Lietuvos plaukikai Pasaulio taurėje Berlyne didino medalių kraitį

Spalio 11–13 d.
50 m baseinas
Olimpinė atranka
Starto protokolai / rezultatai

Ketvirtajame FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio plaukimo taurės etape Budapešte dalyvavę Deividas Margevičius, Andrius Šidlauskas ir Danas Rapšys dar nespėjo atsipūsti, o jau savaitgalį jų laukia dar vienas startas – šįkart Berlyne. Vokietijos sostinėje plaukikai pratęs pasirodymą Pasaulio taurėje, kuri lapkričio pradžioje iš Europos persikels į Vidurinius Rytus – Kazanę (Rusija), o vėliau į Dohą (Kataras).

Po etapo Budapešte Danas Rapšys (144 tšk.) iš antrosios vietos bendroje vyrų įskaitoje išstūmė etapą praleidusį amerikietį Andrew Wilson (129 tšk.), o jo tautietis Michael Andrew (105 tšk.) priartėjo prie ketvirtoje vietoje esančio australo Mitch Larkin (108 tšk.). Taurės lyderiu ir toliau išlieka rusas Vladimir Morozov, Vengrijos sostinėje dar labiau įtvirtinęs savo persvarą – 210 taškų.

iš viso #1 #2 #3 #4
1 Russian Federation Vladimir MOROZOV 210 48 48 60 54
2 1 Lithuania Danas RAPŠYS 144 24 42 45 33
3 1 United States of America Andrew WILSON 129 42 45 42 0
4 Australia Mitchell LARKIN 108 36 36 36 0
5 United States of America Michael ANDREW 105 21 27 30 27
#1 – TOKIJAS, #2 – dzinanas, #3 – singapūras, #4 – budapeštas.

Moterų įskaitoje pirmąją vietą išsaugojo Vengrijos „geležinė ledi“ Katinka Hosszú, per keturis etapus spėjusi uždirbti 204 taškus. Nuo jos nedaug atsilieka australė Cate Campbell (192 tšk.), o trečia rikiuojasi dar viena Australijos plaukikė Emily Seebohm (105 tšk.). Kol kas ketvirtoje vietoje yra švedė Michelle Coleman (96 tšk.), o geriausiųjų penketuką užbaigia vengrė Zsuzsanna Jakabos (93 tšk.).

Plaukikams stengtis yra dėl ko – po visų 7 etapų už pirmąją vietą tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitose FINA atseikės 150 tūkst., už antrąją – 100 tūkst., o trečiąją – 50 tūkst. JAV dolerių.

Visi taurės etapai šiemet vyksta 50 m baseinuose, o plaukikai varžybų metu turi galimybę įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Atrankos plaukimai prasidės 11 val. (Lietuvos laiku), vakarinė dalis penktadienį ir šeštadienį startuos nuo 18.30 val., o sekmadienį nuo 19 val. (Lietuvos laiku).

Palaikykite mūsiškius!
ĮSIGYTI BILIETUS STEBĖTI TIESIOGIAI (FINA TV) STEBĖTI TIESIOGIAI

Planuojami lietuvių startai:

Penktadienis, spalio 11 –

D. Rapšys (400 m l. stiliumi), D. Margevičius (100 m peteliške), A. Šidlauskas (100 m krūtine)

Pirmasis iš lietuvių penktadienį į baseiną šoko Danas Rapšys. Panevėžietis pirmavo nuo pat pirmųjų distancijos metrų, laimėjo savąjį 400 m laisvu stiliumi plaukimą ir 4-u rezultatu (3.54,24) pateko į finalą. Ryte greičiausias buvo vokietis Florian Wellbrock (3.53,48).

Visai nedaug iki finalo 8-tuko pritrūko Deividui Margevičiui. Lietuvis paskutiniajame 100 m peteliške plaukime finišavo 4-as, užfiksuodamas 53,86 sek. rezultatą. 8 vietą atrankoje užėmęs rusas Daniil Pakhomov buvo 0,20 sek. greitesnis. Galutinėje rikiuotėje D. Margevičiui atiteko 10 vieta. Ryte greičiausias buvo vengrų talentas Kristof Milak (52,48), kuris vakare taip pat mes iššūkį ir D. Rapšiui vyrų 400 m l. stiliumi finale.

Andrius Šidlauskas sėkmingai pateko į 100 m krūtine finalą. Savajame atrankos plaukime mūsiškis nusileido tik olandui Arno Kamminga (59,40). A. Šidlausko laikas – 1 min. 0,92 sek. – šįryt atrankoje buvo trečias.

Vyrų 400 m laisvu stiliumi finale didelės intrigos nebuvo – Danas Rapšys pratęsė pergalių seriją šioje rungtyje ir finišavęs per 3 min. 47,65 sek. iškovojo auksą.

100 m krūtine finalas taip pat pradžiugino tribūnose palaikyti plaukikų susirinkusius tautiečius – Andrius Šidlauskas (1.00,17) čia pelnė bronzą.

Šeštadienis, spalio 12 –
D. Rapšys (200 m kompl. b.), D. Margevičius (200 m peteliške), A. Šidlauskas (50 m krūtine, 200 m kompl. b.)

Antroji diena Berlyne lietuviams prasidėjo sėkmingai. Vyrų 200 m kompleksiniu būdu rungtyje startavę Danas Rapšys (2.02,12) ir Andrius Šidlauskas (2.03,99) įveikė atrankos barjerą ir plauks vakare. Lietuviai atrankoje užėmė atitinkamai 4-ą ir 8-ą vietas. Greičiausias ryte buvo amerikietis Michael Andrew, užfiksavęs 2 min. 01,35 sek. rezultatą.

