EČ Copenhagen 2017

Europos čempionato Kopenhagoje 2-a diena: D.Rapšys – finale, pagerinti du šalies rekordai

Europos trumpojo baseino čempionato Kopenhagoje antrąją dieną pusfinaliuose ir finale kovą dėl medalių tęs Danas Rapšys, šią teisę iškovojęs rekordiniu Lietuvai tempu.

Išvakarėse bronzą 200 m plaukimo nugara rungtyje laimėjęs D. Rapšys vakaro sesijoje stengsis padvigubinti savo medalių kraitį pirmenybėse. Vienas Lietuvos rinktinės lyderių užtikrintai laimėjo to paties ilgio plaukimo laisvo stiliumi atranką. Takelyje užtrukęs 1 min. 41,89 sek. jis užfiksavo pirmą rezultatą tarp visų dalyvių ir pagerino jau antrą šalies rekordą šiame čempionate.

Artimiausią persekiotoją Scotą Duncaną W iš D.Britanijos D.Rapšys aplenkė daugiau nei 1 sek. (1 min. 43,16 sek.).

„Kažkaip labai lengvai praplaukiau visą distanciją, net pats nesupratau kaip. O dar ir įtilpau į minutę ir 42 sekundes. Jaučiuosi gerai, todėl, manau, vakare bus dar geriau“, – su optimizmu finalo jau laukė D.Rapšys.

Toje pačioje rungtyje kovas čempionate pradėjo ir Povilas Strazdas. Pirmajame savo starte Kopenhagoje vilnietis nuotolį įveikė per 1 min. 47,35 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė 35-ą vietą

„Pirmą startą vertinu pakankamai gerai kaip ilgai nestartavus. Pats gal tikėjausi geresnio rezultato, bet sezono pradžiai, žinant esamą Vilniaus baseinų padėtį, plaukti ryte šalia geriausio asmeninio rezultato – neblogai. Rytoj kompleksu manau bus geriau“, – vylėsi P.Strazdas.

Dar vienas šalies rekordas krito 200 m krūtine distancijoje. Savo priklausiusį geriausią Lietuvos rezultatą pagerino Giedrius Titenis. Nuotolį įveikęs per 2 min. 06,92 sek., jis užėmė 11-ą vietą ir liko šalia finalo, į kurį pateko tik 8 geriausi rungties plaukikai.

Šios rungties atrankoje taip pat plaukęs Andrius Šidlauskas bendroje įskaitoje užėmė 21-ą vietą. Distancijoje jis užtruko 2 min. 08,96 sek.

„Pirmi 100 m sekėsi visai neblogai, tikrai gerai jaučiausi, bet likusioje dalyje jau buvo, ką veikti. Galbūt per daug užsiplėšiau, dariau per daug grybšnių ir neslinkau vandeniu. Bet, manau, perpus mažesnėje distancijoje jausiuosi kur kas tvirtesnis“, – svarstė A.Šidlauskas.

Antrąjį savo asmeninį rezultatą čempionate pagerino Gytis Stankevičius. Kaunietis 100 m nugara įveikė per 53,10 sek., užfiksuodamas 34-ą laiką atrankoje.

„Savo antrąjį startą šiame čempionate vertinu visai neblogai. Pagerintas asmeninis rezultatas ryto plaukime motyvuoja toliau stengtis ir judėti į priekį. Su trenere pasitarėme, kad dar reikia tobulinti posūkius ir išėjimus. Yra dar kur tobulėti“, – po plaukimo sakė G.Stankevičius.

200 m finalas, kuriame dėl medalių kovos D.Rapšys, vyks ketvirtadienį nuo 18.08 val.