FINA pasaulio taurė

Pasaulio taurės finišas Dohoje: Danas Rapšys sezoną užbaigė dar dviem aukso medaliais

FINA Swimming Word Cup
FINA Swimming Word Cup Doha, Kataras
Lapkričio 7–9 d.
50 m baseinas
Olimpinė atranka
Starto protokolai / Rezultatai

FINA / Directorate of sport and social projects nuotr.

FINA (Tarptautinės vandens sporto federacijos) pasaulio taurė finišo tiesiojoje. Paskutinį varžybų etapą Dohoje (Kataras) ketvirtadienį pradės ir trys lietuviai – Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys, pretenduojantis į 100 tūkst. JAV dolerių piniginį prizą.

Po 6-ojo etapo Kazanėje (Rusija) lyderių trejetas vyrų įskaitoje išliko toks pats. Čia ir toliau įtikinama persvara pirmauja rusas Vladimir Morozov – 297 pelnyti taškai. Antras tvirtai laikosi Danas Rapšys, surinkęs jau 210 taškų. Trečioje vietoje Michael Andrew (JAV) su 162 taškais. Pastarojo galimybės aplenkti lietuvį yra tik teorinės, o į amerikiečio vietą kėsinasi Nyderlandų plaukikas Arno Kamminga (153 tšk.). Olandas iš ketvirtosios pozicijos išstūmė dar vieną JAV atstovą Andrew Wilson (129 tšk.). Dohoje jo nebus, todėl 6-oje vietoje su 126 taškais šiuo metu esantis Szebasztián Szabó (Vengrija) turi realius šansus pakilti aukščiau.

IŠ VISO #1 #2 #3
1 Rusija Vladimir MOROZOV 297 156 108 33 ?
2 Lietuva Danas RAPŠYS 210 111 66 33 ?
3 JAV Michael ANDREW 162 78 54 36 ?
4  1 Nyderlandai Arno KAMMINGA 153 0 117 36 ?
5  1 JAV Andrew WILSON 129 129 0 0 0
#1 – Tokijas, Dzinanas, Singapūras, #2 – Budapeštas, Berlynas, #3 – Kazanė, Doha.

Moterų įskaitoje vis dar lyderiauja australė Cate Campbell (300 tšk.), antra – vengrė Katinka Hosszú (276 tšk.), o trečioje vietoje švedė Michelle Coleman (153 tšk.). Ketvirta rikiuojasi Vengrijos plaukikė Zsuzsanna Jakabos (141 tšk.), o 5–6 vietas kol kas dalijasi dvi sportininkės – australė Emily Seebohm ir olandė Kira Toussaint – 120 taškų.

Pasaulio taurės nugalėtojas (tiek vyrų, tiek ir moterų įskaitoje) šeštadienį galės džiaugtis solidžiu prizu – 150 tūkst. JAV dolerių. Antroji vieta lyderių lentelėje atneš 100 tūkst., o trečioji – 50 tūkst. JAV dolerių premiją.

Primename, kad visi šių varžybų etapai šiemet vyksta 50 m ilgio baseinuose, todėl plaukikams tai puiki proga įvykdyti kvalifikacinius normatyvus į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes.

Rytinė sesija (atrankos) prasidės 9 valandą Lietuvos laiku, o vakarinė dalis (finalai) – nuo 17 valandos.

• A. Šidlauskas (100 m krūtine)

Pirmasis iš lietuvių ketvirtadienį į kovą stojo panevėžietis Danas Rapšys. Lietuvis laimėjo savąjį vyrų 400 m laisvu stiliumi atrankos plaukimą ir ketvirtu rezultatu (3.53,62) pateko į finalą. Ryte greičiausias buvo ukrainietis Michailo Romančiuk (3.51,93).

Deividas Margevičius pasirodymą Dohoje pradėjo vyrų 100 m peteliške rungtimi. Lietuvos sportininkas trečiajame iš keturių atrankos plaukimų finišavo ketvirtas (53,84) ir bendroje įskaitoje užėmė 10-ą vietą tarp 38 startavusių sportininkų. Iki finalinio aštuntuko lietuviui pritrūko tik 0,30 sek. Atrankoje geriausiai pasirodė lenkas Jakub Majerski (52,67).

Vyrų 100 m plaukimo krūtine atrankoje šįryt dalyvavo Andrius Šidlauskas. Plaukikas distanciją įveikė per 1 min. 1,34 sek. ir septintu rezultatu pateko į vakare vyksiantį finalą. Greičiausias buvo olandas Arno Kamminga (59,40 sek.).

D. Rapšys vyrų 400 m l. stiliumi finalą pradėjo atsargiai, tačiau laikėsi prie lyderių. Lietuvis spurtavo antroje distancijos dalyje ir po paskutinio posūkio jau buvo antras. Likusius 50 m D. Rapšys įveikė greičiausiai iš visų finalo dalyvių ir finišo sienelę palietė pirmas, tuo pradžiugindamas tribūnose susirinkusius tautiečius. Lietuvio laikas – 3 min. 47,87 sek. Šiame Pasaulio taurės sezone D. Rapšys 400 m l. stiliumi rungtyje triumfavo jau 7-ą kartą (iš tiek pat galimų).

danas doha 2019 1

Danas Rapšys už pergalę dėkojo sirgalių palaikymui. Qatar Swimming nuotr.

