Varžybos

EYOF 2009 Tampere (Atnaujinta, dar vienas merginų rekordas)

Liepos 23 d. finale puikiai startavo vilnietė GIEDRĖ GRIGONYTĖ . 50 m l. stiliumi ji įveikė per 26,51 ir nusileidusi tik Lea Wissocq iš Prancūzijos (26,31) iškovojo SIDABRO medalį!!!  Sveikiname Giedrę su šiuo fantastišku pasiekimu. Tuo pačiu Giedrė pagerino ir Lietuvos mergaičių iki 15 metų rekordą

Nuotraukoje sidabro medalio laimėtoja Giedrė Grigonytė

Liepos 18 – 25 dienomis Suomijos mieste Tamperėje vyks 10-tasis Europos jaunimo olimpinis festivalis EYOF. Jaunieji Europos sportininkai varžysis devyniose sporto šakose: lengvojoje atletikoje, krepšinyje, dviračių sporte, gimnastikoje, rankinyje, dziudo, plaukime, tenise ir tinklinyje. Festivalyje dalyvauja sportininkai iš 49 valstybių.

Liepos 18 dieną visa Lietuvos delegacija, vadovaujama LTOK prezidento Artūro Poviliūno, užsakomuoju reisu iš Vilniaus atskrido į Tamperę. Lietuvaičiai gyvena Policijos akademijos šešių aukštų bendrabutyje, po du patogiuose kambariuose.

15. Liudmila Pavlovska Gydytoja

Pirmadienį (liepos 20 d) varžybas pradėjo mūsų jaunieji plaukikai. Jau pirmą varžybų diena buvo pagerinti 3 Lietuvos amžiaus grupių plaukimo rekordai:

Vaiva Gimbutytė 100 m peteliške įveikė per 1.05,06 (Mergaičių iki 15 m Lietuvos rekordas). Vaiva užėmė 9 vietą iš 25 startavusių sportininkių ir popietiniuose plaukimuose startuos „B“ finale. Iki „A“ finalo pritruko vos 0,03 sek.

Daugiau nei 7 sekundėm buvo pagerintas Lietuvos mergaičių iki 15 metų rekordas 4 x 100 m laisvu stiliumi rungtyje. Nuo šiol jis lygus 4.06,73 min. Rekordo autorės: Vaiva Gimbutytė, Asta Drevinskaitė, Miglė Štaraitė ir Giedrė Grigonytė. Šis rezultatas Lietuvos komandai leido užimti 19 vietą iš 23 startavusių komandų.

4 x 100 m laisvu stiliumi Lietuvos jaunuolių iki 17 metų rekordą pasiekė ir vaikinų rinktinė: Irmantas Vernickas, Dominykas Spudvilas, Tadas Duškinas ir Einaras Tamaliūnas. Rekordas pagerintas 2,9 sek. ir yra lygus 3.34,48 min. Lietuvos ketvertas užėmė 10 vietą iš 23 startavusių komandų.

Kiti pirmos varžybų dienos rezultatai:
400 m l.stiliumi – Miglė Štaraitė – 4.55,24 (29 vt. iš 30)
100 m l.stiliumi – Einaras Tamaliūnas – 53,36 (16 vt. iš 38) plauks „B“ finale
200 m nugara – Aivaras Kubilius – 2.14,59 (22 vt. iš 27)
200 m kompleksiniu būdu – Erikas Svirskas – 2.15,20 (24 vt. iš 34)

FINALAI

Vaiva Gimbutytė plaukdama 100 m peteliške „B” finale dar kartą gerino Lietuvos mergaičių iki 15 metų rekordą – 1.03,68 min. Vaiva užtikrintai laimėjo „B” finalą ir galutinėje įskaitoje užėmė 9 vietą.

Einaras Tamaliūnas  100 m laisvu stiliumi „B” finale atplaukė 8-tas ir galutinėje įskaitoje liko 16-tas. Laikas 53,55 sek.

Antradienis (liepos 21 d). Taip kaip ir vakar, šiandieną jaunieji Lietuvos plaukikai džiugina savo pasirodymu Europos Jaunimo Olimpiniam Festivalyje ir aukštais rezultatais.

Tadas Duškinas 100 m peteliške pagerino Lietuvos jaunuolių iki 17 metų rekordą – 56,77 sek. Ankstesnis rekordas priklausė Rimvydui Šalčiui (56,87). Tadui neseniai sukako 15 metų. Pasiektas rezultatas buvo 11 tarp 32 startavusių sportininkų. Sėkmės “B” finale!

Vilnietė Giedrė Grigonytė pirmoji iš Lietuvos plaukikų sugebėjo prasimušti į pagrindinį “A” finalą. 100 metrų laisvu stiliumi nuotolyje (58,66) buvo 6-ta iš 35 dalyvių.

