Varžybos

Flanders Speedo cup’16: D.Rapšys 100 m nugara Rio „A“ normatyvas, D.Margevičius 100 m peteliške 53,12 sek.!

Šeštadienį Antverpene (Belgija) prasidėjo dvi dienas truksiančios tarptautinės plaukimo varžybos „Flanders Speedo cup 2016“, kuriose jėgas išmėgina ir 5 Lietuvos plaukikai. Varžybos įtrauktos į Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių atranką, tad plaukikų tikslai labai aiškūs.

Šeštadienio popietę 100 m nugara nuotolio finale puikiai startavo panevėžietis Danas Rapšys, kuris įveikė nuotolį per 54,31 sek., pagerino savo asmeninį rezultatą, varžybų rekordą, o svarbiausia įvykdė Rio olimpnių žaidynių  „A“ normatyvą. Priminsime, kad Danas Rapšys iki šiol buvo įvykdęs Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių „A“ normatyvą 200 m l.stiliumi rungtyje. Sekmadienį D.Rapšys startuos 200 m nugara plaukimuose, kur taip pat bandys įvykdyti RIO „A“ normatyvą bei užsitikrinti dalyvavimą olimpinėse žaidynėse dar vienoje rungtyje.

Neabejotinai ryškiausia šeštadienio vakaro žvaigžde tapo kaunietis Deividas Margevičius. Jis 100 m peteliške rungtyje (53,12 sek.) beveik 1 sekunde pagerino savo asmeninį rekordą, su kaupu viršijo „B“ lygio normatyvą (54,19 sek.),iškovojo pirmą vietą ir kol kas tapo geriausiu Lietuvos plaukiku delfinistu besivaržančiu dėl teisės startuoti Rio olimpinėse žaidynėse. Priminsime, kad į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes yra patekusi Lietuvos 4×100 m kombinuota estafetė. Joje atkarpą peteliške plauks tas plaukikas, kuris po atrankos pabaigos (Europos čempionatas Londone 2016 05 16-22 d.) turės geriausią 100 m peteliške rezultatą. (Atranka į RIO estafetę). Primename, kad Deivido Margevičiaus „ekspertų komisija“ nėra įtraukusi net į olimpinės pamainos sąrašus!

200 m krūtine nuotolyje savo asmeninį rezultatą gerino Andrius Šidlauskas – 2.14,91 min. 4-ta vieta. 50 m krūtine nuotolyje nepavyko priartėti prie savo geriausio rezultato, tačiau pasiekto rezultato (28,35 sek.) pakako sidabro medaliui. Sekmadienį A.Šidlausko laukia pagrindinė jo rungtis – 100 m krūtine, kur plaukikui iki Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių „A“ normatyvo trūksta vos 0,26 sek. dalies.

Povilas Strazdas rungėsi 200 m l.stiliumi rungties finale, kur iškovojo 6-tąją vietą (1.51,23 sek.).

Kėdainietis Darijus Astrauskas 50 m l.stiliumi nuotolyje liko 17-as (24,03 sek.)

Po pirmos varžybų dienos Lietuvos plaukikų sąskaitoje 2 aukso ir 1 sidabro medalis.