EČ Copenhagen 2017

Europos čempionato Kopenhagoje 3-a diena: kovą dėl medalių tęs 4 plaukikai

Keturi iš septynių trečiąją Europos trumpojo baseino čempionato Kopenhagoje dieną startavusių Lietuvos rinktinės plaukikų tęs kovą dėl medalių. Į pusfinalius pateko Rūta Meilutytė, Simonas Bilis, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas.

Pirmoji į baseiną šokusi R.Meilutytė be didesnių sunkumų pateko į 100 m krūtine rungties pusfinalį. Auksą sprinto rungtyje jau iškovojusi plaukikė užfiksavo 9-ą rezultatą atrankoje – 1 min. 06,09 sek. ir vakarinėje sesijoje stengsis patekti tarp 8 geriausių sportininkių.

„Svarbiausia – patekti į pusfinalį, todėl užimtos vietos atrankoje nesureikšminu, nes ryte plaukti visada yra sunkiau, reikia išsijudinti. Kol kas viskas vyksta kaip planuota“, – sakė R.Meilutytė

Pirmasis startas čempionate buvo sėkmingas S.Biliui. JAV besitreniruojantis sportininkas 50 m laisvo stiliaus sprinto atrankoje buvo dešimtas ir pateko į rungties pusfinalį. Jo rezultatas – 21,39 sek.

„Jeigu žiūrėti visą distanciją, tai nieko gero, klaidų pridariau. Startą pramiegojau, posūkio nepataikiau, per anksti verstis pradėjau. O pats plaukimas geras buvo. Klaidas reikia dabar taisyti, kad vakare geriau būtų“, – po finišo sau pastabų negailėjo S.Bilis.

Šioje rungtyje puikiai startavo Tadas Duškinas. Už Atlanto studijuojantis plaukikas nuotolį įveikė per 21,69 sek. ir pagerino asmeninį rekordą. Užtikrintai laimėjęs savo plaukimą, jis didžiąją atrankos dalį pretendavo patekti į pusfinalį, tačiau galutinėje įskaitoje užėmė 23-ią vietą.

„Šiuo metu praplaukiau pagal savo galimybes, klaidų nepadariau ir buvo labai smagus plaukimas“, – savo pasirodymu liko patenkintas T.Duškinas.

Paskutinėje čempionate rungtyje plaukiant krūtine kiek lengviau atsikvėpti galėjo tiek G.Titenis, tiek A.Šidlauskas. Abu šie sportininkai pateko į 100 m plaukimo pusfinalį.

Atrankoje geriau sekėsi patyrusiam G.Titeniui, kuris nuotolį įveikė per 57,92 sek. ir į kitą etapą pateko 9-uoju rezultatu. Savo ruožtu, A.Šidlauskas užfiksavo 14-ą rezultatą, pasiekdamas asmeninį rekordą – 58,23 sek.

„Plaukimas gavosi visai neblogas, pavyko ir šiek tiek pasigerinti asmeninį rezultatą. Buvo šiokių, tokių klaidelių, todėl pusfinalyje viskas turėtų būti geriau“, – svarstė A.Šidlauskas.

Nedaugžodžiavo ir G.Titenis, iškėlęs sau vienintelę užduotį – vakare patekti į stipriausiųjų rungties plaukikų aštuntuką.

„Patekau į pusfinalį. Vakare galiu ir turiu plaukti geriau. Tikslas vienas – finalas“, – teigė Austrijoje besitreniruojantis sportininkas.

Paskutinėje savo dalyvautoje rungtyje Kopenhagoje į finalą prasimušti nepavyko Ugnei Mažutaitytei. Tris paras iš JAV į Danijos sostinę keliavusi plaukikė baseine jautėsi geriau nei pirmenybių starte. Ji 200 m nugara įveikė per 2 min. 08,33 sek. ir užėmė 12-ą vietą.

„200 m plaukimas nugara yra darbas, todėl prieš tai pailsėjau, kiek galėjau, susikaupiau, „susirinkau“ save ir plaukiau. Tikrai gerai padirbėjau, savimi labai didžiuojuosi, kad nepasidaviau aplinkybėms ir nepasidaviau nuovargiui. Šiais metais ši rungtis buvo labai stipri, daug greitų plaukikių. Smagu“, – gera nuotaika tryško U.Mažutaitytė.

Dėl 200 m plaukimo kompleksiniu būdu rungties medalio nekovos ir Povilas Strazdas. Vilnietis buvo arti asmeninio rekordo, finišavęs po 1 min. 59,51 sek., ir bendroje įskaitoje užėmė 29-ą vietą.

„Šiandien sekėsi šiek tiek geriau nei plaukiant laisvu stiliumi. Tik šįkart tiesiog pritrūko jėgų finišuojant distancijos pabaigoje. Nuotaikos lieka neblogos, tokios pat, kaip ir po pirmojo starto“, – kalbėjo P.Strazdas.

Rungčių pusfinaliai prasidės penktadienį 18 val. Lietuvos laiku, finalai įvyks šeštadienio vakaro plaukimų sesijoje.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai