EČ Copenhagen 2017

Į Europos čempionatą Kopenhagoje palydėti R.Meilutytė, S.Bilis ir P.Strazdas

Į Europos čempionatą Kopenhagoje (Danija) iškeliavę Rūta Meilutytė, Simonas Bilis ir Povilas Strazdas artėjančių startų laukia geromis nuotaikomis, kurių nesugadino nei užpuolusios ligos, nei baseinų sostinėje trūkumas.

Į tris medalius nusitaikiusi R.Meilutytė sunegalavo vos tik sugrįžusi į Lietuvą iš pasiruošimo stovyklos Australijoje, tačiau, pasak pačios plaukikės, savijauta gerėja, o aklimatizacija baigėsi.

„Situacija dėl ligos yra kiek išpūsta. Jaučiuosi tikrai geriau nei prieš dvi savaites, todėl darysiu viską, kad varžybose pasirodyčiau kuo geriau. Dėl laiko juostų didelių problemų nebuvo, sėkmingai įsivažiavau į lietuvišką ritmą. Kur kas daugiau rūpesčių kėlė peršalimas ir nusilpęs imunitetas“, – sakė R.Meilutytė.

Kalbėdama apie tikslus čempionate, ji pažadų nežarstė, tačiau žadėjo įdėti visas pastangas ir pasirodyti kuo geriau.

„Kadangi pasiruošimas nebuvo toks sklandus, kaip tikėjausi, tai norėčiau pasirodyti kuo geriau ir atiduoti visas jėgas. Po ligos sau tikslų kelti nenoriu, tačiau visada tikiuosi aukščiausių rezultatų“, – kalbėjo pajėgiausia šalies plaukikė.

Paklausta apie sau neįprastą 200 m krūtine rungtį, R.Meilutytė pripažino, kad pasitikėjimo distancijoje trūksta, bet neatmetama galimybė joje varžytis ir būsimose olimpinėse žaidynėse.

„Tikiuosi, kad ją plauksiu dažniau. Tai man – nauja rungtis. Dabar dar yra bandomasis etapas. Iš tikro, reikėjo laiko išmokti ir suprasti, kaip joje plaukti, nes plaukimas yra visiškai kitoks. Daug dirbome šiais metais, tačiau negaliu sakyti, kad esu priartėjusi prie tobulybės, savo jėgomis distancijoje dar nepasitikiu. Bet per artimiausius dvejus metus, manau, galiu žengti į priekį ir galbūt varžytis olimpinėse žaidynėse“, – tikėjosi R.Meilutytė.

Sportininkės treneris Paulius Andrijauskas atsargiau vertino savo auklėtinės galimybes čempionate. Jo nuomone, dėl ligos susidaręs 12 dienų tarpas, per kurį plaukikė negalėjo šokti į baseiną, buvo labai ilgas, todėl specialistas neatmetė tikimybės čempionate varžytis tik 50 m ir 100 m krūtine distancijose.

„Pažiūrėsime, kaip viskas seksis, bet didesnė tikimybė yra, kad 200 m neplauksime. Bandysime padaryti viską, kas įmanoma. Rūta pastarąsias tris dienas bando po truputį plaukioti, po vieną treniruotę per dieną. Gerai, kad ji gerai nusiteikusi, tačiau jei čia būtų ne Europos čempionatas, o kokios nors kitos paprastos varžybos, į jas būtume nevažiavę. O dabar rizikuosime ir žiūrėsime, kaip seksis startuoti“, – sakė P.Andrijauskas.

Iš JAV praėjusią savaitę sugrįžęs S.Bilis taip pat pripažino, kad šalti Lietuvos orai privertė ir jį apsilankyti pas medikus dėl skaudamos gerklės. Plaukikas džiaugėsi, kad senojo žemyno čempionatui pasiruošimas vyko sklandžiau, nei vasarą prieš pasaulio pirmenybes, kurioms pilnavertiškai ruoštis neleido egzaminų universitete sesija.

„Diplomą jau gavau, viską išsilaikiau. Paskutinius keturis mėnesius po pasaulio čempionato treniravomės pilnai, nebuvo jokių pašalinių minčių apie mokslus, galėjau pilnai susikoncentruoti. Tikslų po pasaulio čempionato labai nekėliau. Iš tikrųjų, nebuvo labai daug laiko pasiruošimus – tik keturi mėnesiai. Buvo nelengva, nes bandėme gerinti greitį, tačiau reikia ir ištvermės. Gavosi pusę per pusę, matysime, kaip tas planas pasiteisins“, – svarstė S.Bilis

Pasak jo, po tiek treniruočių geras rezultatas būtų iškovoti medalį, tuo tarpu pats plaukikas tikisi patekti tiek į 50 m, tiek į 100 m plaukimų laisvu stiliumi finalus.

Optimizmo, nežiūrint į komplikuotą pasiruošimo laikotarpį, nestokojo vilnietis P.Strazdas, kuriam, Vilniuje trūkstant baseinų, teko vykti treniruotis ir į Elektrėnus.

„Nedažnai taip manau, bet turėtų viskas būti gerai. Norėčiau pasigerinti savo rezultatus. Treniruotėse gerai jaučiausi, todėl šis čempionatas turėtų būti geresnis nei ankstesni. Nebuvo jokio blaškymosi, dirbome kryptingai, pagal susidarytą planą. Važinėti į baseiną Elektrėnuose – ne problema. Kelionių metu galėdavau ir pasimokyti, ir pailsėti“, – sakė P.Strazdas.

Taip, kad čempionatui ruoštasi Lietuvoje, plaukikui taip pat buvo į naudą, nes išvengta papildomų rūpesčių dėl studijų.

„Man tai buvo geriau, nes kai grįžti po stovyklų, tada užpuola stresas, nes tenka ir mokytis daug, be to, atsiranda atsiskaitinėjimo skolų. Dabar viskas buvo paprasčiau, spėdavau laiku ir treniruotis, ir studijuoti, nebuvo jokių problemų“, – šypsojosi plaukikas, kuris Kopenhagoje jėgas išmėgins 100 m ir 200 m laisvu stiliumi bei 100 m ir 200 m kompleksiniu būdu rungtyse.

Kiti Lietuvos rinktinės plaukikai į pirmenybes vyks tiesiai iš tų šalių, kuriose ruošėsi čempionatui.

Europos čempionatas Danijoje vyks gruodžio 13-17 dienomis.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai