Varžybos

Europos plaukimo čempionatas 25 m baseine

Herning_LRT
 
Herning_LRT

lrt

 

Visos naujienos
fcb1

 
LTU plaukikų startai / rezultatai
Varžybų rezultatai

 

Gruodžio 12-15 d. Herninge (Danija) vyks Europos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Keturias dienas tuksiančiose varžybose dalyvaus 559 plaukikai iš 42 Europos valstybių. Lietuvai atstovaus 9 vyrai (G.Titenis, M.Sadauskas, I.Kozlovskij, S.Bilis, D.Rapšys, P.Strazdas, T.Duškinas, D.Margevičius ir J.Rogožin) ir 2 merginos (R.Meilutytė ir U.Mažutaitytė).

Aštuoniems į Daniją vyksiantiems mūsų šalies plaukikams tėra 20 metų ar mažiau. Rinktinės pagrindą sudaro jau pripažinti tarptautinėse arenose plaukikai (Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis, Mindaugas Sadauskas) bei vasarą Europos ir Pasaulio jaunimo čempionatuose medalius skynęs jaunimas. Vyriausias iš lietuvių bus 24 metų Giedrius Titenis, jauniausia – 16-metė R. Meilutytė.

Pasirengimas varžyboms skirtingas

Vienas perspektyviausių Lietuvos plaukikų, Europos jaunimo čempionas ir Pasaulio jaunimo vicečempionas panevėžietis Danas Rapšys, kartu su Vilniaus vandens sporto mokyklos auklėtiniu Povilu Strazdu (Pasaulio jaunimo vicečempionas estafetėje) bei Kauno centro sporto mokyklos auklėtiniu Deividu Margevičiumi (Pasaulio jaunimo vicečempionas estafetėje), varžyboms ruošėsi Ispanijos aukštikalnėse. Vadovaujami rinktinės trenerės Inos Paipelienės jie 21 d. gyveno ir treniravosi 2200 m virš jūros lygio. Šie plaukikai Europos čempionate startuos trečioje savaitėje po nusileidimo iš kalnų.

Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis ir Igoris Kozlovskis į Daniją atskrenda tiesiai iš JAV, kur jie studijuoja ir treniruojasi. JAV studijuojantys plaukikai būna ypatingai greiti „trumpo“ vandens baseinuose, todėl iš jų tikimės ypatingai gerų rezultatų.

Rūta Meilutytė pakeliui į Europos čempionatą dalyvavo Pasaulio mokyklų žaidynėse Brazilijoje. Tikimės, kad tolima kelionė ir 4 val. aklimatizacija į rytus neturės įtakos jos rezultatams. Pati Rūta, viename iš savo interviu sakė, kad šiuo metu jos pasiruošimas, palyginus koks buvo prieš Maskvą (Pasaulio taurės etapas,  Pasaulio rekordas 100 m krūtine nuotolyje), yra daug geresnis. Rūta Meilutytė Europos čempionate Danijoje varžysis 4 nuotoliuose: 50, 100 m krūtine; 50 m laisvuoju stiliumi ir 100 m kompleksiniame plaukime.

Kiti plaukikai (Giedrius Titenis, Tadas Duškinas, Jevgenij Rogožin ir Ugnė Mažutaitytė) Europos čempionatui ruošėsi Lietuvoje. Lapkričio 22-23 d. vykusios Lietuvos plaukimo federacijos taurės plaukimo varžybos parodė, kad visi minėti sportininkai jau dabar yra pakankamai geroje sportinėje formoje. Tikimės, kad Danijoje ji bus dar geresnė.

Visus Lietuvos plaukimo mylėtojus kviečiame palaikyti Lietuvos plaukikus stebint tiesiogines TV transliacijas per LRT.

Gruodžio 19-21 d. Anykščiuose vyks Atviras 2013 m. Lietuvos plaukimo čempionatas 25 m baseine. Jame taip pat dalyvaus ir visi Europos čempionate dalyvaujantys Lietuvos plaukikai įskaitant ir Rūtą Meilutytę. Kviečiame apsilankyti varžybose.

Entries by athlete (team LTU)
Entries by events
Entry statistics

Oficiali varžybų svetainė

EC_Herring

Taip pat skaitykite

Rėmėjai ir partneriai