Giedrės pavyzdžiu pasekė ir Asta Drevinskaitė, kuri 200 m nugara įveikė per 2.21,48, buvo 7 tarp 27 dalyvių ir vakare startuos “A” finale. Astai tik 0,02 sek pritrūko iki Lietuvos moterų rekordo. Tikimės, kad finaliniame plaukime LR bus pasiektas.

400 m l.stiliumi – Erikas Svirskas – 4.28,11 (30 vt. Iš 32)
200 m krūtine – Jevgenij Gamper – 2.38,01 (28 vt. Iš 29)
4 x 200 m l.stiliumi mišri estafete (D.Spudvilas, A.Drevinskaitė, E.Svirskas, V.Gimbutytė) – 8.31,12 (16 vt. Iš 23)

Plaukdamas 100 metrų peteliške „B” finale Tadas Duškinas vėl gerino Lietuvos jaunuolių iki 17 metų rekordą – 55,84 !!!  Tadas užtikrintai laimėjo savo plaukimą ir galutinėje įskaitoje užėmė 9 vietą.  Daugiau komentarų nereikia, nes rezultatas kalba pats už save.

Giedrė Grigonytė 100 m laisvu stiliumi „A” finale liko 7-ta – 58,94

Asta Drevinskaitė 200 m nugara „A” finale taip pat užėmė 7-ta vietą – 2.22,10

Trečiadienis (liepos 22 d). Plaukimo varžybose poilsio diena

Ketvirtadienis (liepos 23 d.).

Tamperės baseine tęsėsi jaunųjų plaukikų startai.

Vėl džiugino Lietuvos merginos.
Giedrė Grigonytė 50 m l. stiliumi įveikusi per 26,91 paseikė 3-ią rezultatą tarp 33 dalyvių ir vakare startuos A finale. Linkime Giedrei sėkmės ir laukiam medalio!!!
Asta Drevinskaitė 100 m nugara nuotolyje užtruko 1.06,88 ir, pasiekusi 12-tą rezultatą, varžysis B finale.

Tik 0,01 s iki B finalo pritrūko Jevgenijui Gamperiui. Jis 100 m krūtine įveikė per 1.08,33 ir užėmė 17-tą vietą tarp 30 dalyvių.

Kiti rezultatai:
Tautvydas Cinelis – 200 m peteliške – 2.16,64 (24 vieta tarp27 dalyvių),
Miglė Štaraitė – 200 m l. stiliumi – 2.16,52 (28 vieta tarp 33 dalyvių),
Einaras Tamaliūnas – 50 m l. stiliumi – 24,55 (19 vieta tarp 38 dalyvių)

FINALAI

Pirmąjame šios dienos finale puikiai startavo vilnietė GIEDRĖ GRIGONYTĖ. 50 m l. stiliumi ji įveikė per 26,51 ir nusileidusi tik Lea Wissocq iš Prancūzijos (26,31) iškovojo SIDABRO medalį!!!  Sveikiname Giedrę su šiuo fantastišku pasiekimu. Tuo pačiu Giedrė pagerino ir Lietuvos mergaičių iki 15 metų rekordą

100 m nugara B finaliniame plaukime Asta Drevinskaitė užėmė 6 vietą – 1.07,04 ir bendroje įskaitoje liko 14-ta.

Penktadienis (liepos 24 d.).

Paskutinę festivalio varžybų dieną nei vienam Lietuvos plaukikui, deja, nepavyko prasibrauti į finalus.

Pasiekti rezultatai:
200 m l. stiliumi Dominykas Spudvilas – 1.59,04, diskvalifikuotas;
100 m nugara Tadas Duškinas – 1.02,08, 22-as tarp 30;
400 m kompl. pl. Erikas Svirskas – 5.02,68, 24-tas tarp 27;
200 m peteliške Vaiva Gimbutytė – 2.30,03, 20-ta tarp 23;
100 m krūtine Giedrė Grigonytė – 1.17,29, 22-ta tarp 31.

Plaukimo varžybas vainikavo kombinuotos estafetės 4×100 m. Čia abi mūsų komandos iškovojo 16-tas vietas.
Vaikinai – Tadas Duškinas, Jevgenij Gamper, Tautvydas Cinelis ir Einaras Tamaliūnas nuotolį įveikė per 4.01,85 ir aplenkė 9 varžovus.
Dar sėkmingiau festivalį baigė merginos. Asta Drevinskaitė, Giedrė Grigonytė, Vaiva Gimbutytė ir Miglė Štaraitė finišavo po 4.33,39 s, aplenkė 11 komandų ir 3,5 s pagerino Lietuvos mergaičių iki 15 metų rekordą.

Vienas sėkmingiausių Lietuvos plaukikams Olimpinių jaunių festivalių baigėsi.

Jaunimas linki gerų startų vyresniesiems pasaulio čempionate Romoje!