EŽ Baku

Baku: A.Šidlauskas 50 m krūtine pusfinalyje + 4 Lietuvos amžiaus grupių rekordai

Baku 1

Paulius Grigaliūnas – AFP/„Scanpix“ nuotr. /

Azerbaidžano sostinėje Baku vykstančiose Europos žaidynėse į plaukimo varžybų vyrų 50 m rungties krūtine šešiolikos dalyvių pusfinalį su antru rezultatu pateko didžiausia Europos žaidynių plaukimo viltis  Andrius Šidlauskas.

Ketvirtadienį Lietuvos plaukikas, distanciją įveikęs per 28,05 sekundės, laimėjo savo atrankos plaukimą, o tarp visų 45 kvalifikacinių varžybų dalyvių pralaimėjo tik danui Philipui Greve’ui (28,00 sek.). Trečias finišavo turkas Huseyinas Emre Sakči (28,11 sek.). Kiti du šioje rungtyje dalyvavę Lietuvos plaukikai tenkinosi kuklesnėmis pozicijomis. Paulius Grigaliūnas 21-ą vietą pasidalijo su lenku Jaceku Januszu Arentewicziumi (po 29,31 sek.), o Edvinas Mažintas (30,02 sek.) liko 33-ias.

50 m krūtine pusfinalis ir finalas vyks ketvirtadienį po pietų.

Net 3 Lietuvos rekordus ketvirtadienio rytą pasiekė alytiške, trenerio  Egidijaus Kašėtos auklėtinė Greta Gataveckaitė. 200 m l.stiliumi Greta nuotolį įveikė per 2.08,20 min. – Lietuvos mergaičių iki 15 m. rekordas. Plaukdama 1500 m l.stiliumi plaukikė pagerino Lietuvos merginų iki 17 m. ir iki 15 m. rekordus – 17.42,21 min.

Dar vieną Lietuvos merginų iki 17 m. rekordą pagerino merginų komanda (M.Kulbačiauskaitė, A.Šeleikaitė, B.Sarapaitė ir D.Jaruševičiūtė) startavusi 4 x100 m kombinuotoje estafetėje – 4.20,17 min. Lietuvės, dėl dviejų komandų diskvalifikacijos, užėmė 9-tą vietą. Iki finalo pritrūko vos 0,61 sek. dalies.