Po kiek mažiau nei pusvalandžio A. Šidlauskas jėgas taip pat išbandė ir vyrų 50 m krūtine atrankoje. Joje lietuvis finišavo per 28,25 sek. ir bendroje įskaitoje liko 11-as. Nuo patekimo į finalą plaukiką skyrė tik 0,37 sek. Geriausią rezultatą ryte parodė Nyderlandų sportininkas A. Kamminga (27,10).

Deividas Margevičius plaukė vyrų 200 m peteliške atrankoje. Lietuvis distanciją įveikė per 2 min. 3,78 sek. ir užėmė 16-ą vietą. Greičiausias atrankoje buvo italas Federico Burdisso (1.58,66).

Vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finale jau trečiąjį šiemet Pasaulio taurės sidabrą iškovojo D. Rapšys. Lietuvis pirmavo pusę distancijos, bet plaukime krūtine turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Visgi po plaukimo laisvuoju stiliumi D. Rapšys išsaugojo 2-ą poziciją (1.59,47). Nugalėjo šveicaras Jeremy Desplanches (1.58,32), o bronza tenkinosi japonas Yuki Ikari (1:59.61). Atrankos nugalėtojas M. Andrew finale nestartavo. A. Šidlauskas finišavo 8-oje vietoje (2.05,26).

Sekmadienis, spalio 13 –

Deividas Margevičius vyrų 50 m peteliške atrankoje savajame plaukime finišavo trečias. Lietuvio laikas – 24,26 sek. – ryte buvo 10-as. Vietą finale užtikrino 24,17 sek. rezultatas. Geriausią laiką pademonstravo Rusijos plaukikas Andrej Žilkin (23,60).

Vyrų 200 m krūtine atrankos barjerą užtikrintai įveikė Andrius Šidlauskas. Lietuvis laimėjo paskutinį atrankos plaukimą ir finišavęs per 2 min. 13,27 sek. bendroje įskaitoje nusileido tik olandui A. Kamminga (2.09,75).

Danas Rapšys startavo vyrų 200 m laisvu stiliumi atrankoje, kur užfiksavo greičiausią rezultatą (1.48,29) ir pirmu numeriu pateko į dar vieną finalą.

Vyrų 200 m krūtine finalą A. Šidlauskas pradėjo stipriai – po pirmųjų 50 m lietuvis lyderiavo. Po paskutinio posūkio A. Šidlauskas dar laikėsi 2-oje vietoje, tačiau varžovai spėjo prisivyti ir mūsiškis finišavo 5-as (2.11,21). Nugalėjo Nyderlandų sportininkas A. Kamminga (2.09,03).

D. Rapšys pratęsė pergalių seriją ir vyrų 200 m laisvu stiliumi rungties finale. Lietuvis finišavo per 1 min. 45,82 sek. ir šioje rungtyje iškovojo jau 5-ąjį aukso medalį iš eilės.

Lietuvių rezultatai:
  OQT LR PB SB Atranka Finalas Vieta
Danas RAPŠYS
200 m l. stiliumi 1.47,02 1.44,38 =LR =LR 1.48,29 Q (1) 1.45,82 1 vieta  Rezultatai
400 m l. stiliumi 3.46,78 3.43,36 =LR =LR 3.54,24 Q (4) 3.47,65 1 vieta Rezultatai
200 m kompl. b. 1.59,67 1.59,14 =LR =LR 2.02,12 Q (4) 1.59,47 2 vieta Rezultatai
Andrius ŠIDLAUSKAS
50 m krūtine 27,20 27,75 27,84 28,25 (11) nepateko 11 vieta Rezultatai
100 m krūtine 59,93 58,96 59,12 59,66 1.00,92 Q (3) 1.00,17 3 vieta Rezultatai
200 m krūtine 2.10,35 2.07,80 2.09,71 2.10,61 2.13,27 Q (2) 2.11,21 5 vieta Rezultatai
200 m kompl. b. 1.59,67 1.59,14 2.01,95 2.01,95 2.03,99 Q (8) 2.05,26  8 vieta Rezultatai
Deividas MARGEVIČIUS
50 m peteliške 23,58 23,84 23,99 24,26 (10) nepateko 10 vieta Rezultatai
100 m peteliške 51,96 52,55 =LR =LR 53,86 (10) nepateko  10 vieta  Rezultatai
200 m peteliške 1.56,48 2.00,63 =LR 2.00,89 2.03,78 (16) nepateko  16 vieta  Rezultatai

LEGENDA | OQT – Olimpinis „A“ normatyvas, LR – Lietuvos rekordas, PB – Asmeninis rekordas, SB – Geriausias asmeninis sezono rezultatas, Q – Pateko į finalą, WCR – Pasaulio taurės rekordas, n/a – Nėra rezultato, DNS – Nestartavo, DSQ – Diskvalifikacija.

Primename, kad paskutiniai du Pasaulio taurės etapai šiemet vyks Viduriniuose Rytuose – lapkričio 1–3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7–9 dienomis – Doha (Kataras). Planuojama, kad prie D. Rapšio, A. Šidlausko ir D. Margevičiaus paskutiniuose etapuose prisijungs ir brasistai Giedrius Titenis (dalyvaus Dohoje) ir Agnė Šeleikaitė (Kazanėje).