų eilėje pastūmėjo D.Rapšį pora pozicijų aukščiau. Jis tapo pirmuoju rezerve, jei kuris nors iš finalininkų atsisakytų iškovotos teisės varžytis dėl apdovanojimų.

„Kai tokį nuotolį plauki kartą per du metus, nežinai, nei kaip plaukti, nei kaip pradėti, nei kaip baigti. Likus 50 m, pajaučiau, kad turiu daug rezervo, pradėjau finišuoti. Pasirodo, iki finalo trūko tik kelių šimtųjų tokiame nuotolyje. Gaila, kad rungties distancija yra ne 225 metrai. Bet smagu tokiame čempionate pasivaržyti“, – po finišo juokavo D.Rapšys.

Šioje rungtyje antrąjį savo asmeninį rekordą čempionate pasiekė Deividas Margevičius. Distancijoje jis užtruko 1 min. 55,30 sek. ir galutinėje rikiuotėje užėmė 14-ą vietą.

„Kaip ir viskas gerai sekėsi. Plaukimo gale sugebėjau finišuoti. Aišku, pabaiga yra sunkiausia, kaip ir visada jau tenka plaukti per skausmą, nepriklausomai nuo to, taupaisi, ar ne. Tačiau taip yra visiems“, – sakė D.Margevičius.

Savo pasirodymu paskutinėje rungtyje liko patenkintas ir du asmeninius rekordus Kopenhagoje pagerinęs Gytis Stankevičius. Jis 50 m nugara įveikė per 24,95 sek. ir užėmė 40-ą vietą.

„Gan neblogas startas, labai arti savo asmeninio laiko, o rytinėje dalyje tai, manau, nėra prastas rezultatas. Padariau keletą klaidų startuodamas ir finiše. Su trenere pasitarėme, kad reikia daug dirbti tobulinant startą. Rezervo dar yra, tad ateityje bus tik geriau“, – optimistiškai nusiteikęs buvo G.Stankevičius.

Šalia finalo liko vyrų estafetės komanda, kurią sudarė D.Rapšys, D.Margevičius, Giedrius Titenis ir Simonas Bilis, kovojo 50 m kompleksinio plaukimo estafetėje. Lietuvos ketveriukė takelyje užtruko 1 min. 34,91 sek. ir į stipriausių komandų aštuntuką nepateko, užimdama 9-ą vietą.

„Estafetėje man asmeniškai plaukimas jautėsi labai gerai ir grybšnį gerai jaučiau, bet rezultatas mano etapo netenkino. Net nežinau, kur kokią klaidą padariau, nes savijauta buvo labai gerai. Analizuosime su trenere. Čempionatas komandai buvo geras, džiaugiamės už visus“, – po paskutinio savo starto Kopenhagoje kalbėjo D.Margevičius.

Tiek Jam, tiek D.Rapšiui estafetėje plaukti teko iškart po plaukimo peteliške rungties.

„Ėjau šlapias į estafetę ir šiek tiek nuovargis jau jautėsi, bet čempionatas baigtas ir tuo labai džiaugiamės“, – reziumavo D.Rapšys.

200 m plaukimo atrankoje prieš čempionatą planavo startuoti Rūta Meilutytė, tačiau po ligos pilnai neatsistačiusi plaukikė su treneriu Pauliumi Andrijausku nusprendė pačioje sunkiausioje ir daugiausiai jėgų reikalaujančioje rungtyje nedalyvauti.

Pajėgiausia šalies plaukikė Europos čempionate iškovojo du aukso medalius 50 m ir 100 m distancijose.

Lietuvos rinktinės pasirodymą senojo žemyno pirmenybėse sekmadienį 18.23 val. užbaigs S.Bilis 100 m plaukimo laisvu stiliumi finale.