FINA pasaulio taurė

V.Janušaičiui Pasaulio taurės etapo bronza. Stokholmas.

Plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu V.Janušaitis Iškovojo bronzos medalį gerindamas sau pačiam priklausantį Lietuvos rekordą – 1.54,34 min. Plaukikas nusileido tik Pietų Afrikos atstovui Darianui Townsendui (1.51,71 min) ir garsiajam Michaelui Phelpsui (1.53,93 min).

Pagal varžybų reglamentą trečios vietos laimėtojas, kiekvienoje rungtyje, laimi 500 US$, antros – 1000 US$, pirmos – 1500 US$.

Už pergalę bendroje įskaitoje, nugalėtojui atseikėjama 100 000 US$, antros vietos laimėtojui – 50 000 US$, trečios – 30 000 US$.

Kiekvienas Pasaulio rekordas įvertintas 10 000 US$

Lapkričio 10 d., Pasaulio taurės trečiajame etape, Švedijos sostinėje Stokholme, startavo 2 Lietuvos plaukikai: šiaulietis Paulius Viktoravičius ir kaunietis Vytautas Janušaitis. Varžybos vyksta 25 m baseine. Abiem sportininkam tai pirmi tarptautiniai startai šiame sezone.

Rytiniuose, paruošiamuosiuose plaukimuose plaukikams sekėsi skirtingai. P.Viktoravičius plaukdamas 100 m laisvu stiliumi nuotolį įveikė per 49,34 sek, ir liko toli nuo lyderių – 40 vieta. V.Janušaičiui sekėsi geriau. Jis plaukdamas 100 m kompleksiniu būdu sugebėjo papulti į rungties finalą. Nuotolis įveiktas per 53,15 (naujas Lietuvos rekordas) – aštuntas rezultatas.

Finaliniame plaukime V.Janušaitis dar kartą gerino Lietuvos rekordą – 52,61 sek, ir bendroje rikiuotėje iškovojo 5-tą vietą.

P.Viktoravičius rytoj (lapkričio 11 d.) varžysis 50 m laisvu stiliumi nuotolyje, o V.Janušaitis – 200 m kompleksiniu būdu.

Primename, kad tai vienos iš paskutinių varžybų, kuriose galima naudoti, vasarą aprobuotus, “greituosius” plaukimo kostiumus.

Antrą varžybų dieną lietuviai vėl startavo skirtingai.

Paulius Viktoravičius plaukdamas 50 m laisvu stiliumi pasiekė savo geriausią asmeninį rezultatą – 22,15 sek. Šis rezultatas 28-tas iš 75 startavusių.
Vytautas Janušaitis plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu į varžybų finalą pateko 7-tu numeriu. Rezultatas 1.56,83 min.

Plaukdamas finale V.Janušaitis Iškovojo bronzos medalį gerindamas sau pačiam priklausantį Lietuvos rekordą – 1.54,34 min. Plaukikas nusileido tik Pietų Afrikos atstovui Darianui Townsendui (1.51,71 min) ir garsiajam Michaelui Phelpsui (1.53,93 min).