EČ Copenhagen 2017

Europos čempionato Kopenhagoje startas: R.Meilutytė – pusfinalyje, D.Rapšys – finale

Danijos sostinėje Kopenhagoje trečiadienį prasidėjo Europos plaukimo trumpajame baseine čempionatas. Pirmosios varžybų dienos atrankos plaukimuose startavo aštuoni Lietuvos rinktinės plaukikai. Geriausiai iš jų sekėsi į pusfinalį patekusiai Rūtai Meilutytei bei vietą finale užsitikrinusiam Danui Rapšiui.

Pajėgiausia šalies plaukikė R.Meilutytė laimėjo paskutinį atrankos plaukimą 50 m plaukimo krūtine sprinte, nuotolį įveikdama per 30,03 sek. ir į priekį bendroje įskaitoje praleisdama tik dvi Suomijos sportininkes Idą Hulkko ir Jenną Laukkanen. Ji trečiadienį vakare kovos dėl teisės plaukti finale, kuris taip pat vyks šiandien.

„Plaukimu esu patenkinta, nes po dviejų sunkių savaičių plaukdama jaučiausi neblogai. Labiau vertinti plaukimą ryte yra sunku. Nuotaikos optimistinės, stengiuosi ir atiduosiu visas jėgas vakare“, – žadėjo R.Meilutytė.

D.Rapšys antrankos plaukimą įveikė, pasiekdamas 4-ą rezultatą tarp visų dalyvių ir gaudamas bilietą į finalą. 200 m nuotolyje nugara jis užtruko 1 min. 51,63 sek. ir tos pačios dienos vakaro plaukimų sesijoje kovos dėl medalio.

„Sekėsi visai neblogai kaip rytiniam plaukimui. Žinojau, kad šio rezultato užteks pakliūti į finalą, ten, manau, viskas bus geriau. Džiaugiuosi, kad gerą rezultatą parodyti pavyko Gyčiui. Smagu plaukti su saviškiais viename plaukime, nes jausmas – kaip treniruotėje“, – juokavo vienas rinktinės lyderių.

Šioje rungtyje startavo ir dar vienas Lietuvos rinktinės plaukikas. Gytis Stankevičius finišavo po 1 min. 55,97 sek., ir daugiau nei 1 sek. pagerino asmeninį rezultatą. Tarp 34 atrankos dalyvių jis užėmė 21 vietą ir liko patenkintas savo pasirodymu.

„Pirmą savo startą vertinu gan gerai. Pavyko pasigerinti savo asmeninį rezultatą, dėl to labai džiaugiuosi. Svarbu, kad nukelti skrydžiai į Daniją neišmušė manęs iš vėžių. Jaučiausi gerai pasiruošęs tiek fiziškai, tiek psichologiškai“, – teigė G.Stankevičius.

Asmeninį rezultatą 100 m peteliške rungtyje pasiekė ir Deividas Margevičius – 51,83 sek. Jo patekti į pusfinalį nepakako, užimta 25-ą vieta tarp 58 dalyvių.

„Galėjo būti ir geriau, bet, plaukiant antrą 25 metrų atkarpą, įkvėpdamas gavau netikėtą gurkšnį vandens, todėl pusę distancijos įveikiau lėčiau nei galėjau, bet antrą pusę „ištraukiau“ gerai. Tikiuosi, kiti startai bus geresni ir be klaidų. Atiduosiu visas jėgas ir stengsiuosi pasirodyti kuo geriau“, – po plaukimo sakė D.Margevičius.

Pora vietų bendroje įskaitoje žemiau įsikūręs antrasis šioje rungtyje startavęs lietuvis Tadas Duškinas laimėjo savo plaukimą, tačiau klaida distancijos viduryje neleido pakilti aukščiau.

„Plaukti sekėsi ganėtinai smagiai, ypač pirmoje distancijos pusėje, tačiau nepataikiau tinkamai atlikti antrojo posūkio ir tai nulėmė prastesnį rezultatą nei tikėjausi“, – sakė iš JAV į čempionatą atskridęs sportininkas, nuotolį įveikęs per 52,03 sek.

Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, kovoję 50 m plaukimo krūtine atrankoje, į pusfinalį neprasimušė.

Nuotolį per 26,90 sek. įveikusiam G.Titeniui iki šešioliktuko, kovosiančio dėl teisės patekti į rungties finalą, pritrūko vos 0,1 sek., todėl užimta 18-a vieta plaukikas buvo labai nepatenkintas

„Vyksta tikra kova nuo pat pirmųjų atrankos plaukimų. Konkurencija didelė, joje net 3 kartus jau yra pagerintas čempionato rekordas šioje distancijoje. Visada keliu sau tik aukščiausius tikslus ir taip žengiu į priekį. Tiesa, negali visą laiką žinoti, kiek geri bus varžovai, kaip seksis. Savo šios dienos plaukimu esu nepatenkintas. Startas, posūkis, plaukimas – viskas tragiškai. Dabar einu ruošti, rytoj laukia naujas startas“, – po finišo kalbėjo G.Titenis.

Tuo tarpu Ispanijoje dėl atidėtų skrydžių užstrigusiam A.Šidlauskui nepavyko tinkamai pailsėti ir pasiruošti startui po užsitęsusios kelionės iš Ispanijos. Jis sprinto distanciją įveikė per 27,31 sek., galutinėje įskaitoje užimdamas 35-ą vietą.

„Dėl nuovargio po kelionės nebuvau pilnai išsijudinęs. Pritrūko ir to, kad pusantros paros negalėjau pajausti vandens. Bet visumoje savijauta nėra bloga, kituose startuose, manau, kad bus viskas gerai“, – optimizmo nestokojo A.Šidlauskas.

Prasčiausiai startas pavyko tris paras pakeliui i Kopenhagą oro uostuose praleidusiai Ugnei Mažutaitytei. 100 m nugara per 1 min. 01,52 sek. nuplaukusi ir 39-ą vietą užėmusi sportininkė pripažino, kad šiuo metu galvoja tik apie poilsį ir tikisi atsigriebti kitoje rungtyje po poros dienų.

„Įvertinus tai, kad buvau keturias dienas neplaukusi, tris dienas tinkami nemiegojusi ir nevalgiusi normalaus maisto, manau, pasirodžiau dar visai neblogai. Keliaujant į Daniją, man 2 kartus atšaukė skrydžius, pametė lagaminą, kurio vis dar neturiu, o Londone įstrigau 2 dienas. Dėl tokių „nuotykių“ savęs šiandien prašiau tik vieno – kad išplaukčiau, nes pabaigoje rankos jau vos besisuko. Todėl pasiektas laikas visai neblogas. Manau, kad iki starto ilgesnėje distancijoje atsigausiu ir ten viskas bus geriau“, – neabejojo U.Mažutaitytė.

Moterų 50 m krūtine pusfinalis, kuriame plauks R.Meilutytė, vyks trečiadienį nuo 18.08 val., o finalas numatytas 19.13 val., tuo tarpu vyrų 200 m nugara finalas, kuriame startuos D.Rapšys, prasidės 18.16 val.

Lietuvos rinktinės rezultatų suvestinė

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai