FINA pasaulio taurė

Pasaulio taurės varžybų Berlyne finaluose gerinti Lietuvos rekordai

Antrojo pasaulio taurės etapo Vokietijos sostinėje Berlyne starte Lietuvos plaukikai liko be apdovanojimų. Pirmąją varžybų dieną į finalus pateko Danas Rapšys ir Deividas Margevičius.

D.Rapšys užtikrintai laimėjo 200 m nugara atrankos plaukimą – 1 min. 52,83 sek. ir pateko į finalą. Jame, prisijungus ir be kvalifikacijos vietą finale užsitikrinusiems plaukikams, panevėžietis pagerino Lietuvos rekordą, tačiau liko šalia nugalėtojų pakylos – 1 min. 49,64 sek. bei užimta ketvirtoji vieta.

Taip pat atrankoje dalyvavęs Gytis Stankevičius užėmė 14-ą vietą – 1 min. 57,90 sek., 21-ą rezultatą pasiekė Arijus Pavlidi 2 min. 01,65 sek. Alanas Tautkus liko 25-as – 2 min. 04,47 sek., o Erikas Kapočius  26-as (2 min. 05,84 sek.)

Dar vienas Lietuvos rekordas krito 50 m peteliške rungtyje. Jos atrankoje D.Margevičius buvo šeštas (23,09 sek.) ir iškovojo paskutinį bilietą į finalą, kuriame plaukė rekordiniu tempu ir užėmė penktą vietą – 22,70 sek.

Dar vienas Lietuvos atstovas Mantas Kaveckas buvo 40-as – 25,43 sek.

Pirmasis startas Berlyne nepasisekė Rūtai Meilutytei. 200 m krūtine plaukime jos rezultatas buvo anuliuotas dėl diskvalifikacijos. Plaukimą prižiūrėję teisėjai nusprendė, kad Lietuvos plaukikė atliko papildomą judesį kojomis panėrus po vandeniu, tačiau neatskleidė, kuriuo metu pažeidimas buvo atliktas – ar startuojant, ar po kažkurio posūkio.

Lietuvos plaukimo federacija po tokio sprendimo svarsto kreiptis į Tarptautinę plaukimo federaciją (FINA) dėl išsamesnio taisyklių apibrėžimo, kadangi šie plaukikės judesiai yra nevalingi ir juos daro nemaža dalis sportininkų, tuo tarpu pranašumo starte ar posūkiuose jie nesuteikia.

Toje pačioje rungtyje startavusi Viktė Labanauskaitė atrankos plaukime užėmė 10-ą vietą – 2 min. 35,72 sek.

Atrankoje 9-ą rezultatą pasiekė Andrius Šidlauskas. 100 m krūtine nuotolį jis įveikė per 58,74 sek. Tačiau bilietą į finalą jam būtų nutiesęs tik 6-as rezultatas tarp visų dalyvavusių plaukikų, nes pora sportininkų vietą jame buvo užsitikrinę be plaukimo.

50 m peteliške rungtyje dalyvavusios Meda Kulbačiauskaitė ir Dominyka Rapšytė užėmė atitinkamai 41-ą ir 42-ą vietas. Pirmoji lietuvaitė finišavo per 28,46 sek, pagerindama asmeninį rekordą, antroji – per 28,96 sek.

Povilas Strazdas užfiksavo asmeninį rekordą ir 31-ą rezultatą 100 m laisvu stiliumi rungtyje, nuotolį įveikęs per 48,78 sek. Tuo tarpu M.Kaveckas liko 74-as, jo laikas – 51,38 sek.

Antrame savo starte P.Strazdas užėmė 14-ą vietą 200 m kompleksiniame atrankos plaukime. Ir šioje rungtyje vilnietis pagerino asmeninį rekordą – 1 min. 59,34 sek. Taip atrankoje dalyvavę Erikas Kapočius liko 40-as (2 min. 07,19 sek.), o A.Tautkus 42-as (2 min. 14,12 sek.).

400 m kompleksinio plaukimo atrankos barjero neperžengė Ieva Jacevičiūtė, distancijoje užtrukusi 5 min. 03,62 sek.

M.Kulbačiauskaitė dalyvavo ir 50 m plaukimo nugara rungtyje, tačiau aplenkė vos vieną varžovę ir užėmė 21-ą vietą – 29,94 sek.

Neringa Černiauskaitė aplenkė antrą sykį per dieną startavusią D.Rapšytę 200 m laisvu stiliumi atrankoje, įveikdama nuotolį per 2 min. 07,46 sek., tuo tarpu antrosios lietuvaitės laikas – 2 min. 11,50 sek. Plaukikės užėmė, atitinkamai, 38-ą ir 39-ą vietas.

Antrasis Pasaulio taurės etapas Berlyne truks dvi dienas. Varžybos vykdomos trumpajame 25 m baseine.

Visi antrojo Pasaulio taurės etapo rezultatai.