EŽ Baku

Baku: A. Šidlauskas kovos dėl antro Europos žaidynių Baku aukso medalio

Baku 1

LTOK nuotrauka

Azerbaidžano sostinėje Baku įsibėgėjusiose Europos žaidynėse penktadienį į dar vieną finalą pateko plaukikas Andrius Šidlauskas (1:00,99 min.) – jis vyrų 100 metrų krūtine rungties pusfinalyje nusileido tik rusui Antonui Čiupkovui (1:00,95 min.). Trečias buvo britas Charlie Attwoodas (1:01,77 min.). Aukso medalį 50 m plaukimo krūtine rungtyje jau iškovojęs A. Šidlauskas dėl antrojo apdovanojimo kovos šeštadienį 15 val. 56 min. Kitam Lietuvos atstovui Pauliui Grigaliūnui į finalą prasibrauti nepavyko – jis distanciją įveikė per 1:03,46 min. ir liko tryliktas.

D. Jaruševičiūtei iki finalo pritrūko 0,12 sek.

Azerbaidžano sostinėje vykstančiose Europos žaidynėse devinta plaukimo varžybų 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje liko Diana Jaruševičiūtė. Penktadienio popietę lietuvė nuotolį įveikė per 26,44 sekundės ir pusfinalio pirmajame plaukime liko trečia, bet galutinėje įskaitoje tenkinosi devintąja pozicija. Iki finalinio aštuntuko jau pritrūko vos 0,12 sekundės. Pusfinalyje greičiausiai plaukė rusė Marija Kameneva (25,44 sek.), olandė Marrit Steenbergen (25,56 sek.) ir danė Julie Jensen (25,58 sek.). Rytinėse varžybose šios rungties atrankoje startavusi antroji lietuvė – Greta Pleikytė – 38-ą vietą galutinėje įskaitoje tarp 58 plaukikių pasidalijo su brite Madeleine Crompton (po 27,41 sek.).