EČ Copenhagen 2017

Į finalą trečią Europos čempionato dieną prasibrovė tik R.Meilutytė

Iš trijų „lietuviškų“ pusfinalių trečią Europos čempionato trumpajame baseine dieną Lietuvos rinktinės plaukikams sėkmė šypsojosi tik viename. Kovą dėl medalių tęs vienintelė Rūta Meilutytė. Tuo tarpu Simonui Biliui, Giedriui Titeniui ir Andriui Šidlauskui į finalus patekti nepavyko.

Privertusi sunerimti savo gerbėjus 100 m plaukimo krūtine atrankoje, kai užėmė tik 9-ą vietą, R.Meilutytė pusfinalyje be didesnių sunkumų pateko į rungties finalą, į priekį praleisdama tik suomę Jenną Laukkanen (1 min. 04,89 sek.).

Pajėgiausia Lietuvos plaukikė atrankos rezultatą (1 min. 06,09 sek.) pagerino daugiau nei 1 sek. ir šeštadienį vakare kovos dėl antrojo savo medalio – 1 min. 04,95 sek.

„Esu patenkinta rezultatu. Plaukti buvo lengviau nei ryte, tačiau jėgų netaupiau, nes visos varžovės yra labai pajėgios. Dabar galėsiu pailsėti ir ruoštis finalui. Gerai, kad jis bus tik rytoj, nes šiandien plaukti dar  kartą jau būtų labai sunku“, – sakė R.Meilutytė

10-uoju rezultatu (21,39 sek.) į 50 m laisvo stiliaus sprinto pusfinalį patekęs S.Bilis kovoje dėl bilieto į finalą plaukė greičiau, bet to nepakako patekti į aštuntuką. Nuotolį įveikęs per 21,32 sek. jis galutinėje įskaitoje smuktelėjo pora pozicijų žemiau ir užėmė 12-ą vietą.

Šalia finalo liko abu Lietuvos atstovai, plaukę 100 m krūtine. Ryte gerinęs asmeninį rezultatą ir užėmęs 14-ą vietą, A.Šidlauskas pusfinalio plaukime pirmą sykį karjeroje distanciją įveikė greičiau nei per 58 sek. Finišavęs po 57,96 sek., jis bendroje įskaitoje pakilo 4 pozicijomis aukščiau – į 10-ą vietą.

„Rezultatu nesu nustebęs, nes tikrai žinojau, kad plauksiu greičiau nei ryte. Žinoma, norėjosi dar geresnio laiko, bet žinau, ką reikia taisyti plaukime, o dabar ką turiu, tuo ir džiaugiuosi“, – teigiamos nuotaikos po plaukimo buvo A.Šidlauskas.

Iškart už jo įsikūrė komandos draugas G.Titenis, kuriam nepavyko pademonstruoti didesnio greičio nei ryte. Lėčiau nei atrankoje plaukęs labiausiai patyręs rinktinės sportininkas takelyje užtruko 58,08 sek. ir tenkinosi 11-a pozicija galutinėje rungties įskaitoje.

Plaukikas neslėpė, kad užimta vieta jo netenkina.

„Norėjau patekti bent į vieną finalą. Sunku pasakyti, kodėl toks rezultatas. Jaučiausi neblogai, gal finišui šiek tiek pritrūko jėgų. Analizuosiu, kodėl nepavyko, ir dirbsiu toliau“, – teigė G.Titenis.

Dėl medalio R.Meilutytė varžysis šeštadienio vakarą. Finalo pradžia – 18.16 val. Lietuvos laiku.

Tuo tarpu atrankos plaukimuose ryte startuos S.Bilis, D.Rapšys ir P.Strazdas (100 m l.stiliumi), D.Margevičius ir T.Duškinas (50 m peteliške), P.Strazdas (100 m kompl. būdu).

Atrankos plaukimų sesijos pradžia – 10.30 val. Lietuvos laiku.

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai