Lietuvių startai Pasaulio taurės etape Katare

Baseinas
25 m
INFO
varžybų svetainė | rezultatai | varžybas transliuoja

Ketvirtadienį Kataro sostinėje Dohoje prasidėjo jau trečiasis šių metų Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) pasaulio plaukimo taurės etapas, kuriame dalyvauja ir du Lietuvos sportininkai – Danas Rapšys ir Andrius Šidlauskas.

Atrankiniai plaukimai startuoja 10 val. ryto, o finaliniai vykta vakare – nuo 18 val.

LIETUVOS PLAUKIKŲ STARTAI

Spalio 21 diena, ketvirtadienis   Spalio 22 diena, penktadienis   Spalio 23 diena, šeštadienis

{tab PIRMA DIENA}

Andrius Šidlauskas vyrų 100 m plaukimo krūtine finale užėmė 7 vietą.

Lietuvis distanciją įveikė per 58,55 sek. Nugalėtoju tapo olandas Arno Kamminga (56,35 sek.), pranokęs vokietį Fabian Schwingenschlögl (56,63 sek.) ir rusą Anton Chupkov (57,56 sek.).

Finale iš viso varžėsi net 10 sportininkų.

Finalo rezultatai

100m br doha swc21

Lietuvos atstovas rytinėje kvalifikacijoje buvo aštuntas (59,67 sek.), o geriausią laiką atrankoje parodė Arno Kamminga (57,04 sek.) iš Nyderlandų.

Danas Rapšys iškovojo sidabro medalį vyrų 400 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale.

Daugiau nei pusę distancijos pirmavęs Lietuvos plaukikas finišavo antras (3 min. 38,88 sek.) ir tik 0,24 sek. nusileido Matthew Sates (3 min. 38,64 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos. Bronza atiteko estui Kregor Zirk (3 min. 42,35 sek.).

Visi aštuoni šios rungties dalyviai šįryt automatiškai pateko į finalą, nes užsiregistravusių skaičius nebuvo pakankamas vykdyti atrankinius plaukimus.

400m free doha swc21

{tab title=”ANTRA DIENA” open=”false”}

Andrius Šidlauskas penktadienį sėkmingai pateko į antrąjį Pasaulio taurės varžybų Katare finalą.

Lietuvos plaukikas vyrų 50 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje tarp 20 dalyvių užėmė 8 vietą. Savo atrankos plaukime lietuvis finišavo trečias (27,17 sek.), o su geriausiu rezultatu į finalą pateko Arno Kamminga (26,29 sek.) iš Nyderlandų.

Vakare vykusiame vyrų 50 m plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas atplaukė 7-as. Lietuvos sportininkas užfiksavo 27,04 sek. rezultatą.

Finale 1-2 vietas pasidalino identišką laiką (26,10) parodę olandas Arno Kamminga ir slovėnas Peter Stevens. Trečias finišavo ir bronzą iškovojo vokietis Fabian Schwingenschlögl (26,17).

50mbreast doha swc21

Danas Rapšys penktadienio varžybose dalyvavo vyrų 200 m kompleksinio plaukimo finale. Šįryt varžytis atrankoje jam nereikėjo, nes į šią rungtį užsiregistravo tik 5 dalyviai.

Finale jis distanciją įveikė per 1 min. 54,29 sek., iškovojo sidabro medalį ir buvo arti asmeninio rekordo (1.54,00).

Auksą pelnė Matthew Sates (1.52,32) iš Pietų Afrikos Respublikos, o trečias atplaukė Izraelio sportininkas Yakov Toumarkin (1.55,56).

200mIM doha swc21

{tab title=”TREČIA DIENA” open=”true”}

Šeštadienį Andrius Šidlauskas pateko į trečiąjį plaukimo finalą Dohoje.

Lietuvos sportininkas vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje tarp 12 dalyvių užėmė 7 vietą. Savo plaukime lietuvis finišavo trečias (2 min. 11,59 sek.), o su geriausiu rezultatu į finalą pateko olandas Arno Kamminga (2 min. 5,00 sek.).

Finale Lietuvos plaukikas buvo greitesnis nei rytinėse varžybose – distanciją jis įveikė per 2 min. 8,01 sek. ir savo pasirodymą trečiajame FINA pasaulio taurės etape užbaigė iškovodamas šeštąją vietą.

Nugalėtoju tapo japonas Daiya Seto (2:01.65), pranokęs olandą Arno Kamminga (2:02.05) ir rusą Anton Chupkov (2:03.08).

200mbreast doha swc21

Sėkmingai šįryt atranką įveikė ir Danas Rapšys. Jis su antruoju rezultatu pateko į vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finalą.

Lietuvis laimėjo pirmąjį atrankos plaukimą (1 min. 45,38 sek.), o ryte greitesnis buvo tik Pietų Afrikos Respublikos atstovas Matthew Sates (1 min. 44,54 sek.).

Pasirodymą Katare D. Rapšys užbaigė iškovodomas bronzą. Lietuvos plaukikas vyrų 200 m plaukimo laisvuoju stiliumi finale užėmė 3 vietą (1:42.26).

D. Rapšys didžiąją distancijos dalį laikėsi ketvirtoje pozicijoje, tačiau paskutiniuose 50 metrų jam pavyko aplenkti brazilą Fernando Scheffer ir finišuoti trečiam.
Auksas atiteko Pietų Korėjos plaukikui Sun-woo Hwang (1:41.17), o sidabras – nedaug atsilikusiam Matthew Sates (1:41.33) iš Pietų Afrikos Respublikos.

Iš viso Dohoje D. Rapšys pelnė du sidabro ir vieną bronzos apdovanojimą.

200mfree doha swc21

{/tabs}

Ketvirtasis ir finalinis šių metų Pasaulio taurės etapas bus surengtas Kazanėje, Rusijoje, spalio 28–30 dienomis. Ten kartu su D. Rapšiu ir A. Šidlausku taip pat varžysis Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Primename, kad visi Pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA Pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru Pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.