A. Šidlauskas vyrų 100 m krūtine finale plaukė greičiau nei ryte, tačiau to nepakako. Lietuviui atiteko 6-oji vieta (1.00,68). Nugalėjo japonas Yasuhiro Koseki (59.11).

Penktadienis, lapkričio 8 –

• D. Rapšys (200 m kompl. b.),
  • A. Šidlauskas (50 m krūtine),
  • D. Margevičius (200 m peteliške)

Penktadienį Danas Rapšys nutarė pataupyti jėgas paskutinei Pasaulio taurės dienai, kai jam teks varžytis vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje, todėl 200 m plaukimo kompleksiniu būdu atranką lietuvis praleido.

Puikiai ryte startavo Andrius Šidlauskas. Panevėžietis vyrų 50 m krūtine atrankoje distanciją įveikė per 27,76 sek. ir vos nepagerino asmeninio rekordo (27,75). Lietuvis savajame plaukime pralaimėjo tik greičiausiai tarp visų atrankos dalyvių plaukusiam brazilui Felipe Lima (27,04) ir ketvirtu rezultatu pateko į vakare vyksiantį finalą.

Paskutiniajame vyrų 200 m peteliške atrankos plaukime startavęs Deividas Margevičius distanciją pradėjo galingai ir pusę distancijos pirmavo, tačiau antroje nuotolio dalyje trys varžovai spėjo pasivyti ir aplenkti lietuvį. D. Margevičius finišavo 4-as (2.01,97), o bendroje įskaitoje pateko tarp 8 geriausiųjų, kurie dar pakovos finale. Greičiausias atrankoje buvo čekas Sebastian Lunak (1.59,40).

Vakare A. Šidlauskas plaukė greičiau nei atrankinėse varžybose ir pasiekė naują asmeninį rekordą – 50 m krūtine jis įveikė per 27,71 sek. Lietuvis finišo sienelę palietė 6-as. Nugalėjo japonas Yasuhiro Koseki (27,07).

D. Margevičius 200 m plaukimo peteliške finale po pirmųjų 50 m buvo antras, o įpusėjus distancijai laikėsi ketvirtoje pozicijoje, bet antroji nuotolio dalis lietuviui nesusiklostė. D. Margevičius finišavo 8-as – 2 min. 1.57 sek. Nugalėjo Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Chadas le Closas (1.57,66).

Šeštadienis, lapkričio 9 –

• D. Margevičius (50 m peteliške),
  • A. Šidlauskas (200 m krūtine),
  • D. Rapšys (200 m l. stiliumi)

Paskutinę Pasaulio taurės dieną pirmas į baseiną šoko Deividas Margevičius. Lietuviui sėkmingai susiklostė vyrų 50 m plaukimo peteliške atranka. D. Margevičius distanciją įveikė per 24,17 sek. ir užfiksavo 6-ą rezultatą, leidusį startuoti finale.

Andrius Šidlauskas dalyvavo vyrų 200 m plaukimo krūtine atrankoje. Joje mūsiškis taip pat pasirodė sėkmingai ir 4-u rezultatu (2.13,80) pateko į finalą.

Vakarykštę dieną praleidęs Danas Rapšys šįryt užtikrintai startavo vyrų 200 m plaukimo laisvu stiliumi distancijoje. Lietuvis buvo greičiausias (1.48,03) tarp visų atrankos dalyvių ir vakare bandys iškovoti jau 7-ąją pergalę iš eilės šioje rungtyje.

D. Margevičius 50 m peteliške rungtyje pagerino savo asmeninį sezono rezultatą. Lietuvos atstovas finišavo per 23,89 sek. ir pasidalino 67 vietas su japonu Kosuke Matsui. Nugalėtoju tapo amerikietis Michael Andrew (22,94).

200 m plaukimo krūtine finale A. Šidlauskas užėmė 5-ą vietą (2.12,02). Auksą iškovojo Antonas Čupkovas (2.08,37).

Pasaulio taurės sezoną pergalingai baigė D. Rapšys, laimėjęs 200 m plaukimą laisvuoju stiliumi (1.45,50). Tai buvo jau 7-a lietuvio pergalė šioje rungtyje iš tiek pat galimų.

Danas Rapšys per visus 7 taurės etapus triskart gerino Lietuvos rekordus, 5 kartus fiksavo naujus varžybų rekordus ir iš viso pelnė net 18 apdovanojimų – 14 aukso ir 4 sidabro medalius.Toks pasirodymas lietuviui leido pelnyti 234 taškus ir džiaugtis 2 vieta galutinėje vyrų įskaitoje. Pasaulio taurė atiteko rusui Vladimirui Morozovui (333 tšk.). Moterų įskaitoje nugalėjo Cate Campbell (357 tšk.).

1 Rusija Vladimir MOROZOV 333 156 108 69
2 Lietuva Danas RAPŠYS 234 111 66 57
3  1 Nyderlandai Arno KAMMINGA 195 0 117 78
4  1 JAV Michael ANDREW 195 78 54 63
5  1 Vengrija Szebasztian SZABO 141 78 36 27
#1 – Tokijas, Dzinanas, Singapūras, #2 – Budapeštas, Berlynas, #3 – Kazanė, Doha.